24 dní do Vianoc

Bláznivá i dojemná romantická komédia zabalená do kúzla Vianoc Nina má dobre platené miesto, skvelé kolegyne a čoskoro ju povýšia. Práca ju však vôbec nenapĺňa. Má ... Čítať viac

4,7 220 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2022
448 strán
6-7 hodín čítania

Bláznivá i dojemná romantická komédia zabalená do kúzla Vianoc Nina má dobre platené miesto, skvelé kolegyne a čoskoro ju povýšia. Práca ju však vôbec nenapĺňa. Má ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Róbert Barcík: Zrkadlo umelej inteligencie. LearningDoe, 2023

Viac o e-knihe

Bláznivá i dojemná romantická komédia zabalená do kúzla Vianoc
Nina má dobre platené miesto, skvelé kolegyne a čoskoro ju povýšia. Práca ju však vôbec nenapĺňa. Má perspektívny vzťah so spoľahlivým mužom, ktorý ju má úprimne rád. Ona ho však nemiluje. Čaká ju predĺžený víkend v Paríži, na ktorý sa ani trochu neteší. A na dosah ruky má dokonalý byt, do ktorého sa netúži nasťahovať.

Nechtiac vypočutý rozhovor neznámej dvojice ju prinúti premýšľať nad vlastným životom. Vydesí ju, keď si uvedomí, že osoba, ktorou je dnes, sa na jej niekdajšie ja vlastne ani nepodobá, a rozhodne sa to zmeniť.

Do Vianoc zostáva dvadsaťštyri dní a Nina začne robiť všetko pre to, aby bola na Štedrý deň opäť sama sebou – vyťahuje zo skrine rodinných kostlivcov, plní si tajné túžby, priznáva boľavé pravdy, napráva staré chyby a uskutočňuje svoje sny. Aj tie pochabé.

A keďže vianočný čas je plný zázrakov, do cesty sa jej pripletie príťažlivý cudzinec, ktorý jej rozbúcha srdce, vždy keď sa naňho pozrie. Mohol by byť tým najkrajším vianočným darčekom, aký kedy dostala… ak bude dosť odvážny, aby si ju skrotil.
Čítať viac
Počet strán
448
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1760833
Štýl
romantický, humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

220 hodnotení

188
13
7
5
7

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

8

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený zákazník
21.8.2023
24 dní do Vianoc
MICHALA RIES - 24 DNÍ DO VIANOC


Nepamätám sa na knihu, ktorú som nikdy v živote nechcela dokončiť! Mne to nestačilo aj napriek tomu, že kniha má vyše štyristo strán. Takže prosím Ťa, Miška, nabudúce, keď budeš písať takýto úžasný príbeh nech to má aspoň okolo tisíc strán (hehe).

Čo by si ľutovala najviac, keby si dnes mala zomrieť?

Každý máme tých kostlivcov v skrini, kto tvrdí že nie podľa mňa sám sebe klame.
Nedoriešené veci alebo vzťahy, záležitosti, ktoré sme nechali len tak..."veď časom sa to vyrieši, alebo sme na to aj zabudli".

Vedela som, že sa toho veľa nasmejem, na knihu som čítala len dobré recenzie. Ale nikdy som si nemyslela, že budem mať takéto záchvaty smiechu aké som mala. Bomba!!! Počas celého čítania som cítila tú vianočnú atmosféru, radosť, odpustenie, nádej a hlavne lásku a pochopenie.

Nina je veľmi dobrý človek spolu s Dominikom. Nič negatívne na nich neviem napísať. Páčilo sa mi, že sme mohli byť svedkami ako sa z náhodného stretnutia vykľuje láska.

Nina má môj rešpekt, ako sa jedného dňa "zobudila" a vďaka adventného kalendára, ktorý si napísala (na každý deň jednu úlohu, väčšinou takú ktorá jej zmení život) začala hľadať samu seba. Osobu, ktorú už dávno stratila, lebo ju pohltil vzťah s mužom, ktorého neľúbila a každodenný monotónny život.

"Je ako živel, ktorý nemožno spútať, v jednej chvíli osvieži ako voda a v inej páli ako oheň."

Dominik bol dokonalý! Škoda, že ja nemôžem vidieť jeho Brominik show!!! Ako pomáhal od začiatku Nine a potajomky plnil aj on tie úlohy, bolo to očarujúce a pritom sa z nej nezbláznil, hoci niekedy fakt nebol od toho ďaleko.

Napriek tomu, že to je písané v duchu skvelého humoru, boli časti, keď som sa neubránila slzám. Boli tam záležitosti, nad ktorými som sa zastavila a porozmýšlala. Hlavne keď riešila rodinné vzťahy. Ľudské vzťahy sú komplikované, lebo sme majstri v tom, aby sme ich komplilovali.

Odporúčam tento fantastický príbeh! Bola to moja tretia kniha od Mišky. Už po prvej som hovorila, že si ma získala. Teším sa na jej ďalšie knižky, ktoré ma už čakajú na poličke.
Raz som čítala jednu recenziu, kde bolo napísané niečo také, že keby napísala obyčajný návod na hociakú vec, by to ľudia hneď kupovali. Vtedy som sa zasmiala a myslela si, že tá osoba preháňa. Ale nie! Aj ja by som to kúpila za kartóny verte mi.
Čítať viac
18.8.2023
Vianoce v lete
“Bláznivá i dojemná romantická komédia zabalená do kúzla Vianoc”

Tak toto si musí každý povinne prečítať. Kniha plna bláznovstiev, akcie, vtipných situácii. Aj keď je vonku leto, stratila som sa v knihe a mala som pocit, že je pred Vianocami, ktoré neskutočne milujem svojou atmosférou. Nečakajte však, že celá kniha je len bláznovstvo. Veru, aj slzičky mi vypadli. Bolesť, smútok, žiaľ, ale aj toto patrí k životu.

Tento príbeh musím učíte ešte min raz prečítať. Rozmýšľam, že každý deň pred Vianocami jeden príbeh. Toto je môj plán.

Nina, bláznivá žena, ale páčila sa mi jej akčnosť, aj keď miestami mi vadilo jej správanie, rozkazovanie, tvrdohlavosť. Naopak sympaťák Dominik, vedel čo chce od života a dokázal sa prispôsobiť Nine. Vedela by som si ho predstaviť po boku pri plnení úloh. Vždy podal pomocnú ruku. Strašne ma mrzel vzťah Niny s mamou.

19. December je moja srdcovka. Klobúk dole, ako autorka dokázala napasovať jednotlivé dialógy. Toto musela byt riadna drina. Toto bolo TOOOP.

Prvá otázka, čo ma tu napadla je, či by som dokázala aj ja splniť tieto jej často krát bláznivé úlohy?
Čítať viac
Sveta Mohlerová
Overený zákazník
16.8.2023
Knihu si nechávam na čas, kedy pre mňa čítanie je balzam na dušu. To je zima, keď vonku sneží, teply čaj a kniha. Táto podľa recenzií bude pre mňa ideálna. Čítať viac
Vivaldi
Neoverený nákup
13.8.2023
Myslím si, že 24 Dní Do Vianoc som tak trochu podcenil. Možno mal za to fakt, že počas posledných rokov som sa rozhodol pozerať vianočné romantické filmy od Hallmarku a Lifetime... a väčšinou prinášajú rovnaké veci zaobalené v trochu inom príbehu ale s tými istými klišé, ktoré už vedia byť niekedy skutočne otravné. Takže som mal tak trochu pocit, že keď tu budeme mať vianočnú romantiku (hoci od celkom šikovnej spisovateľky), bude to ľahšie čítanie oproti jej predošlým titulom a nejako výraznejšie ma to neosloví. Ale čuduj sa svete, táto kniha je vlastne opäť dosť dobrá.

Okey, nebudem tvrdiť, že všetko mi v tejto knihe imponovalo, no dobré momentky sú opäť zvládnuté skvele. Naši hlavní hrdinovia sú spracovaní solídne. Aj keď ak mám povedať pravdu, Nina mi príde ako hrdinka predstaviteľnejšia než Dominik. Pri ňom som mal miestami pocit, že je skutočne len postavou do romantickej literatúry, no nemôžem povedať, že by mi to nejako výraznejšie vadilo. Romanca medzi nimi je okey a relatívne funčkná (hoci to je asi to čo ma zaujalo najmneje) a má niekoľko skvelých momentov, ako napríklad úžasný Brominik (nespoilujem o čo pôjde).

Kniha však dobre kombinuje svoje komediálne momentky so svojimi vážnymi a vie ich dostatočne medzi sebou vyvážiť. Úlohy, ktoré sa Nina rozhodla splniť vedia mať svoje čarovné momentky a miestami som si počas čítania aj niektoré veci uvedomoval sám. Najsilnejší moment bol pre mňa asi s Martinou (škoda, že sa s jej postavou v knihe reálne ani nestretneme), ktorá reprezentovala úlohu, ktorú som aj ja roky odkladal, ale podarilo sa mi obnoviť priateľský kontakt s osobou, kde som si myslel, že už bude navždy pretrhnutý. A som za to rád.

Z knihy ma popravde vyťahovali von dve veci. V prvom rade ako som povedal... vieme ako táto romanca bude fungovať a aj skrz tie dobré momentky je to taká klasickejšia romanca, akú poznáme. Čo sa drámy týka sa kniha vôbec nechytá na autorkinu predošlú knihu Celý Život, ktorá bola v tomto spracovaná silnejšie. Ale aby som bol fér, to som od tejto knihy vôbec neočakával. Druhá vec, ktorej bolo na mňa už počas čítania trochu moc boli nekonečné a neustále narážky na mužské prirodzenie. Miestami z toho je trochu komédie, no postupne som mal pocit, že autorka sa do každej kapitoly až snažila dostať aspoň jeden fór, v ktorom môže hrať hlavnú úlohu penis. Neviem. Ak to nevadilo vám, super... no na mňa tu toho bolo trochu moc. Čím viac sa tu spomína to slovo, tým menej už to malo ten náboj.

Vo výsledku ale si myslím, že ide o solídnu knihu, ktorá poteší autorkinych fanúšikov a má aj niečo do seba. Viac, než som si sám spočiatku myslel. Čeknite si ju a uvidíte sami.
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
29.5.2023
24 dní do vianoc
Tak konecne knižka prekvapivo oddychová.
Pobavila, úžasne som si pri nej oddýchla.
Zaujala od prveho momentu.
Nečakajte hlbokú myšlienku i.keď je v nej veĺa na zamyslenie.Veĺmi milá kniha.
Čítať viac
6
Chytiť Vianoce - Terri Blackstock, 2022
Práve čítam
Chytiť Vianoce

Citam 90% slovenskych autorov. Nie som bloger, ziaden profi-insta-book-lover, ani odborny recenzent. Mam nazor a pocity, ktore zverejnujem. Som citatel smrtelnik, takmer neznama osoba v kniznom svete.

Nikol Jaššová
Overený zákazník
26.5.2023
Oddychova Riesovka
Miskin styl je proste lubezny, cokolvek co nam ponukne my s radostou prijmeme. Preto som si knihu kupila. Prvych dvesto stran som knihu ani nepustila z ruk, to bolo hlasneho smiechu. Zoznam zvlastnych uloh, niektore mi az tak nesadli, ale to je uplne v poriadku. Sialena zenska, uzasny chlap, zena adeptka na vitazku "Matka roka" a mnoho dalsich vas prevedu predvianocnym obdobim. Pribeh plny uvah, o sebe, o vztahoch, o reakciach, o interakciach, o zivote. Zaujimave zivotne situacie, rozne uhly pohladov a nasledne vyprovokovane zmeny. Nazory a spravanie, tie ocakavane, spolocnostou akceptovane, a tie ktore nas definuju a su nam prirodzene. Kde a ako najst konsenzus vhodny pre vsetky zaintersovane strany? Zimu a vsetko okolo neoblubujem ale tento zimny pribeh som si uzila. Odporucam. Čítať viac
13

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku. Radi si čítame a milujeme príbehy. Za mňa je to predovšetkým fantasy, ale nepohrdnem ani dobrým románom :)

Terezia Juchová
Overený zákazník
25.4.2023
Pôvodne som ju chcela čítať cez Vianoce (však ako všetci), len Ježiško mal meškanie a tak som sa k nej dostala o niečo neskôr. To už jej bol plný bookstagram a knižka putovala neprečítaná do poličky.
Keď som sa zapojila do čítacieho maratónu #podporujemeslovenskychautorov rozhodla som sa siahnuť po nej a bola to tá najlepšia voľba.
Tá kniha je perfektná. Stálo za to dopriať si odstup. Veľa, naozaj veľa a nahlas som sa smiala pri čítaní.
Ďalšie veľké plus je vzťah Niny a Dominika. Postupne ako plynul dej sa spoznávali a zamilovávali, žiadne zbytočné zlo a drámy a to ja mám rada. Nie v každej knihe sa musí srdce rozlámať na kúsky.
Určite si zaslúži 5/5 a možno aj nejaké navyše.
Čítať viac
9

Som vášnivý čitateľ čo číta aj 4 knižky naráz. Žijem knhami. Milujem knihy. Už od 10 yeas som začala chodiť do knžnice a požičiavala si aj 11 knih.

Lover Love
Overený zákazník
24.3.2023
Anoooo
Prvotné autorkyne knihy som čítala. Ale tie mi moc nesadli. Nie som rodinný typ a téma detí nieje moja vyhľadávaná. (Nechcem ich.)
Ale 24 dní do Vianoc ma dosť prekvapilo. Je tu úplne o inom.

Má to v sebe bláznovstvo, humor.
Vážnu tému, slzy. Aj boli trochu. Aj som tuším viac krát nahlas smiala.
Autorka by mohla písať s humorom viac kníh. Lebo ona si ma práveže tým získala.
Čítala som vianočnú knihu jednu. Od Slovenskej autorky. A 24 dní nejdem ani s ňou zrovnávať. Ja sa pýtam. Ako sa ti to podarilo? Také niečo dať von. Ja hovorím wow. Tie úlohy boli strelené. Sama ich možno raz skúsim. Niektoré.
Romantická linka tam tiež nechýba. Poteší.
Čo mi prišlo rýchle dať sa dokopy po mesiaci. Pre mňa by to bolo rýchle. Dobre, každý je iný.
Ja v podstate nemám už čo vytknúť. Knihu prečítam ešte x krát. Lebo za to určite stojí. Najlepšia xmas book.

@slovenskyspisovatel @michalaries

#sk #citame #czbookblogger #czbooktok #skkiha #sk #zarisknihou #slovakia #slovenskyspisovatel #slovenskyautor #24dnidovianoc #xmas #vianoce #Recenzia #bookstyle #bestseries #book #photooftheday
Čítať viac
22.3.2023
Knihu 24 dní do Vianoc som si kupovala ako ľahkú romantickú oddychovku, ktorú som plánovala čítať do Vianoc ako adventný kalendár. Nakoniec však mala pre mňa omnoho väčšiu hodnotu, než som predpokladala - a tiež som ju nezvládla čítať ako adventný kalendár, pretože som bola strašne zvedavá a niekde pri 6. decembri sa to vo mne zlomilo a stránky sa odrazu otáčali samy od seba.

Nina je hrdinka, na ktorú len tak ľahko nezabudnete. Je trochu šialená, spontánna, emotívna, miluje Vianoce… Ale najmä je odhodlaná zmeniť svoj život k lepšiemu a prežiť ho naplno a práve toto nadšenie a chuť do života sa mi na nej páčili najviac. Adventný plán, ktorým si prešla, bol pre mňa natoľko inšpiratívny, že by som niečo podobné chcela budúci advent vyskúšať tiež. Nina je proste neriadená strela a hoci aj ja mávam občas podobne šialené tendencie, v skutočnosti som len jej slabý odvar.

Romantika medzi hlavnými hrdinami bola jedným slovom dokonalá a zopakujem to, čo už povedali mnohé čitateľky predo mnou - každá z nás si zaslúži svojho Dominika. Takého, ktorý nás bude mať bezpodmienečne rád a budeme pri ňom svojou najlepšou verziou a predovšetkým samy sebou. Možno je táto kniha magická a možno je to len náhoda… Ale! Ja som počas jej čítania svojho Dominika našla. A na náhody neverím.

Toto je kniha, ktorá vás v každej kapitole dojme, rozplače, vzápätí vás strašne rozosmeje, prinúti vás zamyslieť sa nad životom hrdinov aj nad tým vlastným, zase vás rozosmeje, ale až tak, že zároveň plačete. A na úplnom konci vám ostane hrejivý pocit a guča emócii v krku.
Čítať viac

Michala Ries

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Ze života se snaž vyzískat každičkou unci radosti, která jen půjde, vychutnej ji, podrž ji na jazyku. Ale nemarni čas myšlenkama na ztrátu.“

V říši vlka - David Gemmell, 2006
V říši vlka
David Gemmell