Mesiačiky a Mesiac v nás - Diana Fabiánová
Mesiačiky a Mesiac v nás
12,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Mesiačiky a Mesiac v nás

2 DVD

  Ako mnoho iných žien, Diana roky trpela problematickou menštruáciou...

  Čítaj viac

  12,90 €

  Vypredané

  Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude film dostupný.

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o titule

  Mesiac v nás
  Ako mnoho iných žien, Diana roky trpela problematickou menštruáciou. S každým novým cyklom sa pýtala: ""Prečo tá bolesť a otravné príznaky, ak som zdravá?""
  Jej zvedavosť vyústi do emocionálnej cesty k samotným koreňom ženskosti a života. Mesiac v nás je čerstvým pohľadom na tabu, ktoré definuje politickú i sociálnu realitu oboch pohlaví viac ako sme si sprvu ochotní pripustiť. Čeliac ""menštruačnej etikete"" s humorom a sebairóniou, tento dokumentárny film sa snaží predstaviť tému z osobnej ale i kolektívnej perspektívy, pričom vzdoruje našim súčasným predstavám o ženstve.

  Mesiačiky
  Čo je menštruácia? Čo sa v živote dievčaťa zmení, keď sa prvý krát objaví? Mesiačiky sú príbehom dievčat, ktoré čelia novej fáze života. Spolu s nimi mladý divák objavuje farebný ženský svet skrytý za každodennou realitou. Nevinná zvedavosť prejde do emocionálnej cesty objavovania ženského tela a novej škály emócií.
  Dokumentárny film ponúka užitočné informácie o menštruačnom cykle ako aj o emocionálnych zmenách, ktoré ho často sprevádzajú, prostredníctvom animovaných ale i hraných sekvencií. S humorom a citlivosťou odkrýva menštruačnú históriu, predsudky a pravidlá menštruačnej etikety, ktoré stále pretrvávajú aj v našej modernej spoločnosti.
  Čítaj viac
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Dĺžka
  75 + 30 min.
   
  DVD obal
  Naše katalógové číslo
  195035
  Dabing
  Slovenčina, Angličtina, Španielčina, Francúzština, Taliančina, Nemčina, Bulharčina, Čínština

  Recenzie

  Ako sa vám páčil film?

  5,0 / 5

  1 hodnotenie

  1
  0
  0
  0
  0

  „Som za vypožičiavanie kníh. Keď človek knihu vlastní, povie si: Prečítaš si to inokedy.“

  Hippel