Knihy
E-knihy
3,34 €

Bežná cena Bežne 3,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Technika je v súčasnosti rozvinutá na takej vysokej úrovni, že dokáže nadviazať kontakt priamo s ľudským mozgom. Určite sa už každý stretol s elektrickými charakteristikami mozgových vĺn rozdeľujúcich stavy vedomia do štyroch základných hladín (frekvenčných pásiem). Preto je všeobecne známe, že vlny hladiny beta (14 Hz a viac) sprevádzajú stav veľkého fyzického a duševného výkonu, ale aj úzkosti a bolesti. Vlny hladiny alfa (8 - 13 Hz) sú naproti tomu sprevádzané duševným a telesným uvoľnením.
Existujú prístroje, ktorá prezradia, v akej úrovni vedomia sa človek práve nachádza (pasívna metóda spätnej väzby, tzv. biofeedback), a prístroje, ktoré ho dokážu dostať do požadovanej úrovne vedomia (audiovizuálna stimulácia). Nevýhodou prístrojov je však to, že je na nich človek jednak závislý (musí ich mať k dispozícii) a jednak sú použiteľné iba v optimálnych podmienkach.
Kniha Mariana Repku VŠETKO O MEDITÁCII podáva veľmi zrozumiteľným a jasným spôsobom návod na to, ako sa môže človek naučiť zotrvávať v stave vedomia, ktoré je charakteristické pre vlny hladiny alfa v bežnom živote. Pri práci, pri rozhovore, pri tvorbe, pri zábave, pri chôdzi, čiže počas celého dňa. Tvrdí, že je možné podávať veľký fyzický výkon v pohode a bez stresu. Nikoho to síce kniha sama o sebe, len samotným prečítaním, nemôže naučiť, ale na základe informácií obsiahnutých v texte knihy sa to každý môže ľahko naučiť sám.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Všetko o meditácii - Marian Repka
Homo Deus - Yuval Noah Harari
18,52 €
Ušetríte 3,88 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
62
Hmotnosť
120 g
Rok vydania
2004
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Espero
Rozmer
140×210 mm
ISBN
8085688050
Naše katalógové číslo
18496

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

8 hodnotení

7
1
0
0
0

Nelka
8.6.2007
Názor čitateľa
Je to super knižtička, čítala som ju dávno, ale žijem z nej doteraz. Som presvedčená, že väčšina ľudí ani netuší, ako si zlepšiť kvalitu života meditáciou. Na rozdiel od mnohých iných je jednoducho stručná a pritom je tam všetko potrebné, aby začal človek na sebe pracovať. V danom čase mi veľmi pomohla a zdá sa, že to bol pre mňa najvhodnejší spôsob, ako získať späť pokoj v mojom vnútri. Nedávno som čítala od M. Repku ďalšiu knižtičku " Dokonalý milenec", je tiež super a uvítala by som ďalšie tituly v kníhkupectvách. Už teraz sa na ne teším....
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Všetko o meditácii - Marian Repka
Homo Deus - Yuval Noah Harari
18,52 €
Ušetríte 3,88 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“