Financovanie politických strán v SR - Grigorij Mesežnikov
Financovanie politických strán v SR
9,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Financovanie politických strán v SR

Spoločensko-politický a právny kontext: štatistické prehľady, prax

Vydavateľstvo
Inštitút pre verejné otázky, 2014

Inštitút pre verejné otázky pripravil unikátnu publikáciu o financovaní politických strán na Slovensku. Autor, prezident IVO Grigorij Mesežnikov, sa vo svojej štúdii zaoberá problematikou straníckych financií v širších súvislostiach spoločensko...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Inštitút pre verejné otázky pripravil unikátnu publikáciu o financovaní politických strán na Slovensku. Autor, prezident IVO Grigorij Mesežnikov, sa vo svojej štúdii zaoberá problematikou straníckych financií v širších súvislostiach spoločensko-politického vývoja SR po roku 1989. Publikácia obsahuje analýzu existujúceho modelu zabezpečenia zdrojov pre činnosť politických strán v kontexte inštitucionálneho usporiadania politického systému SR, vytvoreného straníckeho systému a uplatňovanej verzie volebného systému.
V knižke s rozsahom 70 strán čitatelia nájdu aj súhrnný prehľad o výsledkoch parlamentných volieb v SR v rokoch 1990 – 2012, analýzu súčasného modelu financovania politických strán a jeho jednotlivé zložky, opis vývoja v oblasti právnej úpravy financovania politických strán v predchádzajúcich rokoch a aj komplexné štatistiky o príjmoch relevantných politických subjektov a o ich výdavkoch na volebné aktivity v období 1992 – 2012. Spolu s tým je posúdená efektivita vynaložených finančných prostriedkov na volebné aktivity v roku 2012. Na príklade vybraných strán približuje knižka situáciu s financovaním činnosti politických subjektov zo zdrojov určených zákonom (štátneho rozpočtu, členských príspevkov, darov a vlastných aktivít). Publikácia Financovanie politických strán v SR: Spoločensko-politický a právny kontext, štatistické prehľady, prax je príspevkom Inštitútu pre verejné otázky do verejnej diskusie o optimálnom modeli financovania politických strán, ktorá sa už dlhšiu dobu vedie medzi politickými aktérmi, expertmi, novinármi, aktivistami mimovládnych organizácii a zainteresovanými občanmi.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Financovanie politických strán v SR - Grigorij Mesežnikov
Chránené oznamovanie - Pavel Nechala
19,53 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
67
Hmotnosť
111 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Inštitút pre verejné otázky
Rozmer
145×210 mm
ISBN
9788089345465
Naše katalógové číslo
194141

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Financovanie politických strán v SR - Grigorij Mesežnikov
Chránené oznamovanie - Pavel Nechala
19,53 €

„Milostný román treba písať skôr o tom, čo bolo po svadbe, nie čo bolo pred ňou.“

Konstantin Nikolajevič Baťuškov