Pavol Breslik: Mikuláš Schneider-Trnavský  Piesne - Pavol Breslik
Pavol Breslik: Mikuláš Schneider-Trnavský Piesne
14,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
14,90 €

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o titule

Tenorista Pavol Breslik patrí medzi najvýznamnejších predstaviteľov mladej generácie slovenských operných spevákov, ktorého úspechy sú známe nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Hosťoval na tých najprestížnejších operných scénach a koncertných pódiách v Paríži, Londýne, Mníchove, Berlíne, Zurichu či v Metropolitnej opere v New Yorku, spolupracoval s Berlínskou filharmóniou, London Symphony Orchestra, Bavorským rozhlasovým symfonickým orchestrom a ďalšími významnými orchestrami pod taktovkou dirigentov ako Riccardo Muti, Gustavo Dudamel, Colin Davis či Kurt Masur.
Jeho profilové sólové CD Mikuláš Schneider-Trnavský: Songs prináša unikátny výber z piesní a piesňových cyklov (Slzy a úsmevy, Zo srdca, Drobné kvety, Slovenské ľudové piesne aď.) významného slovenského hudobného skladateľa Mikuláša Schneidera-Trnavského (1881–1958) v sprievode renomovaného slovenského klaviristu Róberta Pechanca. Trnavského piesne patria k najznámejším dielam z celej skladateľovej tvorby a reprezentujú určitú vývojovú etapu slovenskej hudobnej kultúry. Aj vďaka medzinárodnej speváckej súťaži nesúcej skladateľovo meno sa jeho piesne stali súčasťou repertoáru mnohých zahraničných sólistov.

Profilové CD Pavla Breslika vychádza vo vydavateľstve Viva Musica! records v luxusnej knižnej väzbe, ktorej súčasťou sú okrem iného aj texty piesní a fotografie z dielne známeho slovenského fotografa Branislava Šimončíka. CD sa nahrávalo v priestoroch Koncertnej sály DVORANA na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, pod hudobnú réžiu projektu sa podpísal hudobný režisér a skladateľ Peter Zagar.
CD je zároveň prvým zo série profilových nahrávok slovenských operných spevákov, ktoré plánuje Viva Musica! records postupne realizovať.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pavol Breslik: Mikuláš Schneider-Trnavský  Piesne - Pavol Breslik
Peter Dvorský: Jubileum - Peter Dvorský
27,76 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

 
CD obal
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
178213

Recenzie

Ako sa vám páčil album?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0
Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pavol Breslik: Mikuláš Schneider-Trnavský  Piesne - Pavol Breslik
Peter Dvorský: Jubileum - Peter Dvorský
27,76 €

„V knihách je ukrytá všetka minulosť.“

Thomas Carlyle