Rozvoj regiónov a európska integrácia - Kejetena Hontyová, Ondrej Beňuš
Rozvoj regiónov a európska integrácia
14,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Rozvoj regiónov a európska integrácia

Vydavateľstvo
Wolters Kluwer, 2015

Hlavným cieľom monografie je posúdiť rozvoj regiónov Vyšehradskej skupiny (V4) na základe ich konkurencieschopnosti. V úvodnej kapitole sa autori venujú konkurencieschopnosti regiónu ako prejavu jeho rozvoja a analyzujú konkurencieschopnosť...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Hlavným cieľom monografie je posúdiť rozvoj regiónov Vyšehradskej skupiny (V4) na základe ich konkurencieschopnosti. V úvodnej kapitole sa autori venujú konkurencieschopnosti regiónu ako prejavu jeho rozvoja a analyzujú konkurencieschopnosť z pohľadu mikroekonómie, makroekonómie a konkurencieschopnosti na úrovni regiónov. Ďalej sa sústreďujú na meranie konkurencieschopnosti regiónov, ako aj regionálne disparity pri sledovaní rozvoja regiónov. V druhej kapitole sú uvedené ciele monografie. V tretej kapitole autori opisujú metodológiu a metodiku svojho výskumu zameraného na meranie regionálnej konkurencieschopnosti. V štvrtej kapitole sú zosumarizované výsledky trojročnej výskumnej práce. Sú tu uvedené piliere indexu regionálnej konkurencieschopnosti s poukázaním na tendencie v regionálnych disparitách na území štátov V4. Na záver sú uvedené problémové otázky, ktoré môžu byť ďalšími námetmi na diskusiu.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac

„Dom bez kníh je ako telo bez duše.“

Julius Zeyer