Knihy
E-knihy

Kúpna zmluva v obchodných vzťahoch

IURIS LIBRI, 2014
Vydavateľstvo
IURIS LIBRI, 2014
Edícia
Judikatúra

Kúpna zmluva uzavretá podľa ustanovení Obchodného zákonníka je najfrekventovanejším typom zmluvy v obchodnozáväzkových vzťahoch. Aj keď právna úprava tohto zmluvného typu je pomerne podrobná a jasná, laxný prístup subjektov týchto právnych vzťahov...

Čítaj viac

19,20 €

Bežná cena Bežne 20,00 €

Ušetríte 4%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kúpna zmluva uzavretá podľa ustanovení Obchodného zákonníka je najfrekventovanejším typom zmluvy v obchodnozáväzkových vzťahoch. Aj keď právna úprava tohto zmluvného typu je pomerne podrobná a jasná, laxný prístup subjektov týchto právnych vzťahov spôsobuje vznik množstva súdnych sporov. Vo väčšine prípadov, ako je zrejmé aj z väčšiny súdnych rozhodnutí uvedených v tejto publikácii, sú súdy nútené najprv skúmať vznik kúpnej zmluvy ako predbežnú otázku, jej podstatné náležitosti, aby vôbec mohli riešiť meritum veci, ktorým je vo väčšine prípadov zaplatenie kúpnej ceny alebo uplatnenie práva zo zodpovednosti za vady tovaru.
Zaradenie jednotlivých súdnych rozhodnutí je v súlade so systematikou hlavy II, diel I Obchodného zákonníka, ktorý rieši problematiku obchodnoprávnej zmluvy a zodpovednosti za vady, a to najmä z dôvodu prehľadnosti. Toto zaradenie je však len orientačné, keďže vo väčšine súdnych rozhodnutí sa rieši viacero otázok týkajúcich sa predmetnej problematiky, pričom základným kritériom pre začlenenie súdneho rozhodnutia je vo väčšine prípadov riešený nosný problém.
V publikácii možno nájsť aj rozhodnutia Najvyššieho súdu Českej republiky, ktoré riešia túto problematiku, a vzhľadom na ich význam sú spôsobilé poskytnúť návod na vytvorenie si vlastného právneho názoru na konkrétnu právnu otázku, keďže právna úprava kúpnej zmluvy v oboch štátoch bola donedávna v zásade totožná.
Veríme, že táto publikácia bude významným zdrojom právnych poznatkov pre právnickú verejnosť, najmä pre sudcov a advokátov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kúpna zmluva v obchodných vzťahoch - Alena Javolková
Černobyľská modlitba - Svetlana Alexijevič
28,83 €
Ušetríte 3,16 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
232
Hmotnosť
277 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
IURIS LIBRI
Rozmer
148×210 mm
ISBN
9788089635115
Naše katalógové číslo
186936

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Kúpna zmluva v obchodných vzťahoch - Alena Javolková
Černobyľská modlitba - Svetlana Alexijevič
28,83 €
Ušetríte 3,16 €

„Bez viery v človeka sa nedá žiť plným životom, ani písať novú literatúru.“

František Hečko