Vianoce
Kráľ z ulice - Ivica Ďuricová
Kráľ z ulice

10,39 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kráľ z ulice

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára...

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára... Eszter Tóth pracuje na recepcii Airbnb hotela a aj keď svoju prácu nemá rada, stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta.... Čítať viac

5,0 25 hodnotení
Vydavateľstvo
Adlervia Press, 2022
320 strán
4-5 hodín čítania

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára... Eszter Tóth pracuje na recepcii Airbnb hotela a aj keď svoju prácu nemá rada, stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta. Záhadný klenotník Antony ju však zaujme až príliš... Ako recepčná nesmie ma Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
10,90 €

10,39 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára...

Eszter Tóth pracuje na recepcii Airbnb hotela a aj keď svoju prácu nemá rada, stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta. Záhadný klenotník Antony ju však zaujme až príliš...

Ako recepčná nesmie mať vzťahy s hosťami, inak by prišla o prácu. A to si nesmie dovoliť, aby neskončila na ulici. Elegán v obleku si zas drží odstup a musí uchrániť svoje temné tajomstvo, aby sa z tej ulice dostal. Obaja bojujú so svojimi vlastnými démonmi a musia nájsť silu zmeniť svoj život. Ten im však skomplikuje láska a tenký ľad ich zakázanej príťažlivosti sa rýchlo roztápa...

Osud v tej najnevhodnejšej chvíli znovu zamieša karty. Vytiahne Eso, Čierneho Petra, alebo Divokú kartu, ktorú nik nečakal? Vyhrá spriaznenosť duší alebo duchovia minulosti? Alebo veľké odhalenie spôsobí, že sa všetko skončí úplne inak?

Vydajte sa spolu s autorkou na potulky nádhernou Budapešťou, ktorá ukrýva príbeh jednej stratenej koruny a jedného kráľa, dvoch zmätených sŕdc a piatich neuveriteľne prepletených osudov.

Román Kráľ z ulice je treťou knihou z Edície Z(et), v rámci ktorej vyšli aj bestsellery Cudzinec z papiera a Detektív z minulosti.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
105×170 mm
Hmotnosť
176 g
ISBN
9788097379742
Rok vydania
2022
Edícia
Zet
Naše katalógové číslo
1762083
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Adlervia Press
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
20,29 €

Hodnotenia

5,0 / 5

25 hodnotení

24
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

28
včera
Dovolím si povedať, že Ivku čítam už od jej začiatkov a mala som tú česť zatiaľ so všetkými jej knihami, takže už viem, čo mám od nej očakávať, a dokážem s ľahkosťou posúdiť progres v jej tvorbe. Každá z jej predošlých 3 kníh dostala čestné miesto u mňa na poličke, nakoľko som si zamilovala jednu viac ako druhú, a Kráľ z ulice sa nestal výnimkou. Preniesol ma do večne žiarivej Budapešti, kde som stretla dvoch nesmierne charizmatických ľudí, Eszter a Antonyho, ktorí nemohli byť jeden od druhého odlišnejší, no predsa mali mnoho spoločné – vytrvalosť, dobrosrdečnosť a schopnosť nikdy sa nevzdávať. Obaja si prešli peklom, aby dnes stáli aspoň tam, kde stoja, avšak i skrz to venujú svoje myšlienky pozitívam a držia sa nad vodou stoj čo stoj. Eszter aj Antony veria v druhé šance, no otázkou zostáva, či si ich dokážu dať aj navzájom.

Nebudem klamať, celú dobu som tušila, ako to dopadne, to však ale neznamená, že by som si príbeh neužila. Práve naopak, talentovanej slovenskej autorke sa aj tentoraz podarilo vtiahnuť ma do deja a vytasiť hneď niekoľko es z rukáva. Miestami som sa nemohla prestať čudovať, kam Ivka chodí na také skvelé nápady, a ako je možné, že práve jej postavy vždy stoja za spoznanie.

Som naozaj rada, že som dostala príležitosť zahĺbiť sa do tejto ružovej jednohubky, keďže sviežej atmosféry Budapešti a jej rôznorodej histórie nebudem mať asi nikdy dosť. Teším sa na ďalšiu z Edície Z(et).
Čítať viac
10
predvčerom
4,5/5*
Keďže ide o moju prvú autorkinu knihu z edície Zet (a vlastne prvú knihu vôbec) musím pochváliť krásne spracovanie obálky a rovnako aj formát, ktorý mi ulahodil. Už len vďaka nemu je kniha výborným spoločníkom, nech sa už nachádzate hocikde.

Autorka vytvorila nezvyčajný, priam originálny príbeh lásky. Pretože…
Anthony, zdanlivo charizmatický milionár je v skutočnosti bezdomovec. Do súčasného stavu svojej ekonomickej situácie sa nedostal vlastnou vinou, ale podvodom učineným voči nemu. Týmto autorka vytvára úplne iné nazeranie na ľudí bez domova, o čosi hlbšie a to z viacerých hľadísk. Človek si pritom uvedomí, že hocikedy môže skončiť na hranici chudoby. Nespravodlivosť je síce relatívny pojem, avšak je súčasťou každodenného života a môže mať negatívny dopad na život. To dáva vo svojej knihe do pozornosti aj autorka.
Anthony je ale pokorný muž s dobrým srdcom a je vykreslený naozaj geniálne. Neviem si predstaviť lepšiu postavu na jeho mieste.

Môže sa zdať, že Eszter je stelesnením anjela. Napriek tomu, že ma niekoľko prác, nežistne pomáha a zaujímajú ju osudy iných ľudí. Jej dokonalosť však miestami môže pôsobiť umelo.

Budapešť je miesto, kde sa dej odohráva. Preto ak milujete toto mesto, kniha by vám nemala ujsť. Ja som v ňom ešte nebola a tak som nadšená, že som mohla na toto mesto nazrieť cez autentické opisy.

V príbehu sú zakomponované viaceré prvky akými sú súdny proces, práca klenotníka, tarotové karty a ich schopnosti, alebo aj ťažká choroba - Alzheimer. Vďaka týmto prvkom a tomu, že ich autorka rozumne navzájom pospájala je príbeh každou kapitolou zaujímavejší a nič nie je nadbytočné.
Dokonca, pri knihe si môžete uvedomiť aký silný môže byť prvý dojem a hlboko zakorenené predsudky. Stačí len čítať medzi riadkami…

Vďaka tejto knihe som objavila krásu písania spisovateľky Ivicai Ďuricovej :)
Čítať viac
11
22.11.2022
Nezvyčajné
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Výborná kniha - ľahko sa čítala. Nezvyčajne umiestnená mimo Slovenska, nezvyčajné povolanie hlavného hrdinu a pre mňa aj nezvyčajná zápletka. Autorka sa netajila tým, že zápletku konzultovala s odborníkom-klenotníkom a určite to pridalo na uveriteľnosti deja.
Pre mňa je táto kniha ďalším potvrdením toho, že na Slovensku nám rastie výborná mladá spisovateľská generácia.
Čítať viac
20

Knihomol, ktorý často kupuje knihy podľa obalu. Ale! Zato to málokedy ľutuje. Plus svoje dojmy píše okrem Martinus.sk aj na bookstagram @gabikas_books.

Gabriela Bariczová
21.11.2022
Toto bola kniha, kvôli ktorej som sa rozhodla načrieť do tvorby Ivici Ďuricovej. Kráľ z ulice odohrávajúci sa v mojej milovanej metropole, v ktorej som už bola toľkokrát, že som to prestala aj počítať. Budapešť - moje srdce, moje mesto, moja pomyselná láska. Milujem výhľady, milujem pamiatky, milujem tu tie zákutia a aj tých ľudí (domácich, nie turistov :D). Ale poďme ku knihe, ktorá sa mi zapísala do srdca, a ktorou sa mi autorka zapísala k mojim obľúbencom.

Prvou vecou, ktorú si na tejto malej útlotine všimnete je obálka - krásna , farebná s najvýstižnejšími pamiatkami Budapešti a krásnymi fanartami hlavných hrdinov, ktorých som si práve kvôli tomuto dokázala lepšie predstaviť. Ono to, ale neskončilo len pri obálke, ono to pokračovalo aj samotným dokonalým príbehom. Pomalé spoznávanie sa bosorky Eszter s miliónovým bezdomovcom Anthonym, každé zákutie Budapestianskych miest a tie dokonalo popísané etapy príbehu. Tento príbeh som si zo všetkých troch zamilovala najviac, a dôvodov je mnoho, nielen moje milované mesto.

Postavy, áno postavy. Ich mentálne nastavenie, ich odopieranie si seba navzájom, klamstvá, kradmé pohľady, spoznaávanie, hádka a nakoniec …. Nuž ten si prečítajte sami, prezrádzať vám ho nebudem. Ale ak by som sa náhodou mala niekedy zaľúbiť, tak chcem rovnaký šťastný záver ako dostala Eszter resp. možno sa ani nemusím znova zaľúbiť.

Ak ste od autorky nič nečítali, prosím začnite touto. Nielenže vám predstaví dokonale miesto, ale ukáže vám aj pohľad na Alzheimerovu chorobu, ukáže vám nedokonalý svet a do srdca sa vám dostane s jeho nespravodlivosťou a ešte vám aj vyveští. Za mňa posuvam tuto knihu na pomyselný piedestál romantických kníh a budem ju ešte riadne dlho odporúčať.

….. a choďte sa po jej stopách pozrieť do Budapešti, oplatí sa každé jedno miesto v knihe …..
Čítať viac
9
21.11.2022
Velmi kvalitná romantika
Po tom ako som prečítala cudzinca, a prišla mi ponuka byť recenzentkou tejto novinky od autorky, som neváhala ani sekundu, pretože štýl písania mi velmi sedí a Ivica má neskutočné nápady na zápletky. A dobre som urobila.

Hlavnou hrdinkou je Eszter, ktorá má tri roboty aby sa ako tak uživila. Jednou z prác je recepčná v hoteli, kam sa raz príde ubytovať neskutočne charizmatický Anthony King. No a čo čert nechcel, nejako sa dajú do reči a zisťujú že sa jeden druhému velmi páčia a začínajú sa stretávať. Lenže Eszter nevie jednu vec, konkrétne to, že Anthony momentálne žije ako bezdomovec, lebo mu pre jeden podvod, ktorý sa práve vyšetruje zhabali všetok majetok.

Táto kniha sa zapisuje pred Cudzinca. Romantická linka bola jednoducho skvelá! Anthony a Eszter boli úžasné hlavné postavy, ktorým som ich vzťah verila od začiatku do konca. Zápletka bola velmi originálna a nič podobné som ešte nečítala. Prostredie Budapešti bolo tiež excelentne vybrané a už sa teším kedy tam znovu zavítam, aby som sa vrátila späť do tohto príbehu.

Jediná vec, ktorá zapríčinila že kniha nedostala 5 hviezdičkek je tá, že sa mi zdalo neuveriteľné, že tak vplyvný muž ako Anthony, nemal buď odložené nejaké peniaze, alebo nejakých kamarátov, ktorí by mu poskytli pomoc v tom čase súdu.

Túto knižku odporúčam všetkým čo majú radi jemnú romantiku s originálnou zápletkou. Vyrovnala sa svetovým dielam!
Čítať viac
ivina
20.11.2022
Správajme sa ako králi
Ivica píše svoje romány tak inak, velmi som sa tešila na túto pre mňa 3.knihu a opäť to bolo iné a pútavé a zároveň aj zamýšľajúce sa nad životom, osudom a chuťou ísť opäť do Pešti na výlet. Samozrejme, že hlavne posolstvo lásky mi bude hrať v srdci tak ako aj pesnička Chan chan …chcete vedieť prečo? Kupujte a čítajte ;-) Čítať viac
Viera
20.11.2022
Tie obálky sú stále krajšie a krajšie… A veľmi sa mi páči, že Ivka nám znovu ukázala zákulisie ďalšieho zaujímavého povolania a priniesla nové miesta, ktoré budeme vďaka jej opisom chcieť určite navštíviť. Dojala ma svojim pohľadom na život ľudí na ulici a tiež na ľudí, ktorí vďaka novodobým chorobám stratili sami seba. Edícia Z nie je určite bežná romantika. Sú to malé veľké knižky z posolstvom. Vrelo ich všetky odporúčam aj čitateľom, ktorí kategóriu Romantika obchádzajú. Čítať viac
10
19.11.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kráľ z ulice bola moja prvotina od autorky. Toto bol tak uveriteľný, pravdivý a normálny príbeh, ktorý sa skutočne môže stať hocikomu z nás. Stalo sa akosi automaticky, že teplá posteľ, pravidelné jedlo, sprcha sú normálnou súčasťou nášho každodenného života. Niekedy stačí doslova sekunda a život sa nám v okamihu zmení. Autorka sa dotkla veľmi citlivej témy. Bezdomovectvo a bezdomovci sú neustále odcudzovaní spoločnosťou. Pre mnohých sú odpadom ľudskej spoločnosti. Má ale človek právo súdiť a odsúdiť iného človeka len preto, že žije inak ako nám predpisuje spoločenská norma? Ako môžeme niekoho súdiť, keď nepoznáme jeho príbeh, nežijeme jeho život! Kto nám dal na toto právo? Život nie je prechádzka ružovou záhradou. Život je jednoducho život. A ten máva pre človeka nachystané všeličo.
To sa stalo aj Tonnymu, ktorý sa ako bývalý klenotník ocitol na ulici, pretože ho jeho spoločník zradil. Za mňa bol Tonny správny chlap. Koľko ľudí by na jeho mieste prepadlo zúfalstvu, frustrácii, alkoholizmu, drogám a čo ja viem ešte čomu. Už len predstava, že jeden deň mám všetko a druhý deň nemám nič je na zabitie.
Ezster to bolo zlatíčko s veľmi dobrým srdcom. Romantická linka bola super a často som sa prihlúplo usmievala, aj keď v tejto knihe nešlo o "romanťárnu", ale kniha v sebe nesie oveľa väčšie posolstvo. Všetko je dočasné. Pri čítaní tejto knihy som si to sakriš opäť uvedomila. Všetko sa môže zrútiť v jednom okamihu. A potom .....
Čítať viac
Monika
18.11.2022
Kráľ z ulice
Na novu knižku som sa veľmi tešila, pretože už tie predošlé som čítala jedným dychom…ale Kráľ z ulice zasiahol moju myseľ a dušu neskutočnou silou…výborné dielo. Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
20,29 €

„Never hviezdam, že nám svietia, never slnku jeho smer, never pravde, čo lož splieta, iba mojej láske ver!“

Hamlet - William Shakespeare
Hamlet
William Shakespeare