Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Noc - Elie Wiesel, Kartuzianské nakladatelství, 2014

7,98 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Noc - Elie Wiesel, Kartuzianské nakladatelství, 2014
Noc - Elie Wiesel, Kartuzianské nakladatelství, 2014

Noc

Noc Elie Wiesela je první knihou románové trilogie Noc, Úsvit a Den. Vedle děl Primo Leviho a Deníku Anny Frankové je kniha považována za jeden z pilířů literatury o holocaustu... Čítať viac

Vydavateľstvo
Kartuzianské nakladatelství, 2014
112 strán
2-3 hodiny čítania

Noc Elie Wiesela je první knihou románové trilogie Noc, Úsvit a Den. Vedle děl Primo Leviho a Deníku Anny Frankové je kniha považována za jeden z pilířů literatury o holocaustu... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania (4)
Noc, Svojtka&Co., 2018
Leporelo
Čeština, 2018
Do piatich dní
-18 %

6,75 €


Noc - Elie Wiesel, Leda, 2021
Pevná väzba
Čeština, 2021
Do šiestich dní
-18 %

12,58 €


Noc - Elie Wiesel, Citadella, 2015
Pevná väzba
Slovenčina, 2015
Do šiestich dní

10,50 €


Noc - Elie Wiesel, Sefer, 2007
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2007
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

S láskou, Pamela - Pamela Anderson, Cosmopolis, 2023

Viac o knihe

Noc Elie Wiesela je první knihou románové trilogie Noc, Úsvit a Den. Vedle děl Primo Leviho a Deníku Anny Frankové je kniha považována za jeden z pilířů literatury o holocaustu.

Na rozdíl od Úsvitu a Dne, jež jsou literární fikcí, popisuje román Noc vlastní zážitky autora – mladého ortodoxního Žida, pocházejícího z rumunského města Sighetu Marma?iei v Transylvánii. V roce 1944 byl s rodinou deportován do nacistických vyhlazovacích táborů Osvětim a Buchenwald. Jeho víra v Boha a důvěra v lidskost byla otřesena. Své hrůzné zážitky se odhodlal vylíčit teprve až letech 1954 – 1955 v rozsáhlém rukopisu psaném v jidiš. Jeho podstatně zkrácená verze byla roku 1956 vydána v Argentině pod názvem Un di velt hot geshvign (A svět mlčel). V roce 1958 vyšla ve francouzštině pod novým názvem La Nuit v pařížském vydavatelství Les Éditions de Minuit a v roce 1960 v angličtině jako Night, zásluhou newyorského vydavatelství Hill & Wang..

Kniha byla postupně přeložena i do dalších jazyků. Český překlad z původního francouzského originálu byl vydán bez předmluvy v letech 1999 a 2007 v pražském nakladatelství Sefer. Nyní v Kartuziánské nakladatelství vychází doplněné 3. české vydání s aktualizovanou předmluvou autora.
Čítať viac
Originálny názov
Le Nuit
Počet strán
112
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
145 g
ISBN
9788087864166
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
189233
Štýl
vojnový, historický
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
Kartuzianské nakladatelství
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

13 hodnotení

9
2
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Branko
Neoverený nákup
29.3.2021
Noc
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Veľmi silná výpoveď o temnom období holocaustu. Nie len strohý opis SS-áckych zverstiev ale sonda do mysle mladého chlapca odsúdeného na ukrutnú a ponižujúcu smrť. Láska k rodine a nádej sa striedajú s beznádejou. Odporúčam pre všetkých. Čítať viac
10
Americká zem - Jeanine Cummins, 2020
Práve čítam
Americká zem

Pracujúci dôchodca so záujmami - knihy, dobré filmy, chalupárčenie, horský bicykel

Pavol Čomaj
Overený zákazník
21.7.2020
Na knižnom trhu je o holokauste dostatok kníh, kto chce, ten sa dozvie množstvo otrasných faktov. Obvykle sa jedná o spomienky tých, ktorí prežili. Sú rôznej kvality a takmer všetky sú literárne upravené, čo je v poriadku, lebo nejde o formu, ale o obsah. Z tohto množstva vyčnieva niekoľko skutočne základných diel a medzi nich patrí i táto kniha.
Autorovi sa vynikajúcim spôsobom podarilo skĺbiť popisný štýl s množstvom emócií. V knihe nájdete bezpočet hrozných mikropríbehov z bežného „života“ v koncentračnom tábore. Vôbec prvýkrát som na základe tejto knihy pochopil, prečo a ako išli Židia bez odporu na jatky do koncentrákov. Hrôzostrašné čítanie vrcholí pri popise evakuácie tábora, kedy sú popisované deje na hranici znesiteľnosti.
Čítať viac
Jaroslava
Neoverený nákup
7.2.2017
Názor čitateľa
. Kde bol Boh, keď toto dopustil?
Kniha vo mne zanechala veľmi silný dojem, odporúčam prečítať každému, kto sa zaujíma o tému holocaustu a koncentračných táborov.
Čítať viac
Marek Mikuš
Neoverený nákup
20.7.2016
Eli Wiesel
Knihy Eliho Wiesela som nepoznal a ani som o ňom nevedel, až do dňa kedy zomrel.
Knihu Noc som si prečítal až tesne po tom, ako obehla svet správa o jeho úmrtí.
Noc je veľmi osobný a veľmi surový román o holokauste, ale odporúčam na prečítanie.
Je písaný z trochu inej perspektívy, ako knihy Viktora Frankla. Prekvapilo ma, že napísal, že aspoň čo sa týka jeho komunity, Židia aj tak trochu vedeli, alebo tušili že je zle a že sa nad nimi tou deportáciou vznáša čosi neblahé.
Ale uveriť a vôbec si vedieť predstaviť tak obludný a absurdný rozmer toho, čo sa dialo v koncentračných táboroch je aj teraz veľmi náročné. Ak nie nemožné.
Autor píše, ako to prežíval, čo cítil po počas celej cesty, od deportácie, až po oslobodenie.
Ešte raz odporúčam
Čítať viac
Milana
Neoverený nákup
19.2.2014
osoba E.Wiesela
Ak je niekto student historie, resp. chce pouzit tuto knihu ako svedectvo, pozrite si clanky o tom, ze E.Wiesel klame (napriklad o svojom tetovani a o tom, ci vobec bol v Nemecku cez vojnu) a vobec..celkovo je to uplne nehistoricka kniha, nech uz ju napisal ktokovek. Povodne to bol roman po inym nazvom (z roku 1955), potom nieco zmenili a vyslo to ako autobiografia Noc. Podobne ako Anna Frankova, ktoru tiez napisal niekto iny ako dcera Otta Franka, ktory do smrti klamal. Myslim, ze je to dobre vediet, vselico je inak ako sa nam najprv zda. Čítať viac
Annamaria
Neoverený nákup
11.11.2021
stačí si pozrieť články, aj preveriť ich zdroj a potom aj televízia ktorá to zdieľala (fox news) a každému je jasné, že jediný kto klame, ste Vy a aj vaše dezorientované absolútne históriu a inteligenciu popierajúce zdroje. Čítať viac

„Never hviezdam, že nám svietia, never slnku jeho smer, never pravde, čo lož splieta, iba mojej láske ver!“

Hamlet - William Shakespeare, 2006
Hamlet
William Shakespeare