Láska bez úzkosti - Leslie Becker-Phelps, Grada, 2023

15,24 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Láska bez úzkosti

Vytvorte si milujúci vzťah, po akom ste vždy túžili.

Vyliečte sa z komplikovanej vzťahovej väzby a vytvorte si milujúci vzťah, po akom ste vždy túžili. Nastal čas, aby ste zastavili utrpenie, keď trávite hodiny premýšľaním, či je... Čítať viac

Vydavateľstvo
Grada, 2023
Počet strán
240

Vyliečte sa z komplikovanej vzťahovej väzby a vytvorte si milujúci vzťah, po akom ste vždy túžili. Nastal čas, aby ste zastavili utrpenie, keď trávite hodiny premýšľaním, či je váš vzťah stále v poriadku alebo či sa chystá prejsť krízou... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
15,99 €

15,24 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Emily v Paríži - Catherine Kalengula, Lindeni, 2023

Viac o knihe

Nazval vás váš romantický partner závislou, neistou, zúfalou alebo žiarlivou? Nikto si nechce priznať, že tieto vlastnosti má, ale ak ste neustále v strehu, pociťujete vo vzťahu úzkosť alebo si robíte prehnané  obavy, môžete trpieť úzkostnou pripútanosťou a strachom z opustenia, ktoré sú často zakorenené v zážitkoch z raného detstva. V tejto knihe sa naučíte, ako prekonať svoju úzkosť pomocou súcitného  sebauvedomenia, čo je technika, ktorá vám umožní rozpoznať svoje negatívne myšlienky či nezdravé vzorce. Postupne v štyroch častiach zistíte, ako a prečo vznikajú vaše konflikty vo vzťahu. Zmenu budete iniciovať tým, že sa začnete zaoberať prekážkami, ktoré vám bránia v pestovaní šťastných vzťahov. Naučíte sa vytvoriť si intímne spojenia s pocitom bezpečia. 

Nastal čas, aby ste zastavili utrpenie a prehnané analyzovanie svojho vzťahu. Raz a navždy sa zbavíte neistoty a naučíte sa, ako si vybudovať láskyplný vzťah, po akom ste vždy túžili.
Čítať viac
Originálny názov
Insecure in Love
Počet strán
240
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
310 g
ISBN
9788080904463
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1807977
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Láska bez úzkosti - Leslie Becker-Phelps, Grada, 2023
Vztahy a pasti - Honza Vojtko, Paseka, 2022
30,70 €

Hodnotenia

3,0 / 5

1 hodnotenie

0
0
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

19

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
30.3.2023
3,5*
Možno sa vám to niekedy stalo, a možno poznáte niekoho, kto sa pri svojom partnerovi neustále "dáva dole". Máte vo vzťahu nízke sebavedomie? Vyvoláva vo vás odmietnutie pocit, že ste nehodný lásky, a prenášate si tento pocit do akéhokoľvek vzťahu? Potom je čas, aby ste si prečítali túto knihu, pretože s veľkou pravdepodobnosťou prežívate úzkostnú lásku.

Už podľa názvu vieme, že ide o sebarozvojový titul, ktorý vám pomôže začať sa vnímať tak, ako si skutočne zaslúžite - ako toho, kto je hodný prijať a dávať lásku. Úzkosť, strach z opustenia, alebo znášanie výčitiek totiž podkopávajú vaše sebavedomie do takej miery, že ho prenášate do vzťahu, v ktorom zanecháva pomalé, ale hlboké rany. Je to ako začarovaný kruh - čim chcete byť bližšie, tým sa vašimi úzkostnými prejavmi od partnera vzďaľujete.

Kniha sa snaží čitateľa naviesť na cestu sebapoznania a uvedomenia si svojho problému a následne ho učí prijať sám seba takého, aký je, bez vedľajších výčitiek voči sebe samému. Je rozdelená na štyri časti, ktoré spolu dávajú 10 kapitol. Každá časť sa venuje inej oblasti, pričom ide od počiatku problému, až po romantické vyvrcholenie vzťahu, ale hovorí aj o tom, ako odísť bez výčitiek.

Autorka píše síce teoretickou formou, ale často využíva príklady rozhovorov, či situácii, aby si človek vedel predstaviť a priradiť k predstave konkrétny problém. Za každou väčšou kapitolou, či úsekom je aj priestor na cvičenie, niektoré však potrebujú dlhší časový úsek. Priznám sa, miestami som pri knihe strácala pozornosť, pretože som občas mala pocit. že sa točíme okolo toho istého.

Ak prežívate harmonický vzťah, kniha pravdepodobne nebude pre vás, ale ak máte pocit, že sa vaše chyby vo vzťahoch, ktoré následne stroskotajú neustále opakujú, skúste dať tejto knihe šancu. Možno zistíte, že váš problém pramení niekde úplne inde, a hlavne zistíte, že každý je hodný lásky - aj vy.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Táto kniha, písaná zábavným a prístupným spôsobom, vám pomôže pochopiť, prečo ste vo svojich vzťahoch neistí. Pomôže vám tiež vyliečiť sa, aby ste mohli mať zdravšie vzťahy s ostatnými a možno, čo je ešte dôležitejšie, so sebou samým."
Kristin Neff, PhD, autorka knihy Seba-súcit a docentka ľudského rozvoja a kultúry na University of Texas

"Ak ste single, zistíte, ako si máte vybrať partnera, ktorý je dostupný pre naplnený vzťah - niekoho, kto vás akceptuje a miluje pre to, kým ste. Ak ste vo vzťahu, nahliadnete do správania a motivácie vášho partnera a zistite, ako vytvoriť láskyplné spojenie, v ktorom sa obaja cítite skutočne cenení. „Kniha Láska bez úzkosti, nabitá relevantnými príkladmi zo skutočného života a účinnými cvičeniami, vám pomôže opustiť sebakritiku a sabotážne správanie a rozvinie skutočný súcit so sebou samým. Bez ohľadu na to, ako veľmi ste v minulosti trpeli, nakoniec pochopíte, ako vytvoriť šťastné, zdravé vzťahy a zažiť skutočnú, trvalú lásku."
Mali Apple a Joe Dunn, autori knihy The Soulmate Experience: Praktický sprievodca vytváraním výnimočných vzťahov

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac
Kúpte spolu
Láska bez úzkosti - Leslie Becker-Phelps, Grada, 2023
Vztahy a pasti - Honza Vojtko, Paseka, 2022
30,70 €

„Keď človek niekoho miluje, vzniká mnoho nových strachov, o akých predtým nemal ani tušenia. “

Čas žitia a čas umierania - Erich Maria Remarque, 2005
Čas žitia a čas umierania
Erich Maria Remarque