Accabadora - Michela Murgia, Slovart, 2014

11,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Accabadora - Michela Murgia, Slovart, 2014
Accabadora - Michela Murgia, Slovart, 2014

Accabadora

Román talentovanej sardínskej autorky Michely Murgie, ktorý získal tri prestížne talianske literárne ceny a bol preložený do viac ako 30 jazykov, rozvíja poetický príbeh o... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2014
152 strán
2 hodiny čítania

Román talentovanej sardínskej autorky Michely Murgie, ktorý získal tri prestížne talianske literárne ceny a bol preložený do viac ako 30 jazykov, rozvíja poetický príbeh o detstve a... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

11,95 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania
Accabadora - Michela Murgia, Paseka, 2014
Brožovaná väzba
Čeština, 2014
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Emily v Paríži - Catherine Kalengula, Lindeni, 2023

Viac o knihe

Román talentovanej sardínskej autorky Michely Murgie, ktorý získal tri prestížne talianske literárne ceny a bol preložený do viac ako 30 jazykov, rozvíja poetický príbeh o detstve a starnutí, o živote a smrti.

„Accabadora“ v sardínčine znamená „tá, ktorá ukončuje“, dej knihy sa odohráva na sardínskom vidieku v polovici 50. rokov 20. storočia. Bonaria Urrai je accabadorou, miestni ju vnímajú ako „poslednú matku“, jej činy chápu ako gesto milosrdenstva a lásky – ona je tá, ktorá stojí po boku človeka v jeho posledných chvíľach. No accabadora človeka nielenže odprevádza z tohto sveta, ale aj napĺňa jeho nezvratný osud. Bonaria sa ujme malej Márie, vychováva ju vo svojom pustom príbytku ako vlastnú dcéru a dohliada na jej vzdelanie aj výchovu. Keď však dievča zistí o Bonarii krutú pravdu, z divokej Sardínie utečie do Turína. Raz sa však na ostrov vráti – za Bonariou.
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
152
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
296 g
ISBN
9788055610504
Rok vydania
2014
Edícia
MM
Naše katalógové číslo
188528
Štýl
filozofický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

12 hodnotení

8
2
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
Overený zákazník
14.1.2020
Citlivo a poeticky napísaný vynikajúci príbeh
Román sa mi nesmierne páčil. V príbehu dvoch žien cítime lásku, dôveru a pochopenie. Autorka majstrovsky narába s jazykom, je tak krásne poetický. Píše citlivo a nežne. Téma je síce ťažká, no príbeh nie je temný a bezútešný. Prostredie slnečnej Sardínie zjemňuje atmosféru príbehu. Vinobranie, priateľstvá, prvé lásky a vôňa chleba vzbudzujú v čitateľovi pozitívne emócie.
Michela Murgia prináša pohľad na viaceré tradície jej predkov z nie tak dávnej minulosti: odpratávanie svätých obrázkov a sošiek z izby umierajúceho, plačky nad mŕtvym telom, povery, prekliatia, amulety, privolávanie accabadory, keď niet inej možnosti...
Diskusie na tému eutanázie sa vedú neustále. Jedni sú za, iní proti. Autorka to necháva na čitateľoch. Utrpenie, súcit, život a smrť. Aj Mária je postavená zoči-voči rozhodnutiu. Knihu odporúčam všetkým, ktorí majú radi silné a výborne napísané príbehy.
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
25.9.2018
Práve som túto knihu dočítala a mám plnú hlavu otvorených, dá sa povedať "filozofických" otázok, na zodpovedanie ktorých budem potrebovať určite viac času ako som strávila pri čítaní tejto 150 stránkovej knihy. Vrelo odporúčam čitateľom, ktorí netúžia len po konzumnom príbehu. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Accabadora (Mária Roštecká), citajto.com

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Neopúšťať planétu Zem je ako byť stroskotancom na pustom ostrove a nepokúšať sa odtiaľ uniknúť.“