Vydržať - Cameron Hanes, Tatran, 2023

29,19 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Vydržať

Ako makať, prežiť a vytrvať

Skúste posunúť svoje hranice, uvidíte, že to dokážete. Vášnivo radi sa niečomu venujete? Ak veríte, že sa v tom viete zlepšiť, tak sa naozaj zlepšíte. Náš potenciál je... Čítať viac

Vydavateľstvo
Tatran, 2023
Počet strán
336

Skúste posunúť svoje hranice, uvidíte, že to dokážete. Vášnivo radi sa niečomu venujete? Ak veríte, že sa v tom viete zlepšiť, tak sa naozaj zlepšíte. Náš potenciál je neobmedzený. Telo dokáže oveľa viac, ako od neho žiadame... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
29,90 €

29,19 €

-2 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Reminiscencie - Dominik Dán, Slovart, 2023

Viac o knihe

Skúste posunúť svoje hranice, uvidíte, že to dokážete. Vášnivo radi sa niečomu venujete? Ak veríte, že sa v tom viete zlepšiť, tak sa naozaj zlepšíte. Náš potenciál je neobmedzený. Telo dokáže oveľa viac, ako od neho žiadame. Recept nájde každý vo svojej mysli.

Cameron Hanes objavil v sebe vášeň pre lov lukom a šípmi, keď mal dvadsať. Cesta jeho osobného rozvoja a sebazdokonaľovania sa začala zdolávaním náročných výziev, ako sú výkyvy počasia, nevyspytateľné šelmy, neschodný horský terén. Uvedomil si, že ak chce majstrovsky loviť lukom divé losy, musí sa zlepšiť v lukostreľbe. Dostatočnú energiu a silu získal vzpieraním a v tréningovom programe bežcov na dlhé trate. Odvtedy už viac ako tridsať rokov zdoláva bežecké kilometre, pestuje si svaly a prekonáva bolesť s jediným cieľom: neprestajne sa zlepšovať a posúvať osobné hranice. Vydržať je sčasti životopis, sčasti motivačný manifest obyčajného neobyčajného muža, loveckého experta, rešpektovaného spisovateľa a rodinne založeného manžela, ktorý si vďaka disciplíne, obetavosti, prispôsobivosti, vysokej pracovnej morálke a viere vo svoje schopnosti nielen plní sny, ale neustále ich prekonáva. Za jeho úspechmi sa neskrýva nijaké záhadné tajomstvo, iba neoblomné odhodlanie a vernosť vlastným hodnotám.

Ak to dokáže Cameron Hanes, dokážeme to všetci. Každý z nás vie prekonať nepriazeň osudu, neuspokojiť sa so šedým priemerom a vychutnávať si život naplno. Tak do toho, a vydržať!
Čítať viac
Originálny názov
Endure: How to Work Hard, Outlast, and Keep Hammering
Počet strán
336
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
170×233 mm
Hmotnosť
793 g
ISBN
9788022214230
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1829763
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21.4.2023
Vynikajúca kniha
Táto kniha je spleťou veľmi silného, hutného motivačného prejavu a inšpiratívneho životného príbehu jedného naozaj drsného chlapíka. Pomedzi to, ako hovorí o dôležitosti neustáleho sa zlepšovania, dodržiavania správnych návykov, viere v seba samého, rozpráva o svojom detstve, problémoch s alkoholom, rodinnom živote, o dráhe spisovateľa, o priateľstve, najkrajších, no aj tých najťažších momentoch svojho života a ako inak, o love ...
Cameronov prejav je občas poriadne drsný, povedala by som možno až surový, rozhodne si nekladie servítky pred ústa a riadne vám to vie vytmaviť. No keď hovorí o tom, ako pomaly prichádzal o otca, či o svojom kamarátovi, ktorý tu už tiež nie je, vidieť, že jeho srdcové svaly nie sú až také tvrdé, ako jeho vytrénované bicepsy.
.
Ak máte v rodine človeka, ktorý je podobne ako Cameron, nadšený pre lov alebo pre prekonávanie seba samého, táto kniha by sa mu alebo jej mohla naozaj páčiť.
Čítať viac
Michaela Zamari
Neoverený nákup
17.4.2023
Jedinečná motivačná nakopávačka
Ja som teda o Camovi nikdy nepočula, ale asi hlavne preto, že v posilňovni trávim menej času, ako by som chcela, a nelovím. Aspoň nie zver. No čosi ma na jeho spovedi zaujalo, možno aj tá známka na obale, že predslov napísal Joe Rogan. Tak som sa začítala a...

... ostala som milo prekvapená. Je to niečo iné, pretože ktorý svetový lovec zvečnil svoj príbeh do knihy?

"Nebolo to tak, že som sa jedného rána zobudil a bol zo mňa superlovec. Na tom, kde dnes som, som makal vyše tridsať rokov. Nie je to talent, ale nadšenie."

Táto kniha je mega úprimná a mega nabitá hecovačkami. Aj keď nechcete, čosi vo vás zanechá. Autor v nej opisuje svoje detstvo, rodinné vzťahy a otčima, ktorého nemal v láske a ich spolunažívanie často pripomínalo bitevné pole. Nakoniec však v jeho živote zohral veľmi významnú rolu.

"Nikdy predčasne nesúďte, kto môže či nemôže mať vplyv na váš život. Aj tí, od ktorých to najmenej čakáte, môžu byť na vašej ceste nápomocní. Možno je zloduch vo vašom príbehu iba maskovaný antihrdina."

Nestotožňujem sa s ním vo všetkom. Miluje problémy, utrpenie aj bolesť, ja to nepreháňam, ale vo veľa veciach s ním súhlasím. Hlavne v tej, že niektorí ľudia prežijú celý život a ani nespoznajú svoju skutočnú vášeň. Ja som mala to šťastie spoznať viaceré a dopriala by som to každému. Camovou vášňou sa stal profesionálny lov.

"Môj úspech nie je len o tom, čo robím. Je aj o tom, čo všetko nerobím."

Odhodlanie, ktoré kričí z takmer každej kapitoly, a jeho sebareflexia sú viac než inšpirujúce. Tvrdí, že jeho jediným talentom je ochota venovať docieleniu úspechov viac času a snahy než konkurencia. Občas mi jeho spoveď prišla ako recept na vytrvalosť. Ale ona tým zrejme aj je. Je to extrémny motivátor, ktorý preferuje pracovnú morálku a výhovorky nemá vo svojom mentálnom jedálničku. Ani žiadne cheating days. A napriek tomu zostáva aj pokorný.

"Sebavedomie je nesmierne ťažké nadobudnúť a úžasne ľahké stratiť."

Vysvetľuje aj to, ako spolu súvisí lov a fyzická kondícia. Kto za vás odvlečie ťažký úlovok, ak sa na to nepripravíte?

Potreboval byť hybridným športovcom, potreboval silu aj výdrž, tak tie dve veci - jeho slovami - "zosobášil". 

Neopomenul ani kapitolu, kde sa vyjadruje k hejterom a gaučovým kritikom, ktorí mu nadávajú za to, že zabíja zvieratá. Pritom netušia, že pomáha chrániť prírodu a loví zver, ktorá by premnožením mohla spôsobiť väčšie škody. Ani ja som to netušila a zo začiatku som bola skeptická voči jeho vášni loviť. No potom som pochopila a skladám pred ním pomyselný klobúk.

"Naozaj dúfam, že nájdete svoju vášeň, skutočnú životnú vášeň. Niekto ju nenájde nikdy a umrie bez toho, aby zistil, čo driemalo v jeho duši. V tomto smere som požehnaný; našiel som niečo, čo ma motivuje."

Nejde o žiadnu zbierku rád a riešení ušitých na mieru. Cam stále opakuje, že nedáva rady, len opisuje to, čo robí a uvedomuje si, že to, čo robí, nemusí byť pre každého. Ak však hľadáte knihu, ktorá je riadnym nakopávačom vo forme príbehu, táto by vám mohla sadnúť ako uliata. Je doplnená aj o množstvo fotografií z autorovho archívu a dovolím si tvrdiť, že by to mohol byť aj dokonalý darček, pokiaľ obdarovaný fandí čítaniu. No nezabúdajte, že obdarovať môžete aj seba. 
Čítať viac
Milos
Neoverený nákup
2.4.2023
Kniha ako taká je MEGA. Mám ju prečítanú v originále. Cameron je borec! Škoda, že slovenský preklad stojí za 2 veci, odporúčal by som poradiť sa pred publikovaním! Napríklad “elk” = jeleň americký (wapiti) a nie los atď. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Trénoval som s najdrsnejšími a najtvrdšími chlapmi na planéte a iba jeden z nich vyčnieva nad ostatných. Cameron Hanes.“
David Goggins, autor bestsellera Can’t Hurt Me

„Cameron Hanes je majstrom jednej z umeleckých disciplín, ktorej sa nevenuje veľa pozornosti: umeniu vyťažiť zo života čo najviac.“
Joe Rogan, z predslovu Vydržať

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Charlie jemne pohladil povrch pultu. Koľko rozhovorov viedol ponad tento kúsok kameňa? A koľko kníh sa prenieslo ponad tento pult, aby zmenili život? Dokonca aj zachránili život? Knihy to dokážu. To bol hlavný dôvod, prečo Charlie veril v kníhkupectvo.. “

Most - Karen Kingsbury, 2017
Most
Karen Kingsbury