Vojnová kronika (2/2014) -
Vojnová kronika (2/2014)
3,47 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Vojnová kronika (2/2014)

spoločnosť, politika, armáda, kultúra

  Múzeum SNP, 2014
  Vydavateľstvo
  Múzeum SNP, 2014
  2. diel série
  Vojnová kronika 2014

  Vojnová kronika č. 2/2014 prináša na 72 plnofarebných stranách zamyslenie sa nad tým, prečo si súčasná slovenská spoločnosť i politika pripomína ako významný...

  Čítaj viac

  3,47 €

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o knihe

  Vojnová kronika č. 2/2014 prináša na 72 plnofarebných stranách zamyslenie sa nad tým, prečo si súčasná slovenská spoločnosť i politika pripomína ako významný medzník svojich moderných dejín Slovenské národné povstanie z roku 1944 a nie existenciu Slovenského štátu v rokoch 1939-1945. Následne sa v dvoch článkoch - o postupe 18. SS divízie Horst Wessel do centra Povstania a naopak o odpore povstaleckých vojsk na Poľane ešte aj po oficiálnom vojenskom ukončení SNP - vrátime ešte k problematike Povstania, ktorého 70. výročie sme si v roku 2014 pripomínali.

  Nová Vojnová kronika ponúka tiež analýzu vzťahu povojnovej slovenskej spoločnosti a židovskej komunity, syntetický pohľad na postoje a aktivity legionárov počas II. svetovej vojny a najmä interesantnú odpoveď na tvrdenie o účasti komunistického lídra Gustáva Husáka na propagandistickom "zájazde" k miestam boľševických represií na Nemcami dobytých sovietskych územiach, konkrétne v Katyni.

  Rubrika Profily prináša vojnové životopisy veliteľa francúzskych bojovníkov v SNP De Lanurienna a partizánskeho veliteľa Kukorelliho, resp. pripomenutie si stých narodenín Imricha Kružliaka. A samozrejme nechýba ani záverečné predstavenie zaujímavých militárií (horský kanón vz. 15, zimná čiapka žandárstva) a k vojne sa viažucich predmetov zo zbierok Múzea SNP, pričom ukáže osobu Fedora Klimáčka ako výtvarníka a tiež v pozícii zástupcu veliteľa delostreleckej batérie v Povstaní.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  72
  Hmotnosť
  291 g
  Vydavateľstvo
  Múzeum SNP
  Väzba
  brožovaná väzba
  Jazyk
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  200541
  Rozmer
  210×297 mm
  Rok vydania
  2014

  Recenzie

  Ako sa vám páčila kniha?

  5,0 / 5

  1 hodnotenie

  1
  0
  0
  0
  0

  „Knihy majú byť náradím, ktoré by krášlilo dom, nemajú byť cenným tovarom, ale majú byť potravou, čo živí ducha.“

  Francesco Petrarca