Knihy
E-knihy
9,92 €

Bežná cena Bežne 9,99 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Inšpirujúca kniha, ktorá môže zmeniť váš život!
Nachádzame sa v kritickom bode dejín. Nemôžeme mať donekonečna rýchle autá, počítače o veľkosti kreditiek a všetky moderné vymoženosti, a zároveň čistý vzduch, rozľahlé dažďové pralesy, čerstvú pitnú vodu a stabilnú klímu. Naša generácia môže mať jedno, alebo druhé, ale nie oboje. Ľudstvo si musí vybrať. Obe možnosti majú svoje „náklady obetovanej príležitosti“.
Prístroje, alebo príroda? Vyberte si zle, a ďalšia generácia už nemusí mať ani jedno. To sú slová Marka Boylea, autora tejto jedinečnej knihy, ktorý vás prevedie svojím odvážnym experimentom, pri ktorom sa úplne zriekol peňazí. Čitateľnou a pútavou formou sa zoznámite s jeho motiváciou a životnou filozofiou a stanete sa jeho spoločníkmi na ceste, ktorú nelemujú bankovky a platobné karty. Čo je však najviac fascinujúce – Markov príbeh priamo nabáda k zamysleniu nad zásadnými otázkami životného štýlu v konzumnej spoločnosti a k smerovaniu súčasnej západnej civilizácie. Inšpirujúca kniha, ktorá zmení váš pohľad na svet.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muž, ktorý sa zriekol peňazí a prežil - Mark Boyle
Nebo nie je výmysel - Todd Burpo, Lynn Vincent
20,82 €
Ušetríte 0,07 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
232
Hmotnosť
389 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
CPRESS
Rozmer
145×205 mm
ISBN
9788026405771
Naše katalógové číslo
190478

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

14 hodnotení

8
5
0
1
0

Lucia Drgoňová
14.1.2016
Názor čitateľa
Mne sa to celkom páčilo. Kniha sa číta dobre, je inšpiratívna, aj keď reálny príbeh je na môj vkus príliš hippie. Ale rozhodne stojí za prečítanie. Určite pre niekoho, koho zaujíma menej konzumný, eko život, to bude fajn si prečítať.
Čítaj viac
8.8.2015
Názor čitateľa
Výborná kniha, mal by ju prečítať každý a zamyslieť sa ako žijeme a čo by sme mali, alebo mohli zmeniť.
Kúpila som ju synovcovi k narodeninám a verím že sa mu bude páčiť, nakoľko vyznáva podobný štýl ako pisateľ.
Čítaj viac
Tomáš Zsigó
24.5.2015
Názor čitateľa
Mňa osobne oslovil príbeh odohrávajúci sa okolo danej osoby , ktorá rok žila bez finančných prostriedkov , opisoval začiatky aj ťažké chvíle , dodal nejaké tie rady , a nehanbil sa priznať chyby ktorých sa dopustil či spochybnil nejaké tie mamutie spoločnosti . Niektoré časti sú pútavejšie , a druhé zas pomenej , odporučil by som danú knihu ? Jednoznačne áno človek sa zamyslí ohľadom dnešnej doby, keď máme všetky kvantá a druhy služieb a tovarov pred očami , za ktoré treba len ruku natiahnuť .
Čítaj viac
Maria Rozekova
20.5.2015
Názor čitateľa
Už len ten samotný názov knihy má oslovil ,darovala som si ju k narodeninám ..Ta kniha je písaná voľne ,pútavo je tam dosť myšlienok ,kde sa čitateľ môže zamyslieť ,doporučujem ju každému a ak by to bolo možné ako je to nemožné rozdávala by som ju v centre medzi ľudí ,Je mocc superrrrrrrrr ,priala by som si aby tak kniha vyhrala ..Dakujem M.Boyle
Čítaj viac
Marcela Kubovová
18.5.2015
inšpirujúca a praktická
Vynikajúco a pútavo opísaná životná skúsenosť človeka, ktorý sa rozhodol opustiť náš systém konzumného života. Ajkeď sa toto rozhodnutie môže javiť ako romantický čin nejakého rojka, je opreté o presnú analýzu nášho súčasného sveta, v ktorom vládnu peniaze, ktorých cenu si však veľmi neuvedomujeme (dopad na životné prostredie, ale predovšetkým na medziľudské vzťahy, z ktorých sa akosi vytráca práve ľudskosť).

Kniha ponúka mnoho príležitostí na zamyslenie sa nad tým, čo vlastne zanechávame za sebou, aký dopad má naše každodenné správanie na okolitý svet.
Čítaj viac
Barbora
5.1.2015
je odrazom dilemy ľudí ako ja
knihu beriem už skoro ako príručku, pretože si už dlho kladiem podobné otázky. a hľadám možné riešenia. Páči sa mi, že autor len tak neujde do samoty, ale udržuje čo "najnormálnejší" spoločenský kontakt aký mal pred experimentom. Niektoré veci by v našich podmienkach asi neboli až také "ľahké" , pretože súčasný Bristol ponúka širokú sieť podobne zmýšľajúcich ľudí a mikrosystémov, obchodov, ktoré vyhadzujú dobré potraviny (u nás ich prelepia a predávajú aj po záruke, prípadne sa snažia nejak to speňažiť) a iné tovary (e.g. bicykle) v relatívne dobrom stave (u nás bicykel nájdete málokedy...)
Autor podáva zaujímavé typy a odkazy na stránky, ktoré by mohli byť užitočné alebo aspoň inšpiratívne.
O tomto mužovi som už počula, myslím, že aj pozerala aj video. Pohľad do praktických detailov mi dáva lepší obraz.
Čítaj viac
Ľubica Bystrická
29.11.2014
Potvrdzujem, kniha je inšpirujúca
Poskytuje informácie, ukazuje iný pohľad. S veľa vecami súhlasím. Ľudia predsa nie sú spotrebitelia, ale v prvom rade ľudia. Autor je vegán a to je rozdiel oproti podobným knihám o prežití mimo civilizácie, kde vás ako prvé naučia loviť zver. Chválim.

Autor má môj obdiv. Jeho experiment aj to, že vytrval. Prieči sa mi predstava prehrabovania sa v smetných košoch... Z knihy si mnohé vezmem, hoci čitateľský zážitok mi neposkytla. Aj toho moc bolo na mňa priveľa. Moc je sila.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Muž, ktorý sa zriekol peňazí a prežil - Mark Boyle
Nebo nie je výmysel - Todd Burpo, Lynn Vincent
20,82 €
Ušetríte 0,07 €

„Dávaj si dobrý pozor, aké knihy čítaš a s akými ľuďmi sa stretávaš. Tvoj charakter a činy budú ovplyvnené jedným aj druhým.“

Paxton Hood