Knihy
E-knihy

Výtvarná výchova v systéme všeobecného vzdelávania

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Linwe/KRAFT, 2009

Publikáciu „Výtvarná výchova v systéme všeobecného vzdelávania“ si vyžiadala teória i pedagogická prax. Predmetom záujmu je predovšetkým kurikulum a súčasné tendencie v umeleckej edukácii s primárnym záujmom o oblasť kultúry a výtvarného umenia, a...

Čítaj viac

19,46 €

Bežná cena Bežne 20,00 €

Ušetríte 3%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Publikáciu Výtvarná výchova v systéme všeobecného vzdelávania si vyžiadala teória i pedagogická prax. Predmetom záujmu je predovšetkým kurikulum a súčasné tendencie v umeleckej edukácii s primárnym záujmom o oblasť kultúry a výtvarného umenia, a to v kontexte spoločensko historickom. Keďže reforma vzdelávacieho systému tvorí všeobecný rámec i východisko pre ďalšie štúdium a smerovanie umeleckého vzdelávania, publikácia prináša najnovšie poznatky a informácie o rozhodujúcich zmenách, ktoré boli uskutočnené súčasnou kurikulárnou transformáciou vzdelávacieho systému vo viacerých štátoch sveta. Prináša nezvyčajnú deskripciu vzdelávacích systémov, charakteristiku ich fungovania, popis ich produktov z pohľadu umeleckej edukácie. Osobitne sa zameriava na kurikulum výtvarnej výchovy vo vybraných krajinách sveta a vytvára tak východisko pre komparatívnu analýzu.
Okrem iného si kladie za cieľ aspoň čiastočne sústreďovať a usporadúvať systém pojmov, ktorý by sa postupne stal objektom didaktickej analýzy vo vzdelávacom procese, zároveň obohacoval funkčný slovník pedagóga a kompetentne prispel do teórie výtvarnej výchovy ako vednej disciplíny.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Výtvarná výchova v systéme všeobecného vzdelávania - Božena Šupšáková, Tonka Tacol, Jaroslava Markofová
Detský výtvarný prejav - Božena Šupšáková
32,46 €
Ušetríte 0,54 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
314
Hmotnosť
347 g
Rok vydania
2009
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Linwe/KRAFT
Rozmer
134×190 mm
ISBN
9788097021412
Naše katalógové číslo
174952

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Výtvarná výchova v systéme všeobecného vzdelávania - Božena Šupšáková, Tonka Tacol, Jaroslava Markofová
Detský výtvarný prejav - Božena Šupšáková
32,46 €
Ušetríte 0,54 €

„Tak ako sa nemá jesť iba pre chuť, nemalo by sa ani čítať iba pre zábavu.“

John Ruskin