Knihy
E-knihy

Krv prvorodených

Juraj Červenák

Juraj Červenák je slovenský spisovateľ publikujúci v slovenskom, českom a poľskom jazyku. Pochádza z obce Vyhne, ale už od detstva žije v neďalekej Banskej Štiavnici. Prešiel rôznymi povolaniami, naposledy bol vedúcim kina. Od roku 2005 je profesionálnym spisovateľom.

Knižne debutoval v roku 1993,...

Slovart, 2014
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2014

Po obrovskom úspechu knihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu prichádza druhý prípad kapitána Steina a notára Barbariča zo série historických detektívok. A opäť má najlepšie predpoklady stať sa slovenským bestsellerom roka...

Čítaj viac

7,90 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Po obrovskom úspechu knihy Mŕtvy na Pekelnom vrchu prichádza druhý prípad kapitána Steina a notára Barbariča zo série historických detektívok. A opäť má najlepšie predpoklady stať sa slovenským bestsellerom roka.

Napätie, skutočné historické udalosti, reálny historický priestor a pútavý príbeh napísaný moderným štýlom, to je to, na čom Červenák stavia neuveriteľne uveriteľné. Vďaka jeho rozprávačskému majstrovstvu hneď po prvých riadkoch pocítite, aká je Praha za vlády šialeného cisára Rudolfa II. nebezpečné miesto. Zločin sa rozmáha ako nikdy predtým, ulice ovládajú bandy cudzích hrdlorezov, náboženské konflikty sa stupňujú, z politiky sa stala neprehľadná spleť intríg každého proti každému. Mestom sa však šíri ešte jedna nová hrôza: tajomný únosca vraždí prvorodené deti významných hodnostárov. Mystické znaky na telách obetí vedú Steina a Barbariča k okultistom v židovskej štvrti. Zdá sa však, že pozadie rituálnych vrážd je omnoho zložitejšie. Pôjde naozaj o rozsiahle sprisahanie, ktoré siaha až k členom panovníckeho dvora?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krv prvorodených - Juraj Červenák
Mŕtvy na Pekelnom vrchu - Juraj Červenák
16,29 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
177947
Rok vydania
2014

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový manažér
3. júna 2019

Opäť skvelé.
Druhý diel zo série Kapitán Stein a notár Barbarič sa mi zdal ešte lepší, ako ten prvý.
Možno je to tým, že táto časť sa už detailnejšie venuje aj hlavným postavám, na ktoré som si už zvykla a ich osudom. Máme možnosť lepšie nahliadnuť do ich vnútra a spoznávame ich charakter, ich sny a túžby.
Opäť bravúrne rozpracovaný dej a napätie do posledného momentu. Kniha má spád a zaujímavé rozuzlenie, ktoré možno tušíte, ale istotu nemáte.
Odporúčam.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

145 hodnotení

117
24
3
1
0

Erika Lichnerová
7.10.2019
Juraj Červenák: Krv prvorodených
Juraj Červenák takmer vždy splní moje očakávania. Je to typ knihy, pri ktorej sa dá oddýchnuť, ale aj poučiť. Perfektne zvládnuté pásmo rozprávača, napínavý pútavý dej, zaujímavé prostredie. Vynikajúce vykreslené postavy. Čítaj viac
12
25.3.2019
Mrtvy na pekelnom vrchu + Krv prvorodenych

Fajnova detektivka z cias davno minulych, esteze si to treba len predstavovat, lebo keby knihy vonali podla toho, co sa v nich pise, tak fuuuj. Ale inak mnam, vyborne opisy, sice Mrtvy na pekelnom vrchu ma prve kapitoly trochu nudili, ale pekne sa to rozbehlo, desatkrat zamotalo, a pointa v oboch pripadoch Stein a Barbaric eno-nuno. A paci sa mi, ze kazdy z tej trojky je tak trochu trafeny, ci Jaros (jeho tajomstvo odhalene v Krv prvorodenych), ci Barbaric (svoje zaluby preukazal v oboch knihach), ci ufrflany a podla mna trochu namysleny Stein.
Čítaj viac
Maria
23.2.2019
Historicka detektivka
Putavy detektivny pribeh z cias rakusa-uhorska, neviete ju prstat citat az kym sa nedozviete zaver a rozuzlenie. Putavym sposobom opisanie historicke miesta a dianie z tej doby. Čítaj viac
Nina Miklecová
9.7.2018
Skvelá kniha
Knihy pána Červenáka vždy priam zhltnem až zistím, že je už ráno a treba ísť aj spať. Napínavé s nečakaným rozuzlením a zaujímavými historickými faktami. Páči sa mi, že opisy prostredia a ľudí nie s nudné a zdĺhavé, ale výstižne popísané, že keď opisuje napr. smrad tak ho pomaly "cítim":) Odporúčam. Čítaj viac
Peter Šrámek
22.2.2018
Pokračovanie s udržanou latkou
Overený nákup
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Druhý diel sa podľa mňa dorovnal jedntoke z Banskej Štiavnice. Menej akčných scén no za to zápletka bola o to košatejšia. Počas príbehu vznikalo niekoľko možných riešení a niektorým som aj veril. No musím uznať, že po odhalení každej indície vo väčšine prípadov čitateľ vie rozlúštiť jej cieľ, hoci hlavný predstavitelia o tom vedia "podišputovať" na niekoľkých (zbytočných) stranách. Výnimku tvorí len záver knihy, keď zrazu z čista jasna, bez náznaku vyriešenia, príde k rozuzleniu, ktoré je ale veľmi napínavé a zaujímavé.
Veľké Plus určite dávam užasným dobovým opisom Prahy (škoda že ju v skutočnosti až tak dobre nepoznám), atmosféry medzi náboženskými obcami ale aj spoločenskými vrstvami, opisy vtedajších oblečení a jedál - vskutku až obohacujúce informácie :)
Hlavné postavy sa konečne prehĺbili a lepšie sa dá odhadnúť ich charakter: v prvom rade konečne vidíme "pod pokličku" Jaroša s veľmi zaujímavým pozadím. Zo Steina sa vykľul silný až fanatický kresťan, no aspoň už nie je taký zadubený a tvrdohlavý ako v prvom dieli. A Barbarič sa pekne ďalej vyvýja po svojej línii - nie je premúdry ako Poirot (čo mu len pridáva na uveriteľnosti), už vie ako pracovať so Steinom aby sa dopĺňali, a tým si získava aj jeho rešepkt. Len tak ďalej :)
Pri prvom dieli som svoje hodnotenie zaokrúhlil nahor, no bonusové bodíky sa už minuli.
Ideme ale ďalej, do Prešporka!
Čítaj viac
Rudolf
14.8.2017
5*, ale s privretým očkom ;)
Kniha má rovnakú maketu ako jej predchodca (Mŕtvy na Pekelnom vrchu), z čoho som nebol nijak zvlášť prekvapený. Často sa opakuje ten istý postup v deji, každá kapitola je len rozhovor s niekým, druhá s iným, atď.
Ale dosť s negatívami (dal som predsa 5*). K postavám - Barbarič ma nesklamal, super ako vždy, dozvedeli sme sa niečo viac o Jarošovej minulosti (veľmi pekná a drsná posledná kapitola), a Stein... na ňom som sa konečne ku konci pousmial a dá sa povedať, že už bol o niečo zaujímavejšou postavou ako v prvom dieli (ktorý som mierne skritizoval), ale aj ta sa stále obracia na to, že je vyslanec toho a toho a má listinu takú a takú... no ale čo už... Dej mal zaujímavý námet, ale takpovediac nie príliš zaujímavý vývoj, stred knihy nebol ničím zaujímavý. Ale koniec... o tom by sa dala napísať recenzia sama o sebe. Posledným, povedzme 70 strán bolo napísaných bravúrne. A možno aj preto dávam plný počet hviezd. Odhalenie páchateľa/páchateľov bolo skutočne bravúrne a motív prekročil moje očakávania.
Bravo, pán Červenák, klobúk dolu (hlavne pred koncom knihy). Mali by ste skúsiť napísať nejaký scenár na film a poslať to niekam, určite by sa toho ujali (ak by ste to poňali podobným štýlom ako famózny záver tejto knihy).
Za mňa teda 4.5/5, ale som ochotný pridať a udeliť plný počet.
Hurá na ďalšiu...
Čítaj viac
Jana
15.4.2017
Skvelé
Skutočne skvelá ďalšia kniha od autora v našich slovenských a českých dejinách (dej sa odohráva Prahe) v tých časoch. Stein, Barbarič a Jaroš (ktorý je už konečne nútený k rozviazaniu svojho jazyka) Zauzlenie a nečakané rozuzlenie ponúka autor. Skutočne niektoré udalosti deja môžte, ale neviete predpokladať (pokiaľ sa neživíte vyšetrovaním vrážd). Čo sa týka spolupráce hlavných postáv, ktoré sa už predtým stretli a nadväzujú...Môžem jedine odporúčať. Silný priebeh a napínavosť deja (typický slovenský), slovenských čitateľov nesklame :) Koniec knihy znova očakáva nový prípad... Čítaj viac
Zuzana Jelínek Uhorščáková
9.3.2017
pokračovanie nesklamalo
Overený nákup
Ďalší diel série nesklamal. Páči sa mi, že sa osudy hlavných postáv posúvajú a rozvíjajú ďalej na pozadí nového spletitého prípadu a zároveň sa opäť dozviem niečo z našej histórie. To, že príbeh sa odohráva v prostredí a v dobe, ktorá sa opiera o fakty, mi popri čitateľskom zážitku nenútene rozširuje vedomosti. A zároveň je to aj dôvod, prečo sa dokážem do príbehu ponoriť. Autor celkovo dokáže popísať situácie, prostredie, charaktery ale aj arómy tak, že máte pocit, akoby ste sa ocitli vo virtuálnej realite. Ešte aj to, keď postavy zasadnú k hostine, popíše tak, že máte pocit, akoby ste tam sedeli s nimi a cítili vôňu pečeného mäsa a v hlave sa Vám príjemne zatočí od vína, ktorým to víno spláchnu dole gágorom :-))) Čítaj viac
Alexandra
16.1.2017
top slovenskej lit.
V rámci Slovenska človek ťažko nájde lepšie spracovanú historickú detektívku. Pri čítení sa posúva po známych miestach Prahy a predstavuje si ako vyzerali kedysi. Čitateľ knihu prečíta na jeden nádych. Čítaj viac
Martin S.
5.10.2016
Potešilo
Priznám sa, že v prvom diele série som sa v zápletke miestami strácal. V tomto druhom diele sa to už nestávalo, zdá sa mi byť napísané inak. Som veľmi rád, že niekto píše takéto príbehy a práve z tohto obdobia. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krv prvorodených - Juraj Červenák
Mŕtvy na Pekelnom vrchu - Juraj Červenák
16,29 €

„Uč sa z písania, rovnako ako sa učíš z čítania.“

Lord Acton