Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Katja - Zrodení z mágie - Natali Fox, Natali Fox, 2023

18,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Katja - Zrodení z mágie - Natali Fox, Natali Fox, 2023
Katja - Zrodení z mágie - Natali Fox, Natali Fox, 2023

Katja - Zrodení z mágie

Stratila všetko, čo mala. Rodinu, domov... Ale najväčšie obety ešte len mali prísť. Mágiu, ktorá sa v nej prebudila, nedokáže kontrolovať a tak je nútená opustiť útočisko vo... Čítať viac

4,5 42 hodnotení
2. diel série
Katja
Vydavateľstvo
Natali Fox, 2023
504 strán
7 hodín čítania

Stratila všetko, čo mala. Rodinu, domov... Ale najväčšie obety ešte len mali prísť. Mágiu, ktorá sa v nej prebudila, nedokáže kontrolovať a tak je nútená opustiť útočisko vo Východných lesoch a vyhľadať čarodejníka z Južných ostr Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

18,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 7 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Kukučie vajce - Camilla Läckberg, Slovart, 2023
Katja - Zrodení z mágie - Natali Fox, Natali Fox, 2023
18,90 €

Viac o knihe

Stratila všetko, čo mala. Rodinu, domov... Ale najväčšie obety ešte len mali prísť.
Mágiu, ktorá sa v nej prebudila, nedokáže kontrolovať a tak je nútená opustiť útočisko vo Východných lesoch a vyhľadať čarodejníka z Južných ostrovov. Ten by podľa všetkého mal byť jej učiteľom a zároveň jedinou možnosťou, ako sa vyslobodiť zo zložitej situácie a dostať sa k bájnym Vedánom, o ktorých počula iba z Branildinho rozprávania.
Medzitým kráľovná Aria pustoší Katjinu krajinu a berie si všetko, čo si zmyslí. Likviduje ženy a opantáva mužov, rozpútava bitky na hraniciach medzi Trésiou a Zodanom, a očividne čosi hľadá aj na severe v Aluvérii.
Aj Argosova situácia je vážna. Hľadaný ako vlastizradca nájde na krátky čas ochranu v Zodane. Neustále sa však túži vrátiť späť domov a svoj problém riešiť tam, kde vznikol. Kým Katjine kroky smerujú na juh, Argosove zase na sever.
Jeden druhému sa vzďaľujú, avšak... Aj keď si každý kráča svojou cestou, oboch niečo spája. Už dávno sú predurčení na to, aby vystúpili z tieňa pochybností a chopili sa moci, ktorá prekračuje všetko, čo doteraz poznali. Minulosť sa stane súčasnosťou, ktorej budú musieť čeliť.
Pretnú sa ich cesty znovu? Akú daň si ich púť vyberie? Ani jeden z nich už nebude tým, kým býval, a slovo zodpovednosť tak naberie úplne iný rozmer...
Čítať viac
Počet strán
504
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
605 g
ISBN
9788057045397
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1859013
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
2. diel série
Katja
Vydavateľstvo
Natali Fox
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

42 hodnotení

24
16
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21.8.2023
Opäť som sa zúčastnila knižnej štafety a opäť to bola kniha Katja, avšak tentoraz druhý diel. S knihou som po celý čas mala jeden problém, ktorý som si nevedela vysvetliť. Hoci sa mi príbeh páčil viac ako prvý diel a čítal sa mi pomerne ľahko, na konci dňa som mala prečítaných len 30 strán. Pritom som mala pocit, že som pokročila aspoň o 100.

Možno to bolo spôsobené tým, že v knihe sa toho dialo skutočne neúrekom a nebola núdza o napätie a akcii.

Ako som už spomínala, čítalo sa mi ľahko, aj keď miestami sa to zadrhavalo. To bolo spôsobené tým, že autorka dávala bodky tam, kde by som ja použila čiarku. Občas akoby nasilu skracovala a sekala vety.

Malú výčitku musím vysloviť aj na používané synonymá, kedy autorka mohla použiť ten istý vyraz, ako počas predchádzajúcich strán a násilne tam nevnucovať slovíčka, ktoré ma bodali do oči.

Končím s negatívnou kritikou a je čas na chválu. Príbeh sa krásne rozvíja a spolu s ním aj staré známe postavy. Katja, hoci bola naivná a často siahala po výhovorkách, bola pre mňa uveriteľná.

Pribudli nové postavy, ktoré zamiešali dej, vrátili sa tie staré, ktoré tentokrát dostali väčší priestor a celkový príbeh sa poriadne zamotal.

Občas krkolomné vety ma ničili, ale aj tak s čistým svedomím dávam hodnotenie 3,75 (pretože 4 som dala lepším knihám a naopak 3,5 sa mi zdá malo).

Len ten záver mi prišiel veľmi otvorený. Otvorený záver mi neprekáža, ale tu som mala pocit, akoby sa autorke nechcelo dopísať kapitolu a povedala si, že to odpíše v ďalšej knihe.
Čítať viac
20.7.2023
Po prečítaní prvej časti Katja - Prebudená mágia som sa neskutočne tešila na pokračovanie,pretože kto čítal jednotku vie,ako skončila a perfektne navnadila na dvojku.

Moje očakávania boli v tomto prípade veľké,pretože už prvou časťou zdvihla latku fantasy žánru vysoko a Natali ma nesklamala, ale naopak v dobrom prekvapila.

Táto časť je ešte prepracovanejšia, premyslenejšia a je vidno,že fantázia autorky "fičí" na plné obrátky.

Dokáže Vás vtiahnuť do deja od prvej prečítanej stránky a Vy máte pocit,že ste súčasťou toho veľkolepého príbehu,že stojíte po boku každej postavy v knihe a prežívate všetky dobrodružstvá spolu s nimi.

Príbeh bol z väčšej časti písaný z pohľadu Katji, jej premeny a prijatí prebudeních schopností,ale záver patril Argosovi a časť s ním som doslova hltala.

Nové úžasné postavy,nové fantastické tvory,nové neprebádané miesta,nové napínavé dobrodružstvá a mágia,ktorá naplno prejaví svoju moc.

A ako podľa Vás mohla skončiť táto časť? No tak,že budem opäť dychtivo čakať na tú tretiu,a ja už som teraz zvedavá, čím ma Natali odrovná a prekvapí.

Musím spomenúť aj nádherné ilustrácie, ktoré ma počas čítania sprevádzali a oživili príbeh,mapky na začiatku aj na konci knihy a opäť nádhernú obálku.
Čítať viac
13

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku. Radi si čítame a milujeme príbehy. Za mňa je to predovšetkým fantasy, ale nepohrdnem ani dobrým románom :)

Terezka Babicová
Overený zákazník
13.7.2023
Na začiatku druhého pokračovania príbehu sa Katja snaží prijať zmeny, ktorými si prechádza a snaží sa spracovať mágiu, ktorá sa v nej postupne prebudila. Ale ako to už býva, začiatky sú ťažké a Katja sa svoje schopnosti snaží skôr potlačiť ako prijať. Veľkou oporou je jej sestra Ember, ktorá jej neraz otvorí oči.
„Aby si mohla zachraňovať svet, musíš najskôr zachrániť samú seba. V prvom rade sa postaraj o seba, pretože nikto iný to za teba neurobí. To môžeš iba Ty sama.“
Dej bol skvelý, dynamický, nechýbalo napätie, nečakané zvraty a aj nejaká tá romantika sa tam našla. Postupne do príbehu vstupujú nové postavy a tvory, ktoré zamiešajú osudy našich starých známych.
Keďže cesty našich hrdinov sa rozdelili aj kniha je rozdelená do dvoch častí. Prvá časť príbehu je písaná z pohľadu Katje a druhá (mohla byť dlhšia) z pohľadu Argosa. Samozrejmosťou je prekrásna obálka, taktiež krásne ilustrácie a aj dve mapky na začiatku a na konci knihy.
Za mňa bravúrny koniec tejto knihy – v istý moment som si myslela, že mi chýbajú strany v knihe, veď takto to predsa nemôže skončiť. Autorka nás nechala tak povediac stáť pred otvorenými dverami.
Úžasný príbeh a veľmi sa teším na to, aký osud pripravila autorka pre našich hrdinov v ďalšej časti.
Zaslúži si 5/5
Čítať viac
22.6.2023
Aj naďalej skvelá fantasy
Prvý diel knihy Katja sa mi veľmi páčil a od leta minulého roka som (ne)trpezlivo čakala na druhú časť. Druhá kniha vyšla síce už v marci tohto roka, dostala som sa k nej až teraz v júni (rozčítaná iná séria, popožičiavané knihy atď).
Tak isto ako prvý diel, aj ten druhý som prečítala na jeden hlt a príbeh sa mi aj naďalej veľmi páčil. Dej bol veľmi pútavý a napínavý a na moje veľké potešenie som sa nestrela so žiadnymi dlhými nudnými pasážami. Pribudli nové postavy a tvory, taktiež spoznávame celú krajinu a jej obyvateľov.
Katja prechádza mnohými zmenami , čo je na ňu veľa a aj jej správanie tomu veľakrát nasvedčuje. Musím sa priznať, že mi mnohokrát až trochu liezla na nervy, no chápem, že to patrí k vývoju postavy a jej charakteru. Som veľmi zvedavá kam sa opäť v ďalšej knihe posunie.
Príbeh je plný priateľstva, mágie, zvierat a čarovných tvorov, namáhavej púte, rôznych prekvapení i komplikácií. Kniha znovu skončila v bode, na ktorý som v podstatne čakala takmer celý čas a tak sa o to viac teším na jej pokračovanie.
Argosova časť príbehu je taktiež veľmi zaujímavá, dozvedáme sa veľa o jeho minulosti a živote. On je tiež na ceste plnej nebezpečenstva, aby splnil náročnú úlohu..
Môj názor na Katju 2 je veľmi pozitívny a určite ju odporúčam.
Čítať viac
11.6.2023
Prvá časť - Prebudená mágia skončila grandiózne a hrdinovia príbehu odpochodovali zo scény za zvuku rinčiacich zbraní a škreku temného tvora zvaného Aria. Nástup druhej časti bol komornejší a väčšia časť knihy bola podaná z pohľadu Katje, ktorá musela prejsť nutnou zmenou, aby sa z nej stala hrdinka akú okolnosti vyžadujú. Jej cesta premeny nebola zrovna vystlaná lupeňmi ruží, skôr ich tŕňmi a Katja sa k tomu nepostavila zrovna hrdinsky. Priznám sa, že tentokrát mi Katja liezla poriadne na nervy a niekedy som mala chuť jej dôkladne prehovoriť do duše. Ale našťastie jej nerozhodnosť a sebaľútosť netrvali večne.
-
„Schovávaš sa v závetrí pred búrkou namiesto toho, aby si vyšla z úkrytu, ktorý ti je väzením, a naučila sa žiť v daždi." - za toto som mala Ember vždy rada. Vždy všetko nazvala svojim pravým menom, na nič sa nehrala, nepretvarovala a povedala, dokonca aj svojej sestre, to čo si myslí. A tu je ďalší z jej citátov, smerovaný Katji:
“Aby si mohla zachraňovať svet, musíš najskôr zachrániť samu seba. V prvom rade sa postaraj o seba, pretože nikto iný to za teba neurobí. To môžeš iba ty sama.”
-
V príbehu pribudnú aj nové postavy. Jednou z nich je aj Svarog, čarodejník, ktorý spočiatku celkom dosť zamieša karty, až som mala z toho divný pocit. Priznám sa, jedna dejová linka, v ktorej hrá prvé husle práve inkriminovaný čarodejník sa mi vôbec nepozdávala, ale žiaľ nemôžem byť konkrétnejšia bez toho, aby som nevyzradila značnú časť deja.
Veľmi zaujímavá sa mi zdala ďalšia nová postava a bol ňou opäť čarodejník, Alétes. Táto postava ma naozaj nadchla! Bolo naozaj skvelé sledovať ako nenápadne vpadol do deja, vopchal prsty do všetkého, čo považoval za dôležité a ťahal za nitky osudu tak, že ostatní sa mohli len (nie síce vždy) nemo prizerať.
-
Z knihy sa mi najviac páčila 2.časť, ktorá bola podaná z Argosovho pohľadu. Tejto časti nemám absolútne čo vytknúť - Argos ako jedna z hlavných a nosných postáv úplne spĺňa kritériá na túto zodpovednú úlohu, aj keď má občas pochybnosti, ale oproti prvej časti je v jeho charaktere badateľný výraznejší posun ako u Katji. Aj po dejovej stránke je táto časť oveľa svižnejšia, tempo rýchlejšie a autorka nerozpitváva každú, i nepodstatnú maličkosť.
Záver knihy bol zasa v akčnom móde a nechýba ani cliffhanger, po ktorom sa čitateľ bude nutne dožadovať pokračovania.
Nuž a ešte by som chcela spomenúť, že kniha má opäť skvelo vyzerajúcu obálku, úžasné ilustrácie a pribudli aj dve mapy, ktoré mi v prvej časti tak chýbali.
Čítať viac
4

Obľubujem YA fantasy knihy. Mágia, intrigy ale aj rozprávkové konce. Ba dokonca aj prerozprávané rozprávky.

Kamilka Pečenková
Overený zákazník
9.6.2023
Pútavé pokračovanie
Druhý diel bol doplnený o zaujímavé poznatky. A čo si veľmi cením je, že to bolo dávkované po kúskoch, pomaly. Výnimočnosť jednotlivých hrdinov sa odhaľovala postupne a nebolo to klišé "vyvoleného dieťaťa". Klobúk dole autorke.

Rozhodne knihu odporúčam. Príjemná oddychová fantasy s prvkami boja, prežitia, starej a novej mágie. A ak niekto váha, nemusí. Nech skúsi prológ a ten ho pohltí (aspoň ja som to tak mala)...
Čítať viac
31.5.2023
Skvelé pokračovanie
Prvý diel Katji sa mi po počiatočných pochybách zaryl pod kožu a nepustil až do samotného konca. Druhý diel mi len potvrdil, že táto séria je naozaj to, čo potrebujem čítať. Autorka vie o čom píše, všetko má premyslené a navyše oplýva závideniahodnou fantáziou. Celý Katjin príbeh, fantasy svet, sympatické (aj tie menej sympatické) postavy vyšperkovala v každom smere, no dávala si pozor, aby pôsobili realisticky.

Katja ani trošku nezaostáva za zahraničnými fantasy románmi, dokonca môžem bez výčitiek prehlásiť, že je lepšia ako 90% zahraničných fantasy, ktoré som za posledné roky prečítala. Úprimne ma fantasy literatúra už takmer 3 roky nebaví (česť výnimkám), pretože mám pocit, že stále čítam v podstate o tom istom. Katja však patrí medzi svetlé výnimky, pretože ma neprestáva prekvapovať.

Ak ste na tom podobne ako ja a máte pocit, že žiadna fantasy vám už nemá čo ponúknuť, odporúčam pustiť sa do Katji. Tento príbeh možno spracováva motívy, ktoré už poznáte, no je zaujímavo vystavaný a má v sebe čosi navyše. Okrem postupne vygradovaného deja obsahuje zvraty, ktoré vás nútia čítať stále ďalej... postavy, ktoré budete milovať aj nenávidieť a ktoré vám občas brnknú na nervy, no neskôr im to s čistým svedomím odpustíte.

V "Zrodení z mágie" je navyše pekne vidieť, ako sa autorka zlepšila. Vychytala štylistické chybičky aj štýl písania, ktorý ma v jednotke (najmä na jej začiatku) rušil. Vďaka tomu som si čítanie užila ešte viac než predtým a už sa teším na pokračovanie :).
Čítať viac
Nika
Neoverený nákup
30.5.2023
První díl série Katja vezal své čtenáře do fantastického světa plného magie, dobrodružství a tajemství s šokujícím obratem na konci, který vás nenechá spát a budete cítit tu potřebu okamžitě sáhnout po druhém díle. A druhý díl? Vše se mění. Hráze byly zbořeny a přívalové vlny tajemství, intrik, zamilovaní, lží a skutečných pravd nemilosrdně zavalují hrdiny, kteří se ve všech změnách buďto musí naučit plavat - nebo se utopí.
Zrodení z mágie jsou rozdělení na dvě části, ta první (podstatně delší) sleduje příběh Katji, která se musí popasovat s tím, že celý život žila ve lži, její blízcí jsou ve smrtelném nebezpečí a ona sama není tím, za koho se měla. Autorka v tomto díle skvěle pracuje nejen s příběhem, který je napínavý, prodchnutý nebezpečím a fantastikou: chystá si pro vás nejen epické dobrodružství. Zároveň si pro vás autorka připravila temný příběh o strachu, o velkém psychickém růstu a vývoji, o snaze pochopit sebe sama a smířit se s tím, co člověk sám ovlivnit nemůže. A netýká se to jen jedné podstavy, všichni hrdinové si tím prochází, všichni se mění a snaží se přizpůsobit neznámému. Když si to zasadíte do příběhu představeného v prvním díle, do magického prostředí tohoto světa - připravte se na vpravdě epické dobrodružství.
Druhá část knihy (podstatě kratší) se soustředí za druhým hlavním hrdinou, Argosem, a tím, čím si prošel on. Cesty hrdinů totiž ne vždy drží při sobě, někdy se rozejdou a jindy sejdou.
Nechci spoilerovat děj a bez toho už toho o moc víc nevím co říct. Kniha (série) přináší velké epické dobrodružství, které vás snadno vtáhne do děje a budete si ho užívat plnými doušky. Hrdinové se vyvíjí, dělají chyby a platí za ně, vývoj vzájemných vztahů mezi postavami je přirozený a uvěřitelný. Je vidět, že autorka má svět, jeho fungování, jeho magii velmi dobře promyšlené a opravdu si ho vypiplala od základů do až neskutečně nádherných detailů. Stejně jako první díl knihu provází mapa světa a nádherné ilustrace.
Čtení Katji jsem si úžasně užívala a moc se těším na další díl, ať už bude třeba si na něj počkat tak dlouho, jak, nu, bude třeba.
Čítať viac
6

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Zuzana Hušlová
Overený zákazník
8.5.2023
Skvelá dávka fantasy
Prvá kniha Katje vo mne zanechala skvelý čitateľský zážitok a prečítanie druhej časti tento zážitok nielen udržalo, ale ešte viac ho prehĺbilo a zväčšilo. Som jednoducho nadšená z tohto príbehu.

Ale začneme pekne od začiatku. Aria pokračuje vo svojej krutovláde, podmaňuje si ľudí, mestá, a po celej krajine sa dejú naozaj čudesné veci. Niečo hľadá, ale nikto nevie prísť na to, čo "to" je. "To" zaujíma nielen postavy tejto knihy, ale "to" držalo aj mňa, ako čitateľa, neustále v napätí. V príbehu oveľa lepšie spoznávame hlavné postavy Katju a Argosa, hoci ich cesty sú počas väčšiny knihy veľmi vzdialené. Nahliadame viac do ich vnútorného sveta a vieme tak pochopiť, prečo mnohokrát aj v prvej časti knihy konali alebo sa zachovali tak, ako sa zachovali. Obe postavy počas príbehu rastú a dospievajú. V knihe sa však objavujú aj nové kúzelné postavy či magické tvory, ako draci či permoníci, čo mňa osobne veľmi potešilo. Čo sa nových postáv tejto druhej knihy týka, veľmi som si zamilovala Svaroga. Je naozaj skvelý i keď zo začiatku sa vám možno bude javiť ako príliš záhadný.

Dej je písaný veľmi pútavo a zaujímavo, že aj napriek večernej únave sa od knihy jednoducho neviete odtrhnúť. Štýl písania autorky (napriek tomu, že už prvá časť série sa jej veľmi vydarila) sa zlepšil nielen po dejovej ale aj po štylistickej a gramatickej stránke. Naozaj je vidieť veľký progres v jej písaní. Milujem jej schopnosť skončiť každú kapitolu, a hlavne celý príbeh knihy, takým tým otvoreným spôsobom, že hneď pocítite nutkanie pokračovať v čítaní a dozvedieť sa tak, čo bude s hrdinami príbehu ďalej. Fanúšikovia romantiky jej v knihe až tak veľa nenájdu, pretože v tejto druhej časti skôr prevláda dobrodružstvo, akcia a napätie, čo mne ale vôbec neprekážalo a na príbehu to nič dôležité ani neubralo.

V knihe ani tentokrát nechýbala mapka kúzelného sveta, vďaka ktorej som sa lepšie vedela zorientovať, kam smerujú kroky knižných postáv. Taktiež sa tu opäť objavili nádherné ilustrácie a obálka knihy je proste umeleckým dielom.

Na záver len toľko, že neskutočne chválim autorku, z príbehu som úplne nadšená, neviem sa dočkať pokračovania a odporúčam každému milovníkovi fantasy.
Čítať viac

„Never hviezdam, že nám svietia, never slnku jeho smer, never pravde, čo lož splieta, iba mojej láske ver!“

Hamlet - William Shakespeare, 2006
Hamlet
William Shakespeare