Knihy
E-knihy

Smrt Západu

Vydavateľstvo
Mladá fronta, 2004

Buchanan v knize popisuje zánik Západu. Příčinu vidí ve ztrátě jeho hodnot, především potom ve ztrátě židovské a křesťanské víry...

Čítaj viac

16,07 €

Bežná cena Bežne 16,93 €

Ušetríte 5%

Vypredané, je však dostupné iné vydanie.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Buchanan v knize popisuje zánik Západu. Příčinu vidí ve ztrátě jeho hodnot, především potom ve ztrátě židovské a křesťanské víry. Vinu za to dává idejím čtyř myslitelů, „Čtyřem, kteří stvořili revoluci“, marxistickým teoretikům G. Lukácsovi, Gramscimu, Adornovi a Marcusovi. Ti jsou podle něj zdrojem kulturní revoluce a pokračování studené války, kulturní války. Jejím důsledkem potom jsou pokles porodnosti (vymírání obyvatel Západu), masové přistěhovalectví ze zemí třetího světa, interrupce, antikoncepce a vytváření světové vlády. vlády. Statistická čísla uváděná v knize v případě České republiky, jejíž obyvatelstvo je v podstatě produktem této revoluce, patří k nejhorším v západním světě. Nesmírně poutavá kniha, kterou však čtenář může strávit pouze tehdy, zbaví-li se všech svých předsudků k náboženství a víře.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
408
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Mladá fronta
Väzba
pevná väzba
ISBN
8020411038
Naše katalógové číslo
18099
Rozmer
140×210 mm
Rok vydania
2004

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

Eva
23.3.2016
Názor čitateľa
Aj vy ste boli prekvapení tým, že po páde železnej opony sem neprúdila žiadna reálna pomoc (licencie a rozvoj podnikania), ktorú ľudia čakali, ale že okamžite sa objavili v našich stánkoch časopisy "pre pánov", spochybňovanie našich historických osobností, aj vy sa pamätáte, ako boli Slováci označovaní za nacionalistov, takže od istého času sa človek bojí povedať, že je Slovák, resp. akosi nepísane už "nesmie byť na to hrdý". Aj Vám sa zdá neuveriteľné , že bežný človek má vysvetľovať politikom, vedcom a vedúcim inštitúcii, že je reálne najlepšie, ak má dieťa otca aj mamu? Prečo je plný mediálny priestor iných podivných teórií? Plný názorov, ktoré neurobia nikoho šťastným? Prečo by malo platiť to, čo je moderné, ak to nie je dobré a pravdivé, ak to nesúhlasí s realitou? A vôbec, KTO URČIL, čo je teraz moderné, kto určil, "aká je teraz doba"?
Toto aj mnohé iné sa dozviete v tejto knihe. Aj keď autor ju napísal ešte pred naším vstupom do EÚ a zaoberá sa väčšinou problémami Ameriky, je to u nás to isté. Asi to vysvetľuje, prečo niektorí naši predstavitelia mali hneď po svojom zvolení prvú cestu namierenú do Ameriky.

Preklad je český a je výborný!
Čítaj viac
11.3.2016
Otázka
Táto kniha ma zaujala a veľmi rada by som si ju prečítala. Odrádza ma však vydavateľstvo, ktoré už "poskytlo" pár titulov v neospravedlniteľne nízkej kvalite prekladu. Mohol by mi prosím, niekto sem napísať, na akej úrovni je preklad tejto knihy? Ďakujem.
Čítaj viac
Marek
7.5.2016
Názor čitateľa
Podľa mňa na slušnej.
Čítaj viac
Juraj
31.10.2015
Strata hodnôt
Amerika a Európa sa vzdali kresťanských koreňov na ktorých vyrástli a teraz majú problém nájsť hodnoty, ktoré by si mali a chceli chrániť. Kniha ukazuje, ako to vedie k tomu, že na týchto územiach zakrátko môžu vládnuť iné hodnoty, než na aké sme boli po stáročia zvyknutí.
Čítaj viac
Marek
14.4.2014
Názor čitateľa
Veľmi pôsobivá kniha! Dávno som nečítal knihu, v ktorej by autor trafil po hlave toľko klincov, ako v tejto. V každej kapitole je rozoberaný jeden aspekt úpadku Západu. Autor sa venuje jednak samotným demografickým prognózam a s nimi súvisiacimi rizikami (ktoré sú desivé), zmenám v postojoch mladých ľudí k zakladaniu rodín, ale venuje sa aj Frankfurtskej škole a jej myšlienkam na zničenie rodiny a vykorenenie kresťanstva, vytváraniu pocitu viny a hanby za históriu USA, prepisovaniu dejín, budovaniu protiamerických postojov u americkej mládeži, no neobchádza ani tému politickej korektnosti a multikulturalizmu, pomenúva problémy ich pravými menami, a čo sa mi páči najviac, v záverečnej kapitole ponúka vlastné návrhy, ako súčasný neutešený stav zmeniť. Na konci každej kapitoly sú uvedené odkazy na zdroje, odkiaľ autor čerpal informácie. Hoci sa kniha volá Smrt Západu, to čo sa v nej píše sa týka aj nás. Knihe môžem okrem menších chýb v tlači (niekedy chýba prvé písmeno vo vete) vytknúť snáď už len niektoré autorove názory na Ameriku, ktorá je podľa neho najväčším národom a národom s najslávnejšou históriou. Ale aj takéto názory sa dajú pochopiť, ak si uvedomíme, že autor sa narodil v roku 1938 a vyrastal v časoch, keď sa deťom vštepovali iné myšlienky, než dnes. Každopádne dávam 5 hviezdičiek a pridávam svoje odporúčanie.
Čítaj viac
mito
5.7.2009
Viera
Vynikajuca kniha, pricinou upadku Zapadu je strata krestanskej viery, upadok moralky a rozpad rodiny pod vplyvom marxizmu.
Čítaj viac
Marian
13.10.2006
moj nazor
tento titul bol v českých knihkupectvách a stale je dostupný.Zohnal som ho aj pre kamošov kolko som chcel a vyšiel na 440 Sk po prepočte.Martinus zrejme nevie dodať ani to čo je v Čechach volne dostupné a čaka akusi dotlač.Tituly ktoré su tu dostupné ležia na regaloch všetkych knihkupectiev a aj v Tescu.
Inač tu "Smrť zapadu "vrele odporúčam prečítať.
Čítaj viac
peter
6.12.2005
wow
tak uplynulo 7 mesiacov a titul je stále off, tak nech ho radšej ani neponúkajú, nie?
Čítaj viac
vlado
29.5.2005
nazor
Nazor nie na knihu, ale na vydavatelstvo Martinus, ktore nevie tuto knihu zabezpecit. Mylim sa - dufam...ze pri najblizsej navsteve stranky bude kniha opat dostupna...
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Život sa podobá knihe. Blázon v nej listuje letmo, zatiaľ čo múdry pri čítaní premýšľa, pretože vie, že čítať môže iba raz.“

Táles