1001 myšlenek, které změnily naše uvažování -

38,68 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

1001 myšlenek, které změnily naše uvažování

  Přinášíme vám 1001 originálních myšlenek, které byly v našich dějinách nalezeny, formulovány a zaznamenány. Vybrali jsme to nejzajímavější, co se honilo v hlavách výjimečných... Čítať viac

  Vydavateľstvo
  Grada, 2014
  Počet strán
  960

  Přinášíme vám 1001 originálních myšlenek, které byly v našich dějinách nalezeny, formulovány a zaznamenány. Vybrali jsme to nejzajímavější, co se honilo v hlavách výjimečných lidí od Konfucia a Platóna až k dnešním myslitelům. Přečtěte si, co... Čítať viac

  • Kniha
  • Čeština
  39,96 €

  38,68 €

  -3 %
  Na sklade, objednávajte však rýchlo

  Naši škriatkovia odporúčajú

  Viac o knihe

  Přinášíme vám 1001 originálních myšlenek, které byly v našich dějinách nalezeny, formulovány a zaznamenány. Vybrali jsme to nejzajímavější, co se honilo v hlavách výjimečných lidí od Konfucia a Platóna až k dnešním myslitelům.
  Přečtěte si, co ovlivňuje naše životy – můžete tak učinit díky Johannu Gutenbergovi z patnáctého století a jeho myšlence na zlepšení knihtisku. A nečetli byste vůbec nic, kdyby staré Sumeřany před 5000 lety nenapadlo sestavit abecedu. Díky nim můžete zjistit, jak řecký filozof Zénón uvažoval o letícím šípu, jak moderní věda předpokládá vliv mávnutí motýlího křídla na bouře v Atlantiku i to, co vedlo k vytvoření „Fermiho paradoxu“.
  Existuje ještě další důvod, proč si tato obsažná kniha zaslouží vaši pozornost – je to intelektuální výzva, tedy něco, o čem je zábava přemýšlet. Jak zjistíte při čtení, velké ideje stojí za kritiku, chválu, zavržení i vylepšení – jen vy můžete rozhodnout, jaký postoj k myšlenkám uvedeným v této knize zaujmete. Užijte si to.
  Čítať viac
  Počet strán
  960
  Rozmer
  177×217 mm
  Hmotnosť
  2032 g
  ISBN
  9788024751535
  Rok vydania
  2014
  Naše katalógové číslo
  187527
  Jazyk
  čeština
  Vydavateľstvo
  Grada
  Kategorizácia

  Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

  Nahlásiť chybu

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Hodnotenia

  Ako sa páčila kniha vám?

  Recenzie, kritiky

  1001 MYŠLENEK, KTERÉ ZMĚNILI NAŠE UVAŽOVÁNÍ

  Existuje absolútna morálka, platná pre každého človeka v každej dobe a v každom prostredí? Keď sa dívame na umenie, čo vidíme a na čo nám to je? Kto je vlastne duševne normálny? Ako by sme mohli nastoliť v spoločnosti šťastie? Je Zem záchranný čln a keď pôjde po vyčerpaní zásob o záchranu ľudstva, bude treba obetovať chorých a slabých? Táto kniha zrozumiteľným spôsobom zhrnula tie najdôležitejšie myšlienky, ktoré boli v dejinách ľudstva formulované, od Konfucia a Platóna až k hnutiu Occupy a komerčným letom do vesmíru. Zvládnuť týchto 960 strán, to je nielen intelektuálna výzva, ale aj zábava. Veľké idey stojí za to, aby sme ich všetky poznali, či už ich prijmeme alebo skritizujeme, zavrhneme či vylepšíme. Máme veľkú šancu, že po prečítaní a pochopení odkazu najoriginálnejších mysliteľov, akých ľudstvo malo, už nebudeme takí, ako predtým, že sa zmenia naše postoje k tomu, čo je v živote dôležité, a že to niekoho z čitateľov bude inšpirovať k tomu, aby sa pokúsil prispieť svojim podielom k zmene sveta, v ktorom žijeme.

  klub50.sk

  Čítať viac

  „Nikdy som nestratil zo zreteľa, čo znamená byť civilizovaný človek. Vedel som, že prežitie by nemalo zmysel, keby som sa musel stať podliakom...Viete, jedlo na prežitie nestačí. Neexistuje liek na morálne zásady. Ak ich človek stratí, príde aj o seba.“