Rod nebies a povetria

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar zachránili Mesto Luny a teraz sa snažia vrátiť k bežnému životu. Po toľkom vzrušení posledných týždňov túžia iba po tom, aby mohli spomaliť.... Čítať viac

4,8 120 hodnotení
2. diel série
Mesto Luny
Vydavateľstvo
Slovart, 2022
624 strán
9-10 hodín čítania

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar zachránili Mesto Luny a teraz sa snažia vrátiť k bežnému životu. Po toľkom vzrušení posledných týždňov túžia iba po tom, aby mohli spomaliť. Oddychovať. Zamyslieť sa nad budúcnosťou... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

13,29 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Půlměsíční město: Rod nebes a dechu - Sarah J. Maas, CooBoo SK, 2022
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

18,18 €


House of Sky and Breath - Sarah J. Maas, Bloomsbury, 2022
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2022
Ihneď na stiahnutie

9,27 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Yarmila Neuschlová: HONEST GUIDE výstavbou. JMP HOUSES, 2023

Viac o e-knihe

Bryce Quinlanová a Hunt Athalar zachránili Mesto Luny a teraz sa snažia vrátiť k bežnému životu. Po toľkom vzrušení posledných týždňov túžia iba po tom, aby mohli spomaliť. Oddychovať. Zamyslieť sa nad budúcnosťou.

Asteri zatiaľ držia slovo a nechávajú Bryce s Huntom na pokoji. Lenže rebeli sa pokúšajú podlomiť moc asterov a z vládcov sa stáva čoraz väčšia hrozba. A tak keď sa Bryce, Hunt a ich priatelia zapletú do plánov rebelov, je jasné, že stoja pred rozhodnutím: nečinne sa prizerať, hoci iní sú utláčaní, alebo bojovať za správnu vec. A nečinne sa prizerať im nikdy veľmi nešlo.

Ponorte sa do akciou a vášňou prešpikovaného pokračovania bestselleru Rod zeme a krvi, v ktorom Sarah J. Maas opäť rozvíja napínavý príbeh sveta tesne pred výbuchom - a tých, ktorí urobia čokoľvek pre jeho záchranu.
Čítať viac
Originálny názov
House of Sky and Breath
Počet strán
624
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1794573
Jazyk
slovenčina
Preklad
2. diel série
Mesto Luny
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

120 hodnotení

78
8
1
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Nemám slov... bola to horská dráha vo všetkých smeroch. Sarah J Maas ma absolútne nesklamala a Rod nebies a povetria som milovala od začiatku až do konca. Verím, že každý fanúšik SJM si myslí, že vie do čoho ide, ale varujem vás... Mýlite sa! Od prvej strany sa začítate do príbehu, v ktorom vás čaká kopa zvratov, odhalení, intríg a prekvapení. Autorka opäť prišla s neuveriteľne brilantným koncom, ktorý budú všetci jej fanúšikovia zbožňovať.

Čítať viac
Martinus
10

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Kníhkupec
20. februára 2023

TOTO si musíte prečítať! Nezľaknite sa prvých niekoľko strán, ak sa aj vám budú zdať nudné alebo im nebudete rozumieť. Pre tento diel sú dôležité a ako je u Sarah zvykom, zmysel budú dávať až neskôr, keď sa všeličo prepojí. Za mňa výborné čítanie s jedným z najlepších koncov, aké som kedy čítala. Verte mi, ja som sa z nej dlho spamätávala a takýto dopad na mňa žiadna iná kniha ešte nemala.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

pred piatimi dňami
knihy od Sarah mám veľmi rada, prečítala by som od nej čokoľvek, aj recept v kuchárskej knihe. preto sa teším na každú jednu jej knihu, aj keď sa k nej nedostanem hneď. predsa len na jej knihy si vďaka ich hrúbke, komplexnosti a prepracovaní deja, si treba vynahradiť dosť času, aby si ich človek mohol plne vychutnať. mne Sarahin štýl písania sedí. jej knihy zbožňujem.

predtým ako sa do knihy pustím sa snažím vyhýbať akýmkoľvek názorom, recenziam a spol. anotáciu len tak prebehnem, neriešim. do knihy idem s čistým štítom a neviem sa dočkať až zistím, čo si pre mňa autor/ autorka pripravili. rovnako tomu bolo aj pri Rode nebies a povietra, až na malinký spoiler, ktorý na mňa kedysi vybehol, ale ten ma aj svojím spôsobom pohánal dopredu, aby som zistila ako sa vecí majú. pár strán síce trvalo kým som sa do knihy dostala, ale potom som už otáčala stranu za stranou. pár dní mi síce trvalo kým som ju zvládla, ale to nemení nič na tom, že som si ju užila.

kniha je za mnou, môže mi niekto povedať, čo to kurňa bolo? akože konečná, šmitec, ende, šlus. budem potrebovať čas na spamätanie sa. tak toto bola iná jazda. je pravda, že sa mi do knihy trochu ťažšie dostávalo, lebo Sarah vytvorila komplexný a prepracovaný svet. na re-reading prvej časti nejak čas nebol, musel mi stačiť teda summary. ten ako tak vyplnil diery v mojej pamäti (niečo som si v matných náznakoch pamätala) a ja som sa viacmenej dokázala chytať. ale nie vždy je na takéto dačo čas a nemusí to pomôcť. v knihách Sarah je vždy postáv viac než dosť. svet, ktorý vytvorí má určitú hierarchiu, prepojenia, výrazy, ktoré sa môžu človek mýliť, ťažko sa mu v nich orientuje. preto sa hodí mať v knihách taký ten slovník, register postáv, výrazom- pár slovami k nim. to je asi taká niečo čo mi u knihách Sarah chýba. taká chybička.

ako som už písala svet, ktorý Sarah vždy vytvorí je komplexný, prepracovaný. vyskytuje sa v ňom veľké množstvo postáv a ona sa snaží/ chce väčšine z nich (najmä tým v popredí) dať určitý príbeh, pozadie, vlastnú zápletku. a potom nech sa človek nečuduje, keď má kniha cez 600 strán. v knihe je vždy určitá hlavná zápletka, ktorá sa rozvíja do tých vedľajších, menších. rozbehnutých je tu teda viacero dejových liniek, niektorým je venovaný väčší priestor, iným menší. môže sa stať, že niektoré možno len tak vyšumia a stratia sa. občas v nich môže mať človek mierny chaos, ale dá sa do toho dostať a prepínať medzi nimi, podľa toho ako sa v knihe striedajú.

v knihe nechýba akcia, zvrat strieda zvrat, aj romantika, aj viac než štipľavé scény, ktorými teda nešetrí (ale to už sa pri jej knihách stáva zvykom, takže až tak neprekvapujú). nuda nehrozí ani na chvíľu,teda aspoň ja som sa nenudila. ani pri tých pokojnejších častiach. po tých akčných, náročných pasážach, prídu sem tam aj kľudnejšie, ale to len preto aby mohol čitateľ s postavami nabrať dych. keďže je tam toho toľko, toľko postáv, zápletiek, niektoré z nich môžu síce pôsobiť ako výplň, vata.
cca posledných 60 strán bol totálny mindblown pre mňa. musela som si dať mini pauzu, pozerať do blba, vypustiť pár slovíčok a potom som mohla pokračovať ďalej. to čo dokázala tu, ako fuu. po prečítaní tejto knihy môžem povedať, že len zíram na to ako to má všetko premyslené, prepojené. aj keď som sa snažila vyhýbať spoilerom, pre mňa mega zlo, ktoré existuje v knižnom (seriálovom) svete, aj tak sa ku mne jeden dostal a aj ten bol svojim spôsobom hnacím článkom pre mňa, lebo som si vôbec nevedela predstaviť ako, prečo, ako. v momente keď mi to došlo. konečná. ja som ostala len pozerať. za mňa klobúk dole pred autorkou.

summa sumárum, ja som si knihu užila. aj keď sa vyskytli menšie chybičky krásy, nevadí. pri knihe sa mi striedali asi všetky emócie, reakcie a už len za to, je to všetko prepáčené.
Čítať viac
22.4.2023
WAU
Sarah som pôvodne objavila minulý rok odvtedy som zhltla všetky jej knihy. Je úžasné sledovať ako sa autorka vyvíjala v písaní postáv a knihy naberali aj pikantnejsi obsach. Čitatelia rastu s jej knihami. Čo sa týka mesta luny jednotka bola fantastická, zo začiatku mi trochu prekážalo že ste boli hodený do víra informácií tak som sa neraz vracala o stranu dve dozadu aby som pochopila kto a čo. No dvojka bola dych vyrážajúca, zaklincoval to už len ten koniec po ktorom jej fanúšikovia musia šalieť. Odporucam všetkými desiatimi túto sériu aj každú predchádzajúcu Čítať viac
1

Milujem Trón zo skla aj všetky ostatné knihy od S.J. Maas. Taktiež milujem aj knihy od Leigh Bardugo a seriál Shadow and bone som videla asi päťkrát.

Eliška Mikulová
Overený zákazník
6.4.2023
Mesto Luny 2
Výborná kniha plná nečakaných zvratov, ktorá sa oplatí čítať každému milovníkovi fantasy literatúry. Ak ste ešte nečítali túto sériu, je načase, aby ste to zmenili! Čítať viac
Marek Harmata
Overený nákup
19.3.2023
Not bad
Kniha ako v celku ok, jedna zápletka za druhou, koniec taký zvláštny, hold počkať na ďalší diel. Trocha ma mrzí, že je tu zas taký ten efekt, že "padúchovia" náhodou začujú, náhodou idu okolo, náhodou hento toto a tým dobrým zas všetko o vlások nevyjde, sekunda a dopadlo to inak a tak :D V porovnaní s prvým dielom za mňa ten bol lepší. Ku koncu prvý diel hodne gradoval a viac ma strhol, že som nesmel odložiť knihu a musel dočítať. U tohto dielu som poslednú kapitolu odložil, že však zajtra dočítam... Čítať viac
3

Keď nie som s foťákom v horách, tak som v posteli alebo na gauči s dobrou knihou. A ak je to fantasy, ignorujte moju existenciu - som totiž ponorená do vymysleného sveta a celý ma pohltil. :)

Martina Haratíková
Overený zákazník
17.2.2023
Ťažké čakanie na pokračovanie
Prvý diel som zhlta za dva dni. Druhý diel za tri, aj to len preto, že treba chodiť aj do práce. Čakanie na pokračovanie bude ťažké. Autorka to "usekla" v mieste, v ktorom dáva čitateľovi neuveriteľné množstvo možností, ako to bude pokračovať. Na čo Danika vlastne prišla, keď skúmala staré rody? Kto sú bytosti na planéte, na ktorú sa Bryce dostala? Čo bude s Huntom? Oukej, ten anjel ma v podaní Sarah totálne dostal a NECHCEM, aby sa mu niečo stalo. :) Nuž, kým príde tretí diel, idem sa ponoriť do ostatných ság, ktoré Sarah vydala. Páči sa mi jej spôsob komplikovania situácií, motania zápletiek, vťahovania čitateľa do deja. Je to niečo úplne iné ako som bola doteraz zvyknutá u mužov, ktorí píšu fantasy. A hoci priamočiary mužský spôsob myslenia a prezentovania deja zbožňujem, toto je oveľa viac .... fantasy :) Čítať viac

Sarah J. Maas

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo, 2018
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo