Vianoce
Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda - Robert Louis Stevenson
Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda

9,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda

Poklidnou atmosféru Londýna naruší znepokojující události. Podivně vypadající muž úmyslně ublíží dítěti a později dokonce spáchá vraždu. Kdo je zlověstný Edward Hyde a co jej... Čítať viac

Vydavateľstvo
B4U, 2015
128 strán
2-3 hodiny čítania

Poklidnou atmosféru Londýna naruší znepokojující události. Podivně vypadající muž úmyslně ublíží dítěti a později dokonce spáchá vraždu. Kdo je zlověstný Edward Hyde a co jej pojí s doktorem Jekyllem, čestným a spořádaným občanem? Podaří se Jekyllovi... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština

9,99 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Poklidnou atmosféru Londýna naruší znepokojující události. Podivně vypadající muž úmyslně ublíží dítěti a později dokonce spáchá vraždu. Kdo je zlověstný Edward Hyde a co jej pojí s doktorem Jekyllem, čestným a spořádaným občanem? Podaří se Jekyllovi zkrotit své vlastní já a touhu po jiném životě? Novela Roberta Louise Stevensona v novém českém překladu s ilustracemi argentinského výtvarníka Maura Cascioliho vypráví strhující příběh o souboji dobra a zla o jedinou duši a tělo.
Čítať viac
Počet strán
128
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
135×210 mm
Hmotnosť
313 g
ISBN
9788087222348
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
195606
Štýl
historický
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Vydavateľstvo
B4U
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

10 hodnotení

7
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Svetlana Andrášová
6.6.2016
Jekyll
Jeden z naj hororov, aké som kedy čítala a jedna z naj kníh vôbec. U mňa patrí k absolútne najlepším hororom, spolu s Ostrovom dr.Moreaua, Draculom a Cintorínom zvierat. Čítať viac
Katarina Rimociova
31.3.2015
Odveký súboj
Podivný případ Dr Jekylla a pana Hyda bol prvýkrát vydaný v roku 1886 a tomu zodpovedá aj "starosvetský" štýl písania. Zavedie čitateľa do zabudnutých uličiek (nočného) Londýna, kde je všetko temnejšie a zlovestnejšie. Do miest, kde sa dobro mení a na zlo, ktoré sa odtrhne z reťaze a nemá žiadne zábrany. Hľadanie Hyda je asi desivejšie ako priame stretnutie s ním, lebo pocit neznáma a strach z toho, čo môžete objaviť, sú oveľa horšie ako samotný objav. Neviem, ako to Stevenson urobil, no dosiahol to, že napriek 130 rokom, ktoré od zrodu tohto diela ubehli, stále dokáže vyvolať pocity hrôzy, zdesenia a strašného očakávania.

Príbeh každého z nás
Jekyll a Hyde sú stále vyhľadávaní a často citovaní určite preto, lebo sú stelesnením nášho vlastného vnútra. Tam sa totiž skrývajú mnohé tajomstvá a osoby svojho vlastného ja, ktoré skrývame. Sú totiž nelichotivé, hrôzostrašné a do špiku kostí zlé. Dovolím si tvrdiť, že sa nachádzajú v každom človeku, no niekto ich dokáže úplne skrotiť a iný im zase dovolí vyplávať na povrch a prevziať vládu nad sebou. Svet sa teda môže meniť a napredovať míľovými krokmi, môžeme byť vzdelanejší a zdatnejší vo viacerých smeroch, no vo svojej podstate sme rovnakí. Práve preto je táto novela stále aktuálna.


Skladačka
Podivný případ Dr. Jekylla a pana Hyda je akoby poskladaný od konca po začiatok. Do deja čitateľ vstúpi kdesi uprostred, kedy už sú existencia a výčiny pána Hyda známe, no nevieme, odkiaľ tento muž prišiel a čo sa stalo s Dr. Jekyllom, ktorý sa úplne izoloval od svojich priateľov. Cez výpovede svedkov a dlhé listy sa postupne dozvedáme - zásluhou Uttersona - a skladáme udalosti týkajúce sa týchto dvoch ľudí. Myslela som si, že príbeh bude v dôsledku toho neosobný, chladný a bez emócií. Zistila som však, že hrôza môže byť aj takto sprostredkovaná, cez tretiu osobu, ktorá na začiatku nič nevie, a tak sa s ním čitateľ môže stotožniť a pátrať a báť sa spolu s ním. Ja som mala strach. Presnejšie - mala som obavy z toho, čo príde, čo objavím, čo za tvora sa vynorí z tieňa. Nebol to všeobjímajúci strach, ale "potešil ma".
Čítať viac

Čítať viac

„Človek má toľko začiatkov, koľko je v živote dní a predsa sa niektoré veci už nikdy nezmenia.“