Snívať znova

Nádejnej mladej herečke Jude Livingstonovej sa v Los Angeles zrútia všetky sny, a tak utečie k svojmu bratovi do pokojného mestečka Woodshill, aby sa znovu postavila na vlastné... Čítať viac

4,6 46 hodnotení
5. diel série
Znova
Vydavateľstvo
Ikar, 2022
368 strán
5 hodín čítania

Nádejnej mladej herečke Jude Livingstonovej sa v Los Angeles zrútia všetky sny, a tak utečie k svojmu bratovi do pokojného mestečka Woodshill, aby sa znovu postavila na vlastné nohy. Je bez práce, bez peňazí a sama. Rodičia ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,40 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Snít znovu - Mona Kasten, Edice knihy Omega, 2021
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

14,91 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Andrea M. Guastella: Neslušné dary. Andrea M. Guastella, 2023

Viac o e-knihe

Nádejnej mladej herečke Jude Livingstonovej sa v Los Angeles zrútia všetky sny, a tak utečie k svojmu bratovi do pokojného mestečka Woodshill, aby sa znovu postavila na vlastné nohy. Je bez práce, bez peňazí a sama. Rodičia o jej zlyhaní netušia. Žijú v presvedčení, že ich dcéra si plní sny v Hollywoode. U brata ju však čaká nepríjemné prekvapenie. V dome býva aj jeho kamarát Blake, chlapec, ktorému Jude kedysi zlomila srdce. Blake jej dá hneď na začiatku jasne najavo, že s ňou už nechce mať nič spoločné a má sa držať od neho aj jeho priateľov čo najďalej. Jude sa snaží želanie rešpektovať, veď potrebuje strechu nad hlavou, ale každým dňom je to čoraz ťažšie. Vzájomná príťažlivosť sa totiž nedá len tak oklamať.
Čítať viac
Originálny názov
Dream Again
Počet strán
368
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1734855
Jazyk
slovenčina
Preklad
5. diel série
Znova
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

46 hodnotení

19
6
2
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

18.3.2023
To najlepšie na koniec.
Práve som dočítala túto sériu a aj keď som po prečítaní jednotky nebola až tak nadšená, nakoniec sa z nej vykľula naozaj príjemná záležitosť. Boli to všetko ľúbostné príbehy postáv s komplikovanou minulosťou. Je nutné dodať, že každa z kníh ma okolo 400 strán a teda by som ich zaradila do slow burn romantiky a to ja milujem u Mariany Zapaty aj u Mony Kasten. Každý z príbehov mal niečo do seba a každá zápletka ma niečim oslovila
, ALE táto posledná ma pohltila od prvej stránky. U váčšiny kníh neviem vysvetliť prečo je to tak, ale keď medzi mnou a hlavnou postavou preskočí iskra už mi kniha prirastie k ruke a čítam deň-noc. Ani tu to neviem vysvetliť, lebo väčšinou ma v knihách oslovujú nenápadné hrdinky a tu to bola herečka Jude. Ako hlavní hrdinovia ma väčšinou lákajú "ajťáci" a nie športovci ako bol Blake. Každopádne na rozdiel od štvrtého dielu, kde sa mi zdalo, že ten hlavný hrdina sa v knihe vyskytoval pomenej, tu ten vzťah a náznaky boli veľmi intenzívne a autorkou veľmi dobre opísane. Určite sa pustím aj do druhej autorkinej série :)
Čítať viac
12.2.2023
Prijemné prekvapenie
Blake ako postavu som mala rada už od predchádzajúceho príbehu, bolo len dobré si o ňom prečítať trošku viac. Príjemne ma prekvapilo to, že som hltala stránku za stránkou a bola zvedavá ako sa príbeh tak komplikovanej lásky nakoniec rozmotá. Knižka ma uchvátila skoro rovnako ako tretí diel, ktorý mám najradšej. Rozhodne je to príjemné čítanie i keď to vyzerá, že vo Woodshille som bola naposledy. Čítať viac
25.1.2023
Blakea som si obľúbila v minulom diely a tu sa moja náklonnosť k nemu ešte zväčšila. Bol veľmi priateľský, milý, no v tejto časti dosť zatrpknutý, lebo vedel, že jeho zranenie je vážne. Jeho správanie bolo vždy pochopiteľné, hlavne v začiatkoch a hlavne pri Jude, keďže mu zlomila srdce.

Jude bola tiež veľmi pekná postava, ale v podstate som len bola zvedavá, čo sa jej prihodilo v L.A.

Príbeh a spracovanie určite pekné, no trošku dlhá časť, nejako sa mi to naťahovalo a záver bol zasa až príliš rýchlo, akoby seknutý. Myslím, že tam bolo treba trošku viac rozpísať ten záverečný zvrat a ako to riešili.

Najväčšou chybou tejto časti ale bolo, a neviem, či som jediná, čo si to všimla, že podľa Jude mal Blake na drese číslo 11, teda mal ho od strednej školy a aj tu, keď hral. Ale v predchádzajúcej časti mal podľa Everly číslo 9, mali také vyrobené aj plagáty na jeho zápas. Neviem prečo, ale toto jediné mi neskutočne vadilo :D

Celá séria je inak na takej podobnej úrovni. Výborne napísané, čítavé, nedá sa tu nudiť. Čo mne najviac chýba v týchto dielach je práve ten druhý pohľad. Veľmi mi chýbalo pozrieť sa chlapcom do hlavy a vidieť veci ich očami.

Inak samozrejme odporúčam sériu všetkým, ktorý takéto diela vyhľadávajú. Sú originálne, síce v niečom predvídateľné, ale vôbec to nekazí zážitok a príjemný pocit pri čítaní.

Pri tejto 5. časti som ale bola zo začiatku trošku sklamaná. Chápem, že hlavnými hrdinkami a rozprávačkami sú dievčatá, ale zamrzelo ma, že táto časť je o novej postave - Jude a o (nie novom) Blakeovi, a nie je o Scottovi, ktorý bol súčasťou tej pôvodnej partie priateľov od začiatku série. Stretávame sa s ním v každej knihe a podľa mňa by si zaslúžil svoj samostatný príbeh, lebo som si ho veľmi obľúbila. Vidíme s ním veľa situácií a aj práve tu v tejto časti, takže by mohol mať vlastnú knihu, samozrejme spolu s Ezrom, sympatickým bratom Jude.
Čítať viac
Dominik
Neoverený nákup
20.1.2023
Výborné ukončenie série
Titul Snívať znova je výborným ukončením pútavej série pre (nielen) mladých čitateľov. Okrem toho, že poskytuje pohľad na príbehy ďalšej dvojice postáv, čitateľov nabáda k tomu, aby sa nevzdávali svojich snov, aby bojovali, hoci majú pocit, že je všetko stratené, a zároveň aby nezabúdali na svojich blízkych, ktorí ich vedia podporiť a dodať im chýbajúcu odvahu. Ako to už býva v dielach Mony Kastenovej zvykom, Jude a Blakovi nechýba hĺbka, a aj napriek desiatkam zvyšných postáv, s ktorými sme sa stretli v predošlých častiach, ich dokázala dostatočne odlíšiť od ostatných. Považujem to za veľmi dôležitý aspekt príbehu, ktorý zároveň predurčuje kvalitu celej série. S odstupom času, po prečítaní všetkých kníh, môžem povedať, že sa autorke podarila na výbornú. Čítať viac
17.1.2023
Zatiaľ najlepšia
Za mňa osobne bola toto najlepšia kniha od Mony, ktorú som čítala.

Jej písanie sa stále posúva v pred a píše o situáciách, resp. skôr o stave mysle a problémoch, ktoré zažíva veľa ľudí.

Jej vzťahy nie sú len čierno biele romance. Ľudia majú svoje problémy a láska vždy nestačí. Je veľa vecí, na ktorých treba v skutočnosti pracovať a Mona o tom pekne píše. Samozrejme aj tu sa dočkáme happy endu, no je to skôr bližšie k realite.

Príbeh o Jude a Blakeovi ma bavil. Bez srandy v noci som nemohla spať, otvorila som knihu a ráno som dočítala len posledné dve kapitoly.

Takže áno veľmi sa mi páčila. Sadla mi Jude, jej osobnosť, chovanie, bola som zvedavá, ako to s ňou celé dopadne. Blake mi spočiatku prišiel ako idiot, no postupom času sa jeho postoj vysvetlil a aj tam sa to začalo uberať správnym smerom.

Kniha je postavená na postavách. Žiaden závratný dej nečakajte. Tempo je pomalšie, no, ako som písala. Mne to sadlo.
Čítať viac
7.1.2023
„Obaja sme sa naučili, aké mocné sú sny. Niektoré sa splnia. Iné sa zmenia. Sú aj také, ktoré sa rozbijú na kúsky. A niektoré z nich sa vďaka odvahe a tvrdej práci dajú opäť zlepiť. Treba sa iba odhodlať a nevzdávať sa.“

Jude je mladá pomaly vychádzajúca hviezda, ktorej sa sny rozbili na malé kúsky. Pokašľala všetko, čo sa dalo a namiesto toho, aby to napravila utiekla a začala klamať všetkým, ktorých milovala, aby ochránila seba, ale aj pocity svojich blízkych. No skôr či neskôr sa všetky klamstvá vyplavia na povrch a potom treba už len dúfať, aby nebolo neskoro.

Piaty diel série Znova, ma znova nesklamal. Príbehu nechýbalo nič. Bola tam mladosť, láska, priateľstvo. Boli tam tajomstvá, vášeň a odvaha. Bola tam chuť začať, veriť, cítiť, dúfať a snívať znova. Ďakujem Mona za túto sériu, hoci to nebol môj najobľúbenejší príbeh zo série veľmi ma bavil a preniesol ma do vysokoškolských čias, ktoré sú už bohužiaľ za mnou. Už sa teším na ďalšie príbehy!
Čítať viac
6.1.2023
Tento záverečný diel série ma ani neprekvapil, ani nesklamal. Od Mony Kasten som na záver očakávala ďalšiu výbornú zápletku s pár zvratmi na konci, a to som dostala.

Veľmi som si užila príbeh posledného páru, a to Jude a Blake-a. Veľmi rýchlo sa príbeh začal, hneď som vhupla do deja a obľúbila si hlavnú hrdinku Jude. V istých chvíľach mi jej bolo ľúto, pretože do Woodshillu prišla s neľahkými udalosťami.
Blake jej pobyt u brata nijako nezľahčoval a zo začiatku jej dosť dával najavo, aký má k nej postoj.

Nemala som ani na chvíľu problém dostať sa do deja a prežívať s postavami všetky emócie. Romantická linka má super priebeh a je veľmi pekne vidieť, ako sa mení vzťah medzi hlavnými hrdinami.
Asi v polovici knižky som sa na chvíľu zamyslela a povedala si, “wau, ani neviem ako, a tí dvaja sa majú radi a dobrovoľne spolu trávia čas”. Autorka to jednoducho s tými vzťahmi vie, a to jej nikto nevezme.

Táto séria sa stala jednou z mojou obľúbených a veľmi sa teším, keď sa k nej raz vrátim.

A ak ste sa ešte nepustili do tejto série a máte radi vysokoškolské romantické príbehy, jednoznačne sa pustite do tejto série. Zamilujete si to.
Čítať viac
22

Knihomol, ktorý často kupuje knihy podľa obalu. Ale! Zato to málokedy ľutuje. Plus svoje dojmy píše okrem Martinus.sk aj na bookstagram @gabikas_books.

Gabriela Bariczová
Overený zákazník
14.12.2022
Dávať druhé šance, nedokáže každý. Ja sama som toho živým príkladom, pretože sa riadim pravidlom: do tej istej rieky dvakrát nestúp. Čo sa ale stane, ak toto pravidlo niekto poruší? Je možné odpustiť milovanej osobe? A kedy je toho človek schopný? Po mesiaci, po rokoch, nikdy?

Snívať znova je práve knižka o druhých šanciach, o mladých ľuďoch a ich snoch, o tom, dovoliť snívať a žiť si svoje sny. Krásny romantický príbeh, ktorý je pohladenim na duši, ma perfektnú slow burn linku, všetko logicky postupuje a nič nie je umelé.

Hlavné postavy Jude a Blacke sa síce poznajú od detstva, ale keď sa jeden nešťastne odcudzí druhému a rozídu sa v zlom, ťažko si hľadajú k sebe opäť cestu. Ale práve to ich hľadanie cesty k sebe navzájom stálo zato. Každou stranou som čakala a dúfala, že to napätie medzi nimi sa konečne vystupňuje a veľkolepo vybuchne. Samozrejme, že som sa dočkala, veď by to nebola romantika, ale autorka si dala načas. A práve to, tento príbeh potreboval. Ja by som nič nemenila, pretože práve takto ako to bolo, to bolo výnimočne, čtivé a iskrivé. Jedinú chybičku krásy som videla na Blackovi, že bol tak neskutočne tvrdohlavý, až nebol schopný Jude si na konci vypočuť.

Dej nie je prekvapením. Nemáme prehnane očakávania. Veď je to romantika. Ale ja som dostala opäť aj pridanú hodnotu, a to takú, že chlapom vo vyšších sférach nikdy neverte, absolútne sa to neoplatí - vedela som to aj predtým, ale tu sa mi to potvrdilo. Plynutie knihy nie je úplne dynamické, ale pasáže, kde sú hlavne postavy sú zaujímavé a vy potrebujete tu chvíľu kedy sa spoja, a práve preto som tuto knihu prečítala takmer jedným dychom.

Táto séria a aj táto autorka si pomaly na mojej poličke buduje svoje čestné miesto, pretože píše veľmi dobre. Jej postavy sú realistické, neprečačkané, nie sú afektované a ich konanie ma vo väčšine prípadov zmysel. Dej je síce predvídateľný, ale ak potrebujete ľahkú romantiku s pár erotickým scénami, tieto knihy a celá séria sa vám budú páčiť. Oddýchnete si, vypnete a prídete na iné myšlienky. Za mňa jedno veľké odporúčanie.

4,5/5
Čítať viac
7.12.2022
Záverečná kniha 5 dielnej série je podľa mnohých čitateliek najlepšia. Podľa mňa nie, ale rozhodne je lepšia ako príbeh Everly a Nolana v knihe Dúfať znova.
V Snívať sú hlavnými postavami basketbalista Blake, ktorý sa mihol už v predchádzajúcich častiach, najmä v predošlej knihe. Tam som sa dozvedela, že má zlomené srdce. Kniha je rozprávaná len z pohľadu Jude. Presne tej Jude, ktorá Blakeovi zlomila srdce. Jej začínajúca herecká kariéra v LA bola pošramotená, zľakla sa a utiekla do malého mestečka k bratovi Ezrovi- Blakeov najlepší priateľ a spoluhráč.
Tak, ako predošlé knihy, aj táto je typická Moniným perfektným štýlom písania. Jej príbehy sa čítajú samé, stránky odsýpajú, aj keď sa nič zásadné či dramatické nedeje, stále som mala nutkanie otočiť ďalšiu stranu, a to aj v prípade, že som tušila čo bude nasledovať. Nie každá situácia bola predvídateľná, ale bolo ich viac ako by som si ja,nabudená čitateľka mohla priať. Občas bol príbeh naťahovaný, občas sa postavy správali detinsky, robili si prieky, občas sa ale kupodivu zachovali rozumne, dospelo, dokázali si povedať to svoje, čo ich zožieralo, ťažilo. Keďže sa Blake a Jude poznali, autorka z retrospektívy opísala ako sa spoznali, ako spolu vyrastali, ako si uvedomili, že to, čo medzi sebou majú už nie je kamarátstvo, ale láska. Tiež dôvody, prečo sa rozišli a aj keď som naozaj, naozaj, naozaj dlho čakala odpoveď na otázku ČO SA STALO V LA?,obdobu toho som tipovala už na začiatku, takže žiadne wau! Ale! Kniha sa mi čítala ľahko, prahla som po každej novej strane a Jude som priala pevné nervy(niežeby bola bez chybyviny) a šťastný koniec v každom ohľade. Ten šťastný koniec v knihe bol. Síce trošku divný, ale… no dobre, odpustené. Jediné, čo by som si priala navyše, je samostatný príbeh Ezru. Možno si na to autorka netrúfla, no brala by som aj krátku novelku.
Čítať viac
Michaela Zamari
Neoverený nákup
28.11.2022
Skvelá ako celá séria
Blake bol vedľajšou postavou v príbehu Everly a Nolana, Dúfať znova, a už vtedy som si ho tak zamilovala, že som si želala jeho príbeh. Predstavte si tú obrovskú radosť, keď som zistila, že piate voľné pokračovanie je príbehom jeho a Jude. Sny sa plnia! 
Moje, aj tie ich. Akurát s tými ich to bolo trošku komplikovanejšie... 
Od tejto autorky zbožňujem všetky príbehy, ktoré sa dočkali prekladu do slovenčiny a už prvou z nich sa zaradila medzi tie čarodejníčky, pri ktorých dokonale zresetujem a oddýchnem si ako čitateľka, zároveň ma nakopne ako autorku. Jej pohodový a plynulý štýl písania je návykový, rovnako ako Blake. Teda, až na to, že spočiatku bol riadne zatrpknutý pako.
V čom je tento príbeh iný ako ostatné?
Jude nie je novou ženou v jeho živote. Majú spoločnú minulosť a autorka pútavo vykreslila, že stará láska nehrdzavie a keď je tou pravou, nájde si ďalšiu cestičku. Všetky strasti som prežívala s hlavnými hrdinami. Tú skľúčenosť, bolesť z rozpadnutia snov, frustráciu z prítomnosti jeden druhého, nádej, že by predsa len...
Bolo to iné, no opäť skvelé, hlboké, vtipné, romantické. Vášeň bola v maličkostiach, priateľstvo vo veľkých gestách. Za mňa by séria pokojne mohla mať ďalšie voľné pokračovania, vrelo ju odporúčam!
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné.“

Malý princ - Antoine De Saint-Exupéry, Antoine De Saint-Exupéry (ilustrátor), 2019
Malý princ
Antoine De Saint-Exupéry, Antoine De Saint-Exupéry (ilustrátor)