Finančné právo - Mykola Sidak, Mária Duračinská a kolektív
Finančné právo
45,00 €
Knihy
E-knihy

Finančné právo

2. vydanie

C. H. Beck, 2014
Vydavateľstvo
C. H. Beck, 2014

Autorský kolektív odboru finančného práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Vám predstavuje aktualizovanú verziu učebnice, ktorá uceleným spôsobom poníma všeobecné východiská, základné princípy, ako aj všetky pododvetvia finančného..

Čítaj viac

45,00 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autorský kolektív odboru finančného práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Vám predstavuje aktualizovanú verziu učebnice, ktorá uceleným spôsobom poníma všeobecné východiská, základné princípy, ako aj všetky pododvetvia finančného práva v jednej komplexnej publikácii. Cieľom autorov pod vedením vedúceho odboru finančného práva Doc. Mykola Sidaka, DrSc. a vedúcej Katedry obchodného, finančného a hospodárskeho práva JUDr. Márie Duračinskej, CSc. bolo predovšetkým poskytnúť zrozumiteľným a prehľadným spôsobom znalosti z oblasti financií a finančného práva študentom právnických fakúlt vysokých škôl a odborníkom vo finančnej sfére. Publikácia je venovaná dôležitej časti nášho právneho poriadku, finančnému právu, ako pedagogickej, tak aj vedeckej disciplíne.
Hlavným zámerom predloženej publikácie je poskytnúť čitateľovi komplexný pohľad o platnej právnej úprave finančnoprávnych vzťahov v Slovesnej republike a základných otázkach finančného práva, ktoré je jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich právnych odvetví slovenského právneho systému.
Štruktúra učebnice, ktorá vychádza z právneho stavu k 1. 2. 2014, je rozdelená na dve časti všeobecnú a osobitnú. V prvej časti autori priblížili čitateľom nasledujúce pojmi a inštitúty: financie, finančná činnosť, so zameraním na finančné právo, jeho predmet, metódy, systém, pramene, finančno-právne normy a finančno-právne vzťahy, subjekty finančného práva, organizácia a fungovanie finančnej kontroly. V druhej časti knihy sa autori venovali pododvetviam finančného práva – rozpočtovému, daňovému, poplatkovému, colnému právu a právu finančného trhu, ich pojmom, princípom, metódam, systémom, prameňom, a pod.
V záujme poskytnutia uceleného a vecne správneho výkladu je učebnica spracovaná v súlade s národnú právnou úpravou v rámci finančných vzťahov, ale aj s právnou úpravou Európskej únie, čo umožnilo priblížiť čitateľom všetky právne aspekty finančnej činnosti na európskej a národnej úrovni.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
528
Hmotnosť
654 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
C. H. Beck
Rozmer
139×221 mm
ISBN
9788089603220
Naše katalógové číslo
178568

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia