Knihy
E-knihy
3,80 €

Bežná cena Bežne 3,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

3,80 €

Viac o titule

Film, jenž produkovala Raffaella De Laurentiis (dcera Dino De Laurentiise a herečky Silvany Manganové), je založen na sci-fi literární předloze, románu Franka Herberta o válce vládců různých planet v roce 10191. V roce 10191 se vládce vesmíru snaží získat kontrolu nad substancí umožňující cestování kosmickým prostorem. Tato látka se vyskytuje pouze na Pouštní planetě. Tamní obyvatelé pod vedením svého spasitele Paula Atreida se snaží od vládce osvobodit.
David Lynch vytváří svůj příběh z budoucnosti podivuhodnými obrazy. Jedná se o jeho první experiment s barvami, ostatně silně stylizovanými (převládá odstín písku, skal, země). Lynch tento svůj film nazývá "symfonií prostoru".Bonusy
  • Vystřižené scény
  • Design Duny
  • Speciální efekty
  • Modely a miniatury
  • Kostýmy
Čítaj viac
Kúpte spolu
Duna - David Lynch
Bohemian Rhapsody - Bryan Singer
15,23 €
Ušetríte 0,75 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčil film?

3,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
1
0
0

Marek Dian
26.11.2016
Recenzia
Extra divný, fantastický science - fiction Davida Lyncha, so zaujímavou vizuálnou stránkou a zvukom. V snímku som zaznamenal DEBUT, pre pozoruhodného herca Kylea MacLachlana, ktorý sa odteraz stáva dvorným Lynchovým kamarátom, par excellence. Dunu by som prirovnal k jednému z najslabších filmov v kariére Davida Lyncha, ale ja osobne som nepociťoval akýsi hnus a zdesenie, sadol mi, dalo sa to pozerať, český dabing mi dopomáhal k tomu, aby som sa mohol sústrediť na magické obrazy, pod taktovkou špičkového kameramana, Freddieho Francisa, ktorý predtým spolupracoval na Sloňom mužovi, a to bol neuveriteľný zážitok, tam bola dokonalá práca kameramana, ale povedal by som, že aj v Dune stojí v mnohom za to ! Najmä sekvencie v púšti.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Duna - David Lynch
Bohemian Rhapsody - Bryan Singer
15,23 €
Ušetríte 0,75 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev