Metrológia - Milan Borovička
Metrológia
17,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
17,99 €

Bežná cena Bežne 18,00 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Táto praktická kniha Vás naučí riešiť zmeny v tvorivom procese a usmerňovať ich pre daný ciel. Podstatou je pochopiť základne pojmy tvorivého procesu a merania aby sme našou aktivitou v tvorivom procese dosiahli stanovený cieľ kvality produktov. Kniha po objasnení základných pojmov v technologických procesoch a v meraní, objasňuje podstatu a tvorbu medzinárodne jednotných, základných a odvodených jednotiek merania ako prostriedku poznania javov, telies, látok a technológie tvorivosti.

Uvádza zákonom stanovené jednotky merania v Slovenskej republike v súlade s medzinárodnou sústavou jednotiek (SI- System Internacional), ktorý vytvára dorozumievací a ekonomický systém spolupráce vo svete. Zaoberá sa meraním a výsledkami meraní udávaných v neistote merania, ako spôsob vedeckého poznania v nadväznosti na medzinárodné definované etalóny. Celý systém je postavený na matematickej pravdepodobnostnej štatistike a zákonoch rozdelenia pravdepodobnosti vplyvových náhodných veličín merania. Uvádza princíp odčítania nameraných hodnôt na meracích prístrojoch ako základ výpočtu neistoty merania. Kniha objasňuje priebeh deja technologických operácii ako príklad tvorivého procesu prebiehajúceho za určitých vplyvových faktorov, ktorých základným údajom sú prebiehajúce operácie s kontrolnou regulačnou kartou a krivkou distribúcie parametrov. Výsledkom hierarchie technologických procesov je regulácia výrobného procesu s cieľom dosiahnutia kvality ako parametrickej veličiny.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Metrológia - Milan Borovička
Chlapec, krtko, líška a kôň - Charlie Mackesy
33,26 €
Ušetríte 2,64 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
545 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
vydavateľ neuvedený
Rozmer
150×210 mm
ISBN
9788097123659
Naše katalógové číslo
200527

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Metrológia - Milan Borovička
Chlapec, krtko, líška a kôň - Charlie Mackesy
33,26 €
Ušetríte 2,64 €

„Knihy nemajú byť nábytkom, ktorý by ozdoboval byt, majú byť potravou, ktorá živí ducha.“

Petrarca