Emócie v celofáne - Jozef Ivan
Emócie v celofáne
7,73 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
7,73 €

Bežná cena Bežne 7,90 €

Ušetríte 2%

Posielame do 12 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Zbierka básní Jozefa Ivana Emócie v celofáne prezrádza autorovu erudíciu a v prípade niektorých textov i snahu o vytvorenie istého typu intelektuálnej, filozofujúcej poézie. Autor sa snaží vložiť do svojich básní posolstvo a mnohokrát mu to aj vychádza. Čitateľovi ponúka množstvo veľmi zaujímavých metafor i netypických obrazov prezrádzajúcich jeho svojské a originálne videnie sveta. Zaujímavé sú aj jeho prozaické útvary, ktoré tiež skrývajú autorovu tendenciu k lyrizácii. Ponúkaná poetika je moderná, nová, originálna, hĺbavá, zemitá, mierne provokujúca. Prináša originálne, svojské výrazové prostriedky, neošúchané metafory plné iskry. Kam autor zamieri svoju obrazotvornosť, tam vznikajú pozoruhodné sondy. Jeho oči – básnická kamera – vnímajú mnohé detaily života. Intenzita zážitku, ostrosť zmyslového vnímania je tiež pozoruhodná. Autor burcuje, nastavuje zrkadlá dnešnej ,,civilizácii“! Myslí v obrazoch, využíva aforistické skratky, jemný sarkazmus a iróniu. Žongluje so slovom, zaujímavé sú jeho novotvary... Písanie takejto poézie vyžaduje viacrozmernú kvalifikáciu – pokiaľ ide o sluch, videnie, fantáziu, pamäť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Emócie v celofáne - Jozef Ivan
Až - Ján Štraser
13,73 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
170
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Esofia
Rozmer
138×220 mm
ISBN
9788097153915
Naše katalógové číslo
198102

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Emócie v celofáne - Jozef Ivan
Až - Ján Štraser
13,73 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia