Zajtra. A zajtra, a zas ďalšie zajtra - Gabrielle Zevin, Motýľ, 2023
Kráľ z ulice - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2022

10,39 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Kráľ z ulice

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára...

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára... Eszter Tóth pracuje na recepcii Airbnb hotela a aj keď svoju prácu nemá rada, stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta.... Čítať viac

4,8 82 hodnotení
Vydavateľstvo
Adlervia Press, 2022
320 strán
4-5 hodín čítania

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára... Eszter Tóth pracuje na recepcii Airbnb hotela a aj keď svoju prácu nemá rada, stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta. Záhadný klenotník Antony ju však zaujme až príliš... Ako recepčná nesmie ma Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
10,90 €

10,39 €

-5 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Stopy stredoveku - Tomáš Gális, Denisa Gura Doričová, Daniela Dvořáková, N Press, 2023
Kráľ z ulice - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2022
10,39 €

Viac o knihe

On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako milionára...

Eszter Tóth pracuje na recepcii Airbnb hotela a aj keď svoju prácu nemá rada, stretáva zaujímavých ľudí z celého sveta. Záhadný klenotník Antony ju však zaujme až príliš...

Ako recepčná nesmie mať vzťahy s hosťami, inak by prišla o prácu. A to si nesmie dovoliť, aby neskončila na ulici. Elegán v obleku si zas drží odstup a musí uchrániť svoje temné tajomstvo, aby sa z tej ulice dostal. Obaja bojujú so svojimi vlastnými démonmi a musia nájsť silu zmeniť svoj život. Ten im však skomplikuje láska a tenký ľad ich zakázanej príťažlivosti sa rýchlo roztápa...

Osud v tej najnevhodnejšej chvíli znovu zamieša karty. Vytiahne Eso, Čierneho Petra, alebo Divokú kartu, ktorú nik nečakal? Vyhrá spriaznenosť duší alebo duchovia minulosti? Alebo veľké odhalenie spôsobí, že sa všetko skončí úplne inak?

Vydajte sa spolu s autorkou na potulky nádhernou Budapešťou, ktorá ukrýva príbeh jednej stratenej koruny a jedného kráľa, dvoch zmätených sŕdc a piatich neuveriteľne prepletených osudov.

Román Kráľ z ulice je treťou knihou z Edície Z(et), v rámci ktorej vyšli aj bestsellery Cudzinec z papiera a Detektív z minulosti.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
105×170 mm
Hmotnosť
176 g
ISBN
9788097379742
Rok vydania
2022
Edícia
Zet
Naše katalógové číslo
1762083
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Adlervia Press
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

82 hodnotení

69
11
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Ľubica Hanusková
Overený zákazník
pred piatimi dňami
Kniha sa číta naozaj rýchlo a ľahko a nie je to len tým, že je útla.
Páči sa mi ako sa striedajú kapitoly - pohľad Eszter a pohľad Antonyho.
Opis Budapešti ma prinútil pouvažovať nad výletom do tohto mesta.
Geniálne ako všetko do seba nakoniec zapadne.
Svižné a krásne.
Spojenie zaujímavých tém - peniaze, klamstvo, laska, osud, ľudia bez domova, priateľstvo, rodina a omnoho viac.
Zo začiatku mi spojenie Eszter a bosoráctva nedávalo zmysel ale potom sa to vyjasnilo.
Čítať viac
19
Overený zákazník
29.5.2023
Kráľ z ulice
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
"Niekto by možno povedal, že je to koruna pre kráľovnú. Lenže ona nebola kráľovná. Síce vyzerala ako kráľovná a mala srdce aj dušu ako kráľovná, dokonca si prešla v živote bitkami, ktoré zvládla ako kráľovná, no ona... ona bola oveľa viac. Bola celé kráľovstvo. A ja som v hĺbke srdca dúfal, že ho budem môcť získať."

Tak toto bol nádherný príbeh! Čítala som aj ostatné knihy zo série Z(et) a musím povedať, že tento si ma získal najviac :)

Na knihu som sa veľmi tešila a bola som zvedavá na príbeh, keďže už samotná veta na obale knihy "On žije ako bezdomovec. Ona ho pozná ako miliónara. " ma veľmi zaujala. Takisto prostredie Budapešti bolo perfektne opísané. Cítila som sa, akoby som aj ja kráčala po uliciach spolu s Eszter a Antonym. V Budapešti som ešte nikdy nebola, ale po prečítaní tejto knihy som ju presunula na prvé priečky môjho cestovateľského zoznamu :)

Eszter si ma okamžite získala. Bola milá a dobrosrdečná. Nemala to v živote ľahké, mať tri práce dá poriadne zabrať. Antony King zaujal už na prvý pohľad. Bola som poriadne zvedavá, prečo sú veci ako sú a čo sa v minulosti stalo.

Nechcem veľa prezrádzať, aby ste si pri čítaní dokonale vychutnali tento emotívny a nádherný príbeh. Bolo to teda poriadne poprepletané, ale vôbec mi to nevadilo. Život je ten najlepší scenárista a môže sa stať naozaj čokoľvek. Záver bol fenomenálny! Veľmi sa mi páčil a knihu si ešte niekedy opäť prečítam.
Čítať viac
9

Všetky recenzie dostupné na mojom instagramovom profile @ivinkaaa.booksland alebo blogu: https://ivinkaaa-booksland1.webnode.sk/

IVINKAAA BOOKSLAND
Overený zákazník
17.5.2023
5/5
Nemusím ani spomínať prenádhernú obálku, ktorá komplexne zapadá do edície Z(et) a dodáva knihe ešte viac na jedinečnosti. Kapitoly sú písané striedavým pohľadom Eszter a Anthonyho. Vraciame sa vďaka nim i do minulosti, zároveň sa prelíname do prítomnosti a nepôsobí to chaoticky.

Eszter je svojská, originálna a nebojácna postava. Vystačí si s málom, pre iných by sa rozdala a je plná dobra i lásky. Anthony je samozrejme od počiatku tajomný. Oplýva však i šarmom, galantnosťou a láskavosťou, najmä, keď sa postupne dozvedáme pravdu. Dialógy medzi hrdinami sú iskrivé, vtipné, hravé.

Všetky vedľajšie postavy ako Gábor, Atti či Sanvi perfektne dopĺňajú dej svojimi výraznými povahovými črtami. Prostredie Budapešte, vešteckých kariet, sveta klenotníctva iba podtrhujú originálnosť príbehu. Nič podobné som predtým nečítala, sú to pre mňa neobjavené témy.

Vidieť, že si autorka dala záležať a dielu vnukla autentickú a skutočnú dušu. Opisov nie je príliš, pasujú akurát a vytvárajú dojem, ako by ste priamo boli na mieste, viete si všetko vizualizovať.

Záverečné hodnotenie
Tento príbeh je magický, éterický, jedinečný s melancholickým nádychom, ktorý vo vás bude doznievať ešte po dočítaní. Je to neokukané, iné, načŕta i tému bezdomovectva, nie však nútené. Zamilovala som sa od prvých strán a snáď aj vy. Jednoznačne odporúčam.
Čítať viac
14

Som mamina na materskej ktora miluje čítanie kníh. Uprednostňujem romany alebo young adult.

Slávka Beňáková
Overený nákup
30.4.2023
Tak Ivica patrí medzi topku slovenských spisovateliek. Je skvelé ako v každej svojej knihe poukáže na nejaké problémy spoločnosti. Myslim si, že po prečítaní tejto knihy monoho čitateľov zmení svoj pohľad na bezdomovcov. Kniha Kráľ z ulice sa mi veľmi páčila. To ako autorka dokáže krásne opisať mesto kde sa dej odohráva asi ani nemusim spominať, kto čítal jej knihy tak vie o čom píšem. Mne sa páčil celkový ten príbeh. Bol trošku iný a boli v ňom použíte aj nezvyčajne veci, ktoré nenajdeme často v knihách. Ďalej sa mi páčilo ako boli postavy poprepájane, niektoré prepojenia by mi vôbec nenapadli. Často sa mi pri čitaní stáva že už vopred tuším ako bude odhalené tajomstvo ktoré si pre nás dana autorka prichystala. Priznám sa tu som ostala prekvapená a nesmierne ma to potešilo. Jedine negatívum pre mňa na tejto knihe je že bola taká krátka. Brala by som keby bola dlhšia a ja by som mohla o Eszter a Antonym čítať viac. Čítať viac
13.4.2023
Asi nie pre mňa.
Keď píšem recenzie na knihy, najradšej píšem tie pozitívne, lebo sa píšu najľahšie. Zvyčajne mám v sebe ešte eufóriu z dočítanej knihy, ktorá sa mi páčila, a tie slová potom idú akosi samy.
O niečo ťažšie je to pri knihách, ktoré vo mne toto nadšenie nezanechali. Nedávno som však čítala, že mnohým knihomoľom sa viac zíde negatívna recenzia, ako pozitívna. Ďalšia vec je, že neznášam kritizovať prácu niekoho iného, a tak sa pokúsim napísať na túto knihu recenziu tak, aby bola istým spôsobom konštruktívna či už pre čitateľov alebo samotných autorov.
Myslím si, že vždy je správne začať niečím pozitívnym, a preto napíšem, že sa mi veľmi páčili opisy Budapešti so všelijakými zaujímavými historickými odkazmi, napríklad na Mateja Korvína, svätoštefanskú korunu a pod. Bolo to niečo, čo ma motivovalo čítať ďalej a čo ma zaujalo natoľko, že by som si rada pozrela Budapešť naživo.
Tá veta „Asi nie pre mňa….“ vystihuje moje pocity po prečítaní. Keďže pomerne často sa v nej objavovali oblasti, ktoré idú úplne mimo mojich záujmov, ako napríklad „biznis“ prostredie, veštenie a pod., je možné, že túto recenziu dosť ovplyvnia tieto faktory. Čiže ak má niekto rád takýto námet v knihách, možno si práve týmto príbehom príde na svoje.
Myšlienka knihy bola celkom zaujímavá, páčilo sa mi, že autorka sa snažila ukázať iný pohľad na bezdomovectvo, keďže si veľa z nás myslí, že si za to ľudia bez domova môžu sami, a vo veľa prípadoch to takto nie je, konieckoncov, na ulicu sa môže dostať každý.
Príbeh mal na môj vkus slabú gradáciu, čo spôsobilo, že som túto knihu čítala pomerne dlho na to, že nie je príliš obsiahla. Približne od polovice sa príbeh celkom rozbehol a čítala sa mi rýchlejšie.
Podobne ako pri prvej knihe, ktorú som od autorky čítala, mi prekážal profil hlavnej hrdinky, ktorá bola vskutku dokonalá dobrosrdečná, pracovitá - mala 3 zamestnania, skvelá kamarátka, dobrodinec, no jednoducho TOPKA. Neviem si akosi úplne predstaviť takéto človeka, čo potom trošku kazí zážitok z čítania.
Pozitívne vnímam opis klenotníckej práce, s ktorou som sa doteraz ešte nestretla a nikdy som si akosi neuvedomovala, čo to všetko obnáša a aké to môže byť zaujímavé.
Neviem, nakoľko sa mi v tejto recenzii podarilo vystihnúť to, čo som chcela povedať. Každopádne, rada podporujem slovenských autorov a myslím si, že sa v tomto príbehu nájde množstvo stránok, za ktoré si autorka zaslúži veľkú pochvalu, napríklad opisy Budapešti boli skvelé a možno niekto, kto má záujmy viac blízke príbehu, dá tejto knihe plný počet hviezdičiek. Mňa na 5 hviezdičiek, bohužiaľ, nezaujala.
Čítať viac
12.4.2023
Bez domova, ale nie bez nádeje
Bez domova, ale nie bez nádeje… citát, ktorý podľa môjho názoru knihu dokonale vystihuje.

Moje očakávania boli vysoké a musím povedať, že som dostala viac než som dúfala.

Celý príbeh sa odohráva v historickej Budapešti a ja som opäť ostala v nemom úžase pred talentom tejto autorky. Neviem ako to robí, no z každého mesta dokáže urobiť tú najpríťažlivejšiu destináciu a priblíži ju spôsobom, pri ktorom máte pocit, že ulice a miesta navštevujete spolu s hlavnými hrdinami. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade.

Samotný príbeh bol fantastickou zmesou romantiky, napätia, záhad aj ich riešení, bol tajomný aj ezoterický, bol vyrozprávaný z pohľadu oboch hlavných postáv a dávkovaný tak, aby neustále držal pozornosť čitateľa, za čo autorke tlieskam. Nenudila som sa ani jedinú minútu a moja zvedavosť chcela z príbehu vedieť stále viac a viac.

Kto pozná Ivicinu tvorbu vie, že v jej príbehoch nikdy nie je núdza o hlbšie myšlienky, ktoré inšpirujú a nútia premýšľať. Príbeh Eszter a Antonyho všetko z toho mal, no v oveľa väčšej miere. Pre mňa osobne bol o dosť iný, dostal sa mi pod kožu, až som mala miestami pocit, že nie som len čitateľom, ale som priamo na všetkom zúčastnená. Táto kniha bola pre mňa špeciálnou v prežívaní a vnímaní deja a hlboko ma zasiahla.

Eszter a Antony sa stali mojou slabosťou na niekoľko dní. Veľmi som im držala palce, no zároveň som dokázala chápať ich pocity a dôvody ich činov. Všetko v knihe bolo také logické, inteligentné, premyslené a dôveryhodné. Žiadne iritujúce momenty, žiadne nelogické a impulzívne činy. Jednoducho príbeh s úrovňou a gráciou.
Čítať viac
9

Som vášnivý čitateľ čo číta aj 4 knižky naráz. Žijem knhami. Milujem knihy. Už od 10 yeas som začala chodiť do knžnice a požičiavala si aj 11 knih.

Lover Love
Overený zákazník
24.3.2023
Jop
A bol to kráľ z ulice. Takého ktorého som nečakala.
Myslela som si že to bude klasická kniha, kde sa hlavná hrdinka buchne do boháča a ona zisťuje chyby. Vyspia sa spolu a všetko sa tým pokazí. Ale netreba sa dať opantať prvými stránkami ako sú písané. Musíš sa srdcom ponoriť a žiť s postavami.

° Autorka kráľovná. Držala si tajomstvá postáv. Ja som si na nich spravila názor a potom keď si ich odhalila aké sú, ukázala si mi že si dobrá v skrývani. A ja ako detektív som potom zistila že neškatulkuj.
Ona to robí lebo chce. Pomáha. Naša hrdinka.
Je to ťažšia téma. Ale zasiahne.

°Prechádzame sa uličkami, mestom. Spoznávame Budapešť. Mám ju na dosah ruky. Stačí len ísť. Spoznala som zatiaľ takto mesto. Hrdinka spoznáva novú kamarátku. Nie všetky veci sa zdajú na prvý pohľad ako sú.

°Vzdušná akrobacia v knihe. Top. Opäť. Prežiť je ťažké. Bez peňazí. Ale treba bojovať keď to ide a kto ti chce pomôcť. Zober to.
Je to všetko náhoda či to bolo tak ako jej to mama všetko vyveštila . Všetko sa deje pre niečo. Puzzle sa zlepili. Hrdinka ostane prekvapená .
Všetko do seba zapadá.
Ukazuje sa kto je s tebou a kto nie. Aj ten ľad čo je v človeku sa raz roztopí.

° Píšem tajomno. Naschvál. Aby ste si potom spojili čo je v knihe uvedené. Ani nechcem moc toho prezrádzať. Knižka je sama hádankou aj detektívkou ktorú musíš prečítať.
Padla mi tam do očí jedna nezrovnalosť. Detail. (Hrdinka nemohla s kamoškou platiť. Ale za taxík áno keďže mala banking. A pri kamoške nemala kartu. Nedalo sa mobilom? )
Moja prvá kniha od autorky. A nie posledná . Ďakujem za krásny počin a zážitok.
~
@ivica.duricova #kralzulice #knihy #knihomolka #kniha #knihomol #kniznizavislaci #knihajelaska #knizockazlasky #slovakia #budapest #bookstyle #art #booklife #loving #love #magic #názor #Recenzia #slovenskyautor #skkiha
Čítať viac
Miroslava Semianová
Overený zákazník
19.3.2023
Kniha sa mi veľmi páčila, silný príbeh hodný zamyslenia. Opis mesta Budapešť na 1*. Pripomenula mi návštevu tohto mesta a mala som chuť sa tam znova prejsť. Obal a format knihy úlne skvelý. Vrelo odporúčam. Čítať viac
10

Knihomoľka, ktorá si vedie bookstagram a miluje všetko dobré❤. Podporujem SK autorov, no rada si prečítam aj niečo zahraničné

Karolína Ondrušová
Overený zákazník
13.3.2023
4,5/5
Táto ,,Séria Z" je jedna neskutočná pastva pre oči a milujem keď si autori/vydavateľstvá dajú záležať aby obálky krásne ladili. Ivica ma zas nesklamala a vizuálne nám predviedla ďalšie umelecké dielo do zbierky. Jednoducho dokonalá.

Čerešnička na torte je Budapešť, kde sa celý príbeh odohráva. Počas čítania sa mi nonstop odohrával taký krátky film, keďže som si nedávno Budapešť mala tú česť osviežiť. Podľa mňa je to najdokonalejšie, najromantickejšie mesto, ktoré si Ivica pre dej mohla vybrať. Za mňa veľké ÁNO.

Vždy sa mi aj páčilo ako nám Ivka v knihách ponúka pohľady oboch postáv (žena+muž). Skvelo sa potom čitateľ dokáže dostať do príbehu.
A už keď sme pri tých postavách...
Eszter mi prišla nezvyčajne zaujímavá postava, čo sa týka vzhľadu, zamestnania ap.
Veľmi ma okúzlila, no čo mi asi troška nesadlo bola jedna malá drobnôstka v rámci jej záľub, ktorú tu ale nechcem vyspoilerovať (kto čítal, možno tuší). Je to taká vec, ktorá je mne veľmi vzdialená, pre niektorých zaujímavá, no v mojom prípade to nesplnilo účel. To je ale vážne malá chybička krásy, ktorá sa dala prehltnúť bez ťažkostí.
Antony mi prišiel zaujímavejší ako celok. Jeho príbeh, cesta, záľuba...veľmi ľahko som sa na neho nalepila.

Príbeh sám o sebe je možno klišé, ale je to presne to klišé, ktoré ja chcem, potrebujem. Nie každý by bol možno s tým spokojný, ale mňa to vždy i tak prekvapí a zožerie, že si neviem pomôcť.
Ivka tam vždy pridá niečo, čo absolútne nečakáte a príde to ako spŕška.
Zároveň sa zaoberá vždy inými zaujímavými témami, zamestnaniami, postaveniami v živote, ktoré len tak v hocijakej knihe nenájdete. V tom jej originalita nechýba nikdy!

Ak hľadáte knihu, ktorú si hodíte do kabelky, chcete čítať kdekoľvek, tak toto cestovné balenie romantiky si vás určite získa. Úžasný oddych a ďalšia do zbierky záhadnej série.

P.S.: Odporúčam si do police zaobstarať všetky. Sú návykovo krásne a nielen obálkou.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

RECENZIA: Ivica Ďuricová – Kráľ z ulice (Denisa Patáková), precitane.sk

Ivica Ďuricová

Čítať viac

„Šľachetným skutkom by nemal stáť v ceste chladný rozum.“