Kuciak - Ján Kuciak, Ringier Slovakia Media, 2023

16,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Kuciak - Ján Kuciak, Ringier Slovakia Media, 2023
Kuciak - Ján Kuciak, Ringier Slovakia Media, 2023

Kuciak

Reportáže 2015 – 2023

Ako skončili hlavní aktéri káuz, ktoré rozkryl Ján Kuciak. Dvadsiateho prvého februára 2023 uplynie päť rokov od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pri tejto príležitosti... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ringier Slovakia Media, 2023
352 strán
5 hodín čítania

Ako skončili hlavní aktéri káuz, ktoré rozkryl Ján Kuciak. Dvadsiateho prvého februára 2023 uplynie päť rokov od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pri tejto príležitosti vychádza mimoriadna knižná publikácia... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Sľub cisárovnej Sisi - Michaela Ella Hajduková, Motýľ, 2023
Kuciak - Ján Kuciak, Ringier Slovakia Media, 2023
16,90 €

Viac o knihe

Ako skončili hlavní aktéri káuz, ktoré rozkryl Ján Kuciak

Dvadsiateho prvého februára 2023 uplynie päť rokov od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Pri tejto príležitosti vychádza mimoriadna knižná publikácia Kuciak.

Vyše 350-stranová kniha je výberom článkov Jána Kuciaka, ktoré vyšli v rokoch 2015 až 2018 na spravodajskom webe Aktuality.sk. Investigatívne reportáže a analýzy, rozdelené do dvanástich tematických celkov, ilustrujú originálne infografiky a desiatky ikonických fotografií. Súčasťou grafického spracovania knihy sú novinárove poznámky, sumáre, tabuľky, rukopisy či dokumenty, s ktorými pracoval.

Pôvodné odhalenia Jána Kuciaka dopĺňajú najnovšie informácie o hlavných aktéroch káuz. Autorkami aktualizačných textov sú členky investigatívneho tímu Aktuality.sk Annamária Dömeová a Laura Kellöová.

Špeciálna knižná publikácia Kuciak je nielen zrkadlom pokriveného systému našich ľudí, ktorý sa počas vlád Smeru zakorenil na všetkých úrovniach štátu. Je poctou výnimočnej novinárskej osobnosti, ktorú umlčala ruka nájomného vraha. S odstupom piatich rokov potvrdzuje, že Ján Kuciak predbehol dobu a svojou precíznou prácou s otvorenými zdrojmi položil základy modernej investigatívnej žurnalistiky na Slovensku.
Čítať viac
Počet strán
352
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×210 mm
Hmotnosť
567 g
ISBN
9788097422691
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1849585
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Ringier Slovakia Media
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

10 hodnotení

6
0
2
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Michal Pivarči
Neoverený nákup
7.5.2023
Dovolím si tvrdiť, že Ján Kuciak nepísal svoje reportáže s úmyslom zostaviť z nich raz knihu. Len tak si viem vysvetliť, prečo pre mňa táto kniha akosi nefunguje, bohužiaľ. Čítala sa ťažko, hoci som na texty presne tohto druhu profesionálne zvyknutý a hoci sa k tomu v tomto prípade pridalo aj veľa zhovievavosti a trpezlivosti z ohľadu na autora. Výnimočný obsah článkov ťahá ku dnu ťažko čitateľná forma, snáď s výnimkou textov, na ktorých Ján Kuciak spolupracoval s kolegami (napr. s Veronikou Šmiralovou na kauze Biele kone alebo s Janou Čunderlíkovou na reportáži Obchod s liekmi). Na docenenie článkov je tiež často potrebné poznať mnohé skutočnosti mimo knihy, v čom editorky čitateľovi veľmi nepomáhajú - príkladom je dosť nezrozumiteľne opísaný prípad Čistý deň. Grafická úprava tiež nie je práve vydarená a snáď by som len poprosil, aby v prípade, že sa niekedy bude pripravovať dotlač, boli fotografie doplnené popiskami, nech sa človek dozvie, kto na nich je.

Veľmi som chcel dať lepšie hodnotenie, tak snáď len dodám, že prológ Jankovho otca a epilóg jeho bývalého šéfredaktora Petra Bárdyho ma naozaj chytili za srdce. A že na to, kto zo Slovenska urobil unesený štát, nesmieme zabúdať. Česť pamiatke Janka a Martiny a česť jeho obdivuhodnej odvahe a neoceniteľnej práci.
Čítať viac
denisa
Neoverený nákup
21.2.2023
precizna praca
Kniha kvôli ktorej vyhasli dva ľudské životy.. za jej obsah zomreli dvaja ľudia preto by sa o nej malo viac rozprávať a mala by sa dostať viac do popredia.. Ján robil svoju prácu skutočne poctivo, dokonca natoľko že to donútilo aktéra jeho káuz konať. Netýka sa obsah tejto knihy nás všetkých? Kočner neokrádal len štát ako taký ale hlavne nás ľudí, a Ján za toto bojoval.. bojoval za nás všetkých.. skoro mi spadla sánka zo všetkých spojitostí, všetko bolo podložené žiadne dohady ale fakty, koľko práce to muselo dať.. mrzí ma že už nie je medzi nami, že už nemôže pomáhať odhaľovať ďalšie kauzy ktorých je určite mnoho.. Čítať viac

„Ale ja nie som len zbierka symptómov. Nehoda mizerných rodičov a ešte miernejších chemických spojení. Nie som problém. Nie som diagnóza. Nie som choroba. Nie som niečo, čo sa dá zachrániť. Som človek.“