Nedajte sa zabiť vlastnými deťmi - Charles Rubin
Nedajte sa zabiť vlastnými deťmi
6,27 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
6,27 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

 Keď deti podľahnú drogám alebo alkoholu, obeťami sa stanú aj rodičia. Vidia, ako sa ich deti menia na neracionálne a antispoločenské indivíduá a mnohých to začne sužovať ako nočná mora. Sú vystavení stresu - a ako dôsledok môžu nasledovať ťažkosti v práci, rozvod alebo dokonca vážne zdravotné problémy.
 
Na Slovensku zatiaľ pracujú len centrá na prevenciu a liečbu drogových závislostí a resocializačné centrá, ktoré sa zameriavajú na pomoc drogovo alebo alkoholovo závislým ľuďom, ich rodičia sú v našich podmienkach odkázaní viac-menej na seba, na pomoc najbližšieho okolia či príbuzných. Morálna podpora priateľov či ostatnej rodiny sa však nevyrovná pochopeniu až empatii rodičov s rovnakými životnými skúsenosťami. Preto túto publikáciu možno považovať za prvú lastovičku, ktorá poskytuje trpiacim rodičom pomerne ucelený návod, konkrétne praktické rady na to, aby sa vyrovnali s deštruktívnym vplyvom svojich závislých detí. Možno poslúži aj ako inšpirácia odborníkom či obetavým dobrovoľníkom u nás, ktorí nielen na základe sugestívnych príbehov vyrozprávaných v tejto knihe, ale aj príbehov, ktoré poznajú z vlastnej praxe, budú venovať viac pozornosti a pomoci rodičom detí závislých na drogách a alkohole.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Iveta
5.8.2010
vynikajúca kniha
Toto je viac ako kniha, sú to osobné skúseností tých, ktorí zažili na vlastnej koži život so závislým a snažia sa podať pomocnú ruku tým, ktorí sa topia v problémoch a nevedia si sami poradiť. Škoda len, že o knihe málo z nich vie, určite by im pomohla. Viem o čom hovorím a vrele knihu doporučujem preventívne prečítať všetkým, vrátane tých, ktorí sa so závislosťou zatiaľ ešte osobne nestretli. Čítaj viac

Čítaj viac

„Neexistujú mravné a nemravné knihy. Iba dobre a zle napísané knihy.“

Oscar Wilde