Knihy
E-knihy

Jupiter 7 - Space Opera

  Rogerbooks, 2014
  Okamžitý download
  PDF
  EPUB
  MOBI
  2-3 hodiny čítania
  Vydavateľstvo
  Rogerbooks, 2014

  Vesmírne dobrodružstvá sú od vzniku vedeckej fantastiky jednou z jej hlavných zložiek. Na Slovensku sa ich píše aj vydáva veľmi málo. Pomôcť tejto situácii sa snaží siedme číslo Jupitera, v ktorom nájdete slovenské, české...

  Čítaj viac

  3,00 €

  Okamžite na stiahnutie

  Odporúčané tituly a kolekcie

  3,00 €

  Viac o e-knihe

  Vesmírnedobrodružstvá sú od vzniku vedeckej fantastiky jednou z jej hlavných zložiek. Na Slovensku sa ich píše aj vydáva veľmi málo. Pomôcť tejto situácii sa snaží siedme číslo Jupitera, v ktorom nájdete slovenské, české aj rakúske space opery od oceňovaných autorov.
  Nemeckojazyčnej sci-fi je na našom trhu veľmi málo a tak nám Rakúšanka Nina Horvath, pravidelná návštevníčka slovenských festivalov vedeckej fantastiky, prináša poviedku, ktorá zvíťazila v roku 2012 v DeutscherPhantastikPreis a skončila tretia v Deutscher Science Fiction Preis.Klasička českej sci-fi Jana Rečková predstavuje zaujímavý text, na aký sme od nej zvyknutý. Naopak, HanušSeiner patrí k služobne najmladším oceňovaným autorom v Čechách, no jeho poviedka sa na to nemusí vyhovárať.
  LenkaŠtiblariková je druhá slovenská autorka, ktorá získala najvyššiu cenu v najstaršej československej súťaži Cena Karla Čapka. Vedľa nej sa v Jupiteri predstavuje s novou poviedkou aj víťaz ostatného ročníka Ceny Fantázie Marek Slabej a dokazuje, že nezvíťazil náhodou. Jedným z najlepších slovenských autorov space opery je už vyše pätnásť rokov Anton Stiffel a tak jeho text nemohol v siedmom Jupiteri chýbať.
  Tomáš Knapko zvíťazil v poslednom ročníku prvej oficiálnej slovenskej sci-fi súťaže Cena Gustáva Reussa. Následne sa na dlhšiu dobu odmlčal a teraz sa vracia s novelou „Lodivod“. V siedmom Jupiteri nájdete jej prvú časť. Nechýba v ňom ani tradičný workshop, redaktori tentoraz rozoberajú poviedku Zdena Mikláša.
  Z publicistiky vyberáme predovšetkým rozhovor s DavidomGerroldom, scenáristom kultového seriálu StarTrek a autorom populárnej knižnej série Vojna s Chtormi. Ďalej v čísle nájdete okrem tradičných recenzií aj rozhovor s Petrom Pavelkom, ktorý patril v 90. rokoch medzi najdôležitejšie osobnosti slovenského hnutia fanúšikov vedeckej fantastiky, galériu kvalitného ilustrátora Pavla Martinického či ďalšiu časť seriálu o prednášaní na sci-fi festivaloch.
  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Jupiter 7 - Space Opera -
  Kráľovstvo - Jo Nesbo
  15,50 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  168
  Vydavateľstvo
  Rogerbooks
  Jazyk
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  179723
  Rok vydania
  2014

  Recenzie

  Ako sa vám páčila e-kniha?

  4,5 / 5

  2 hodnotenia

  1
  1
  0
  0
  0

  Zdeno Mikláš
  26.7.2014
  Dobré poviedky aj publicistika
  Overený nákup
  Toto číslo je venované môjmu obľúbenému žánru Space Opera. Pre mňa osobne je špeciálne tým, že som autorom poslednej poviedky.
  Zvyšok recenzie na http://www.ashsid.sk/?p=710
  Čítaj viac
  Milan Hasko
  8.7.2014
  Občasník
  Overený nákup
  Všetky uverejnené poviedky sú prudko čitateľné. Čo viac povedať. Čítaj viac

  Kúpte spolu
  Jupiter 7 - Space Opera -
  Kráľovstvo - Jo Nesbo
  15,50 €

  „Daždivé dni by sa mali tráviť doma, so šálkou čaju a dobrou knihou.“

  Bill Watterson