Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jeff Bezos je jedním z největších vizionářů a soustředěných, houževnatých inovátorů naší doby, a podobně jako Steve Jobs mění celá průmyslová odvětví. Brad Stone v této dobře zdroji podložené a čtivé knize výmluvně zachytil jeho zápal a genialitu.
Walter Isaacson, autor knihy Steve Jobs


Amazon.com začínal s doručováním knížek poštou a vezl se na první vlně internetové hysterie. Jeho zakladatel Jeff Bezos se však nespokojil s pouhým módním on-line knihkupectvím. Chtěl, aby Amazon nabízel neomezené množství zboží, svůdné pohodlí, a to za velmi nízké ceny – aby se stal „obchodem se vším“. Aby svou velkou vizi naplnil, vybudoval vnitrofiremní kulturu plnou neúnavné ctižádostivosti a tajností, do nichž nikdo nikdy nepronikl. Podařilo se to až nyní.

Obchod se vším je zevrubnou biografií technologického kolosu, který jako jeden z prvních a ve velkém vsadil na internet a navždy změnil to, jak nakupujeme a čteme. Je to dlouho očekávaný a otevřený popis jedné z nejvýznamnějších firem naší doby a zároveň hluboce osobní pohled na ikonického podnikatele, který ji založil.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu - Brad Stone
Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski
14,80 €
Ušetríte 1,75 €

Recenzie, kritiky

„Jeff Bezos je jedním z největších vizionářů a soustředěných, houževnatých inovátorů naší doby, a podobně jako Steve Jobs mění celá průmyslová odvětví. Brad Stone v této dobře zdroji podložené a čtivé knize výmluvně zachytil jeho zápal a genialitu.“
Walter Isaacson, autor knihy Steve Jobs

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Everything Store
Rozmer
160×216 mm
ISBN
9788072525270
Naše katalógové číslo
188983
Počet strán
424
Hmotnosť
660 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Práh

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Peter Papp
26.1.2017
Pútavé čítanie fascinujúceho zrodu Amazonu
Jeff Bezos, jeden z najúspešnejších technologických inovátorov posledného storočia prevrátil hore nohami celý knižný a vydavateľský priemysel. V úlohe misionára sa púšťal do ťažkých bojov so žoldniermi, ktorí sa zdráhali inováciam a strachu o to, že prídu o svoje vysoké marže či dokonca o celý svoj biznis.
Bol ochotný vďaka svojej posadnutosti uživateľským zážitkom z nákupu a najnižšej ceny na trhu vypáliť všetko do základov, aby dosiahol svoje. Vo svojich vyjednávacích technikách so svojimi distributórmi sa nebal použiť ani "jadrové zbrane".

Amazonu, ako jednému z prvých priekopníkov internetového sveta e-commerce, sa podarilo z malej garažovej firmičky a dvoma ikonickými stolmi zo starých dverí vybudovať obchod so všetkým s miliardovými obratmi ročne. Vďaka Bezosovej vízii vybudovať ziskový podnik z dlhodobého hľadiska sa podarilo popasovať s mnohými prekažkami, poraziť rannú neistotu expandujúceho internetu, prečkať splasnutie internetovej bubliny, vyťažiť maximum z veľkej celosvetovej finančnej krízy roku 2008, prežiť búrku súdnych sporov a mnoho ďalšieho s čím sa Bezos a jeho tímom oddaných "Jeffbotov" popasoval majstrovskym spôsobom.

Brad Stone Vás vtiahne do deja a prevedie všetkými fascinujúcimi aspektmi príbehu Amazonu. Za mňa výborne čítanie.
Čítaj viac
Ondřej Dědič
10.4.2016
Jak vidno, na vytvoření firmy globálních rozměrů musí být člověk alespoň z počátku magor. Poutavý příběh světového \"obchodu se vším\" a mnoha pozitivních i negativních aspektů s touto velikostí společnosti spojených. Ale rozhodně doporučuji přečtení této knihy obzvláště lidem zajímajícím se o podnikání (nejen v e-commerce). Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Globální samoobsluha - Jeff Bezos a věk Amazonu - Brad Stone
Pomaľované vtáča - Jerzy Kosinski
14,80 €
Ušetríte 1,75 €

„Nikdy som nezažil také starosti, ktoré by neodohnala hodina čítania.“

Charles De Secondat