Pod sněhem - Petra Soukupová, Host, 2015

18,10 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Pod sněhem - Petra Soukupová, Host, 2015
Pod sněhem - Petra Soukupová, Host, 2015

Pod sněhem

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí na cestu k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem,... Čítať viac

4,4 43 hodnotení
Vydavateľstvo
Host, 2015
373 strán
5 hodín čítania

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí na cestu k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a tabletem, Kristýna s kocovinou... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Čeština
Vypredané
Kniha je dostupná v 8 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Pod sněhem - Petra Soukupová, Host, 2015
Brožovaná väzba
Čeština, 2015
Na sklade
-18 %

14,90 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Ozvena v kostiach - Diana Gabaldon, Zelený kocúr, 2023

Viac o knihe

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí na cestu k rodičům na oslavu narozenin svého otce. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a tabletem, Kristýna s kocovinou. V jednom autě se však s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětsví, nenaplněné sny a frustrace a sedmimístné Volvo XC se tak už po několika kilometrech jízdy mění v napěchovaný papiňák, který každou chvíli hrozí výbuchem. A to ještě žádná ze sester netuší, že další drama je čeká v domě rodičů.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
373
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
456 g
ISBN
9788074914935
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
196664
Štýl
napínavý, filozofický, duchovný
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Host
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

43 hodnotení

22
16
3
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Soukupová za použití tří sester-vypravěček vykresluje komplikované rodinné vztahy, jak je u ní zvykem. Každá z protagonistek má zcela jinou povahu a životní cíle, je perfektně vidět "pod pokličku" a moc doporučuji, pokud Vás podobné příběhy ba!

Čítať viac

Recenzie čitateľov

28.12.2022
Milujem knihy Petry Soukupovej, nikto nedokáže tak presvedčivo napísať rôzne medziľudské vzťahy, že v nich čitateľ často nájde niečo zo seba a svojich vzťahov.

Pod sněhem som si vybrala kvôli zimnej atmosfére a zase raz zaujímavému námetu - tri sestry s deťmi idú jedným autom na oslavu k rodičom. Opäť sa tu často striedajú perspektívy, dej je opisovaný z pohľadu všetkých sestier ako aj mamy, ktorá vnáša svetlo na vzťah rodičov.

Zase raz ma veľmi bavili rôzne pohľady na rovnaké situácie - Blanky, matky troch detí žijúcej v “harmonickom” manželstve, Olgy, single matky jedného syna a slobodnej Kristýny, ktorá má pomer so ženatým mužom. Čítalo sa to samé :-)

Trochu mi vadilo, že tu príliš veľa vecí bolo nedovysvetlených, zostalo úplne nedokončených, otvorených. Ale inak ďalšia skvelá kniha.
Čítať viac
1.4.2021
Čo sa stane, ak sa tri diametrálne odlišné sestry ocitnú v jednom aute a majú pred sebou niekoľkohodinovú strastiplnú cestu v stiesnenom priestore? Vznikne z toho super kniha!

Na rozdiel od najnovšej knihy od Soukupovej, v ktorej pozorujeme vývoj postáv v priebehu desaťročí, sa autorka sa rozhodla opísať jeden jediný deň, ktorý na lepšie vykreslenie postáv dopĺňa hŕstka spomienok. I v tejto knihe sa autorka neustále (a podľa mňa veľmi šikovne) presúva medzi perspektívami jednotlivých postáv.

Je radosť čítať o niečom, čo asi každý z nás zažil, ale je to istým spôsobom umelecky obohatené. Áno, sú to viac-menej len myšlienky a názory jednotlivých postáv, ale ako celok je to poskladané veľmi umne a kniha má zaujímavú pointu. Naskytne sa nám pohľad do hlavy ambicióznej Oľgy, rodinne založenej Blanky a zmätenej Kristýny. Každá zo sestier si v priebehu jediného dňa uvedomí množstvo vecí a je konfrontovaná s otázkami, nad ktorými sa buď nikdy nezamýšľlala, alebo ich v sebe dlhodobo potláčala.

Nemám rád, keď niekto knihu označí za oddychovku, navodzuje to dojem menejcennosti. Pod sněhem sa čítalo príjemne, ale to nič neuberá na kvalite písania. Pred ďalšou Soukupovou si dám dlhšiu prestávku, aby som sa toho neprejedol, ale určite si chcem načítať celú autorkinu tvorbu.
Čítať viac
Katarína Hamlíková
Overený nákup
14.1.2021
Výborné
Moja prvá kniha od Soukupovej a musím povedať že ma veľmi bavila. Perfektne vykreslené postavy a "idylka" rodinného výletu k rodičom. Vrelo odporúčam! Čítať viac
18
Overený zákazník
13.2.2020
Realisticke
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
"Človek, nikdy neví co bude. Ale neco Jo."
Už dávno som nečítala knihu, kde by boli tak dobre a výstižne opísané rodinné vzťahy. Ide tu o príbeh troch sestier, ktoré sa vlastne ani nemajú rady a snažia sa spolu vychádzať aspoň kvôli rodičom. Keď však po strastiplnej ceste autom, prídu do rodičovského domu, zisťujú že ani tam sa už naďalej nemusia pretvarovať, pretože ani ich rodičia nemajú ďalej dôvod hrať divadielko pred svojimi deťmi. Na základe tejto knihy si človek uvedomí, ako veľmi dokážu byť rodinné vzťahy rozpadnute a ze môžeme byť vďační za rodiny ktoré máme
Čítať viac
8.5.2019
Vyborná Soukupová
Dej knihy je prostý. Tri sestry spolu cestujú na oslavu otcových narodením. Príbeh pokračuje aj končí oslavou. Ťažiskom však nie je príbeh, ale ponor do rodinných vzťahov, prežívanie jednotlivých postáv, ich vnútorný dialóg, dávne udalosti a predsavzatia do budúcnosti. Autorka postavy vykresľuje tak plasticky, že nadobúdate pocit, akoby ste ich poznali osobne. Rovnako vie bravúrne navodiť atmosféru. A tak po pár stránkach aj vy cestuje v aute so starými známymi.

Soukupovej štýl je veľmi osobitý a jej knihy rozhodne nie sú veselé, ale sú z tých, ktoré nepustíte z ruky, kým ich nedočítate a potom je vám ľúto, že už je koniec.
Čítať viac
16
Na okraji - Elena Ferrante, 2022
Práve čítam
Na okraji

Milujem knihy. Milujem žiť myšlienkami iných. Milujem vôňu papierových príbehov.

Simona Pikusová
Overený zákazník
26.12.2018
Zn.: Hľadám seba
V knihe Petry Soukupovej "Pod sněhem" sledujeme rýchly sled situácií tak, ako obdivujeme blázniace sa vločky na zimnej oblohe. Dokonca i konanie jednotlivých postáv pripomína ich cesty iskrivým vzduchom - jedna sa rúti priamo bez odchýlenia sa zo svojej trasy, kopírujúc reakcie ľudí nepochybujúcich o dokonalosti svojho názoru, druhá sa jemne krúti a snaží sa čo najviac prispôsobiť púti ostatných, iná sa nechá strhnúť okolitými vločkami, pretože taká voľba si vyžaduje najmenej námahy. A presne ako je jedinočnou každá z miliónov vločiek, takými sme i my. Napriek tomu sa však v psychologicky dokonalo vystavanom príbehu o sesterskej súťaživosti, rodinnom pute či vzťahovej horskej dráhe hlavných hrdiniek spoznávame. Čítať viac
12

"Naše životy sú ako bublinky v minerálke. Miešajú sa medzi sebou, spájajú a oddeľujú, nezadržateľne stúpajúc k hladine, kde s tichým pukaním zanikajú. Ďalšie pod nimi sa rodia z vody ako z ničoho a smejú sa z tých nad nimi, aké sú staré a nemotorné a že nič nedokázali. Lenže aj ich tlačí neznáma sila hore, opíjajúc ich raz bublinkami opačného pohlavia, inokedy rožkom. Najmä však peniazmi. Väčšina je z nich úplne osprostená a ani tesne predtým, ako spľasknú a vyšumia do neznáma, si nedokážu dať dokopy dve a dve. Nielenže počas stúpania nenájdu odpovede, ony si ani len nepoložia otázku, prečo vlastne vznikli. Za ten krátky čas na svete sa im ozaj podarí len jedno-zasrať atmosféru oxidom uhličitým." J. Rumpli-Kruhy v obilí (Slovart 2010).

Zuzana Palčeková
Overený nákup
16.1.2018
Fíííí, tak to bola jazda!
Autorkin štýl je nezameniteľný! Rozpráva na vás tak rýchlo až máte pocit, že sedíte s najlepšou kamoškou na káve, kde sa vám počas 30 minútovej obednej prestávky snaží čo najpodrobnejšie opísať uplynulý týždeň, ktorý ste sa nevideli. A vy sa usmievate, doprajete si ďalší dúšok kapučína a pohodlne sa opriete, veď ste sa na jej rozprávanie tešili a cítite sa s ňou príjemne. Je taká skutočná. Proste príma. Čítať viac

Vydavateľstvo Host

Čítať viac

„Vždy sa treba uchýliť k slovám, aby sme zabránili tichu rozprávať príliš hlasno.“

Šarkany - Romain Gary, 2021
Šarkany
Romain Gary