Knihy
E-knihy

O chvíľu sme doma, len si odskočíme do Afriky

Albatros, 2015
Vydavateľstvo
Albatros, 2015

Čo by ste urobili, keby vám neskoro večer zaklopal na okno slon? A čo ak by tento slon ušiel zo zoo, aby navštívil svoju rodinu v Afrike, hoci vôbec nevie, kde sa ten neobyčajný kontinent nachádza? Súrodenci Joscha a Marie si zbalia batôžky, do nich...

Čítaj viac

7,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Čo by ste urobili, keby vám neskoro večer zaklopal na okno slon? A čo ak by tento slon ušiel zo zoo, aby navštívil svoju rodinu v Afrike, hoci vôbec nevie, kde sa ten neobyčajný kontinent nachádza? Súrodenci Joscha a Marie si zbalia batôžky, do nich jablká, keksy a glóbus. Tak putujú spolu so slonom v presvedčení, že Afrika predsa nemôže byť veľmi ďaleko. A zažijú cestu, ktorá prekoná všetky ich predstavy...
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Wir sind nachher wieder da, wir müssen kurz nach Afrika
Rozmer
163×238 mm
ISBN
9788000038797
Vekové odporúčanie
5+
Počet strán
112
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
199841
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Albatros

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

4 hodnotenia

3
1
0
0
0

Miroslava Inglotová
1.8.2015
Kniha začína vlastným životom žiť až vtedy, keď sa dostane do rúk dieťaťa...
Oliver Scherz, novodobý nemecký spisovateľ detskej literatúry, objavil lásku k detským knihám v čase, kedy sa mu narodila dcérka. Napriek tomu, že kniha s názvom „O chvíľu sme doma, len si odskočíme do Afriky“ nepredstavuje jeho debut, vo vydavateľstve Albatros svoj debut zažila koncom marca tohto roka. A vydavateľstvo Albatros opäť raz siahlo po zaujímavej knižnej publikácii. Táto milá kniha o detskej predstavivosti, fantázie a, predovšetkým, o neopísateľne čarovnom vzťahu medzi dvoma súrodencami, ktorý je dnes skôr raritou, vám aj bez mágie, kúzelných tvorov či rôznych fantastických formúl, vyrozpráva pútavý príbeh o ceste do Afriky, ktorá je len na skok od dverí vašej detskej izby.

Kniha „O chvíľu sme doma, len si odskočíme do Afriky“ nie je nádherná iba preto, že s ňou precestujte kus sveta, pričom nevystrčíte päty z vlastnej postele. Je nádherná z iného dôvodu. Citlivo vykresľuje dôležitosť vzťahov, ktoré v rodine máte či už so svojimi rodičmi, alebo vlastnými súrodencami. Rozvíja aj myšlienku, že mať rodinu je dôležité, pretože sa vám na svete bude trošku ľahšie žiť. Pričom nezáleží na tom, kto túto rodinu bude tvoriť a či do nej začleníte aj slona, ktorý ušiel zo Zoo, alebo ťaviu karavánu s jednou ťavou s hrubými perami. Zároveň vás, ale aj vaše deti, učí trpezlivosti, ak na niekoho čakáte, rozvíja predstavivosť, aby vaše chvíle neboli iba všedné či jednofarebné, a tak trošku vás núti zamyslieť sa nad tým, koľko času spolu trávite. Pretože čas je to najcennejšie, čo práve v tejto chvíli máte.

Dnes takmer všetci rodičia bývajú zaneprázdnení častejšie, akoby im to bolo milé. So svojimi deťmi by radi trávili oveľa viac času, ale nie je to vždy také ľahké. A to, prečo tomu tak je, vysvetľuje deťom práve táto po Afrike voňajúca kniha, ktorej príbeh sa začína kdesi pod paplónom a končí nežným sloním bozkom na dobrú noc
Čítaj viac
Zuzana Štelbaská
Zuzana Štelbaská
6.6.2015
Veľmi milá knižka
Táto knižka je ako mäkký vankúš na spanie, páperová neha a pohladenie po líci. Príbeh o súrodencoch Joschovi a Marii, ktorým na okno detskej izby zaklope slon s prosbou, aby mu pomohli nájsť jeho rodinu v Afrike, je príbehom priateľstva, súrodeneckej súdržnosti a odvahy. Nemenej dôležitý je skrytý odkaz: každé zviera má svoj domov a my, ľudia, by sme to mali rešpektovať. Malé deti to chápu omnoho prirodzenejšie, že i na obrovského slona kdesi čaká jeho mama a treba mu pomôcť ju nájsť. Slon Abuu odíde zo ZOO, pretože vie, že tam nepatrí. Jeho domov vyzerá a vonia inak a je odhodlaný ho nájsť. Joscha a Marie neváhajú ani chvíľku. Kamaráti si predsa majú pomáhať. Deti to vedia. A my dospelí? Spomenieme si na to pri čítaní?
Neha tejto knižky nespočíva len v samotnom príbehu, ale aj ilustráciách, ktoré ju sprevádzajú na každučkej stránke. Uznávaná Barbara Scholzová bohato dotvorila knihu svojimi vľúdnymi ilustráciami. Vydavateľ mal pri výbere autorky ilustrácií vskutku šťastnú ruku. Kniha pôsobí akoby ju vytvoril jeden človek. Medzi textom a obrázkami vládne dokonalá symbióza.
Čítaj viac

Nakladatelství Albatros je nejstarší české nakladatelství, které se od svého vzniku specializuje na vydávání literatury pro děti a mládež (bylo založeno v roce 1949; do roku 1969 působilo pod původním názvem Státní nakladatelství dětské knihy). Dnes je součástí nakladatelského domu Albatros Media a. s. V roce 2016 nakladatelství Albatros získalo prestižní pečeť Czech Superbrands award 2016. Albatros tak potvrdil své výjimečné postavení na českém knižním trhu. Ocenění Superbrands je nejuznávanější nezávislou globální autoritou v oblasti hodnocení a oceňování obchodních značek. Titul Supebrands je znakem speciálního postavení a uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu.

Albatros je dlouhodobým exkluzivním vydavatelem knížek Astrid Lindgrenové a příběhů Harryho Pottera J. K. Rowlingové pro území České republiky. V poslední době vydává své nejlepší knihy pro nejmenší také ve slovenštině. U nás si vyberete od leporel pro nejmenší přes poezii, pohádky, knížky pro začínající čtenáře, literaturu populárně-naučnou a vzdělávací až po fantasy, detektivní příběhy i komiksy. Knížky bohatě barevně ilustrované i příběhy pro zdatnější a náročnější čtenáře.

Čítaj viac

„Som za vypožičiavanie kníh. Keď človek knihu vlastní, povie si: Prečítaš si to inokedy.“

Hippel