Vrána: Mrtvá doba - James O'Barr a kolektív
Vrána: Mrtvá doba
22,21 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Vrána: Mrtvá doba

Vydavateľstvo
ComicsCentrum, 2014

Komiks vznikl podle námětu Jamese O'Barra. Motivem spojujícím celou sérii je mstitel, který se přichází po smrti své i svých blízkých mstít. Pomstu mu umožňuje tajemná vrána, která ho provází a je mu rádcem. Na rozdíl od filmů jsou v komiksové Vráně...

Čítaj viac

22,21 €

Bežná cena Bežne 23,45 €

Ušetríte 5%

Posielame do 12 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Komiks vznikl podle námětu Jamese O'Barra. Motivem spojujícím celou sérii je mstitel, který se přichází po smrti své i svých blízkých mstít. Pomstu mu umožňuje tajemná vrána, která ho provází a je mu rádcem.
Na rozdíl od filmů jsou v komiksové Vráně tragické události vedoucí ke smrti mstícího se hrdiny bez nějakého důvodu. Není to pro zisk nebo z důvodu nějaké loupeže, msty nebo závisti. Násilí na něm spáchané nemá žádný důvod, je to jen nesmyslná demonstrace síly.
Čtenář cítí, že podobně nešťastná náhoda, by se mohla stát i jemu. Pravděpodobně proto jsou příběhy s Vránou tolik oblíbené nejen u nás, ale i v zahraničí.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha pevná väzba s prebalom, 2014
-5%
22,21 €

Posielame do 12 dní

Kniha brožovaná väzba, 2012
-5%

Vypredané

Ďalšie
Kúpte spolu
Vrána: Mrtvá doba - James O'Barr a kolektív
Najdu odvahu - Lenka Vacvalová
34,57 €
Ušetríte 3,37 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
96
Hmotnosť
415 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
ComicsCentrum
Rozmer
159×239 mm
ISBN
9788086839868
Naše katalógové číslo
191178

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

4 hodnotenia

3
0
1
0
0

Goran Lenčo
18.4.2015
dochádza dych?
Nech tomu dám aj aký-taký príbeh: takže prídem si do práce a po mne príde nový tovar a v ňom je - nová Vrana. Tak trhám krabicu, trhám obal a...
Nie som sklamaný. Keby neexistoval O´Barrov originál, som hádam aj nadšený. Ale už to nie je to, čo bývalo, poviem to otvorene. Nakoniec aj O´Barrov podiel je dnes iba minimálny, príde s nápadom a ako duchovný otec už len dozerá na prácu druhých. Táto nová inkarnácia Vrany (povedal som inkarnácia? - nuž áno, v tejto Vrane hrá zásadnú úlohu aj reinkarnácia) má možno o trošilinku hutnejšiu atmosféru ako minule vydaný Súmrak bohov, lebo nieže by farba Vrane nepristala, ale čiernobiela jej predsa len svedčí o poznanie viac.
Príbeh nie je nijako inovatívny. Je to zase krátka výprava za pomstou, ozvláštňuje ju len už spomínaná téma minulých životov a zakomponovanie indiánskej tématiky. Navrátilec je príslušník kmeňa Vraních indiánov. Tým sa ale predpokladaná westernová zápletka končí. Zase sa raz pozrieme do mestského ghetta súčasnosti. Čo tomu najviac vytýkam je pocit obyčajnej epizódnosti. Jednoducho len krátky temný exkurz. Je to cítiť hádam ešte väčšmi ako v Súmraku bohov, ktorý sa pomerne úspešne pokúsil žiť vlastným životom a vydať vlastnou cestou. Chýba tomu rozmer pôvodnej Vrany po absolútne všetkých stránkach. A navrátilec je oproti predchádzajúcim na môj vkus zbytočne mierny. John Wagner je na Vranu priveľký humanista... Čo je tu ale úžasné, čo je tu fascinujúce, to je Maleevova kresba. Mohol som si na tom oči vyočiť a na chvíľu som túžil vidieť svet čiernobielo. Nie, farboslepý by som nechcel byť :) ale som doslova nadšený! Lepšie než Súmrak bohov. Ukrutne dobré. Lepšie než originál? ;) To zas nie.
Aj keď sa zdá, že komiks nehodnotím nejako kladne, nedajte sa oklamať. Ono len je veľmi ťažké vystúpiť z gigantického čierno-čierneho tieňa prvotnej Vrany. Najväčším mínusom je, že akoby sa o to autori ale ani nesnažili...
hodnotím ako 3 z 5. Nová Vrana je poctivý komiks. A je úctivý k predlohe. Ale akoby sa scenárista bál prísť s niečím rozvinutejším a hlavne niečím svojím! A budem sa opakovať - úchvatná kresba!
Čítaj viac
Goran Lenčo
18.4.2015
Názor čitateľa
milánci - preskakujú vám tu recenzie!!! Zjednocujú sa tu recenzie z dvoch knižiek!!! Vrána a Vrána:mrtvá doba!!! Čítaj viac
Petr Čapek
10.5.2014
Názor čtenáře
Vrána je příběh plný emocí, lásky a beznaděje, který umocňují texty a kresby plné beznaděje a sebe-nenávisti. O´Barr zde naplno vystihl pocity, se kterými se člověk potýká, když někoho ztratí. O to více je dílo úchvatné, když si uvědomíme, že právě tímto autor procházel a dokázal svou beznaděj přetvořit v naprosto něco unikátního, v něco co se dotkne nejednoho čtenáře a nechá chladnými jen pár jedinců.


Někteří čtenáři mohou namítnout, že scénář a příběh tohoto komiksu je možná až příliš jednoduchý a otřepaný. Je si ale potřeba uvědomit, že o to zde opravdu nejde. Zde je hlavní atmosféra a pocity, jenž na vás z každé strany útočí silou, na kterou by byl i Chuck Norris krátký. Díky tomu si myslím, že dějovou linii autorovi snadno odpustíme, obzvláště když si uvědomíme za jakých okolností toto dílo vniklo.

Po původním vydání přineslo Comics Centrum fanouškům opravdovou lahůdku. Rozšířené vydání, které obsahuje Jamesovu novou předmluvu, třicet stran nikdy nezveřejněných kreseb, včetně nového závěru „Jiskrný kůň“ a emotivní pasáže „O vánocích v srpnu“. A jako další bonus také ztracené pasáže, zrekonstruované za použití původních výtvarných technik. Díky tomu tak čtenáři dostávají opravdu ucelený příběh, plný emotivních a dech beroucích pasáží, které nadchnou každého fanouška kvalitních komiksů.

Díky své jedinečnosti se dostala Vrána do podvědomí mnoha lidí. Nádherné ilustrace a dokonalá atmosféra dokázala ke komiksům přivést již nejednoho čtenáře. A díky tomu je právě Vrána skvělou volbou jak s komiksy začít, protože toto dílo si zaslouží pozornost i těch, kteří tento "žánr" nevyhledávají.
Čítaj viac
Goran Lenčo
18.4.2015
Názor čitateľa
Moooc sa ospravedlňujem - preskakujú im tu recenziu, respektíve sa im tu zjednocujú recenzie k knihám Vrána a Vrána: mrtvá doba!!! Čítaj viac
Goran Lenčo
18.4.2015
Názor čitateľa
to, čo si recenzoval, je originálna "Vrána" nie tento komiks! Toto je jeho voľné pokračovanie!!! Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vrána: Mrtvá doba - James O'Barr a kolektív
Najdu odvahu - Lenka Vacvalová
34,57 €
Ušetríte 3,37 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev