Knihy
E-knihy

Medzinárodné vzťahy - Medzinárodná politika

Ján Liďák

V roku 1976 absolvoval Filozofickú fakultu UK v Bratislave. Ján Liďák pôsobí na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Jeho pedagogická i publikačná činnosť sú zamerané na široký okruh problémov z oblasti politológie, medzinárodných vzťahov a medzinárodnej politiky.

3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
SOFA

Cieľom predkladanej publikácie je podať ucelený výklad základných problémov súčasných medzinárodných vzťahov z hľadiska teórie i z hľadiska praxe.

Čítaj viac

8,27 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

 Cieľom predkladanej publikácie je podať ucelený výklad základných problémov súčasných medzinárodných vzťahov z hľadiska teórie i z hľadiska praxe. Tomu zodpovedá i štruktúra textu.
 V prvých dvoch kapitolách je pozornosť venovaná teórii medzinárodných vzťahov, všeobecnému výkladu základných pojmov a kategórií, zahraničnej politike a diplomacii. V nasledujúcej časti publikácia poskytuje prehľad najdôležitejších medzinárodných organizácií z hľadiska politického a čiastočne ekonomického. V štvrtej kapitole je kompletný výklad medzinárodných vzťahov po druhej svetovej vojne a v poslednej, piatej kapitole sú vystihnuté základné problémy a predpokladané smery vývoja súčasných medzinárodných vzťahov a tvorby nového politického systému.

 Text je prispôsobený podmienkam štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
180
Hmotnosť
207 g
Vydavateľstvo
SOFA
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
1733
Rozmer
140×210 mm
ISBN
8085752700

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

22 hodnotení

19
2
1
0
0


Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth