Knihy
E-knihy
24,13 €

Bežná cena Bežne 24,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikácia s názvom Svetozár Stračina je jedinečnou knihou spomienok na jedného z najvýznamnejších hudobných skladateľov Slovenska druhej polovice minulého storočia. Okrem odborných hodnotení muzikológov nájdete v nej úsmevné príbehy i vtipné fotografie, pretože hudobný skladateľ bol nielen neopakovateľným majstrom piatich čiar, ale aj tvorcom neformálnej zábavy.

Textovo-obrazová mozaika v reprezentačnom spracovaní je zložená z viac ako 120-tich príbehov, rozprávaní a spomienok jeho priateľov, hercov, spisovateľov, lekárov, novinárov, autorov programov pre folklórne festivaly: choreografov (Lúčnica, SĽUK), vedúcich folklórnych súborov a skupín, tanečníc, speváčok, muzikantov... V knihe sú po prvý raz publikované Stračinove autentické postrehy, pripomienky a odborné názory na hudobný život na Slovensku. Prínosom publikácie sú aj jeho poetické a poviedkové prvotiny, kresby, nechýbajú ani fotografie drevených sošiek rôznych ľudových rezbárov, ktoré boli predmetom jeho zberateľskej záľuby.

Kniha v závere prináša kompletný zoznam jeho hudobných diel vytvorených pre film, televíziu, rozhlas, divadelné a folklórne scény. Vhodná je pre študentov, učiteľov hudobných škôl, ako aj pre všetky vekové kategórie čitateľov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Svetozár Stračina - Marian Plavec
Ján Móry (1892 - 1978) - Marianna Bárdiová
57,30 €
Ušetríte 2,20 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
506
Hmotnosť
1937 g
Rok vydania
2010
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Eurolitera
Rozmer
218×274 mm
ISBN
9788097019327
Naše katalógové číslo
197775

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Svetozár Stračina - Marian Plavec
Ján Móry (1892 - 1978) - Marianna Bárdiová
57,30 €
Ušetríte 2,20 €

„V školách by sa nemalo učiť o najlepších knihách. Malo by sa učiť milovať čítať.“

B. F. Skinner