Ako mať zdravý mozog v každom veku - Katarína Horáková
Ako mať zdravý mozog v každom veku
9,95 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ako mať zdravý mozog v každom veku

Zabúdate? Strácate pamäť?

Katarína Horáková

Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc. profesorka všeobecnej biológie z Fakulty chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Popri pedagogickej práci sa roky výskumne zaoberala vyhľadávaním nových, biologicky aktívnych látok s antimikrobiálnymi,...

Vydavateľstvo
Plat4M Books, 2014

Ako mať zdravý mozog a chrániť si jeho funkčnosť v každom veku? Táto otázka trápi každého z nás. Nik nechce ostať odkázaný v starobe na starosť svojich príbuzný

Čítať viac

Ako mať zdravý mozog a chrániť si jeho funkčnosť v každom veku? Táto otázka trápi každého z nás. Nik nechce ostať odkázaný v starobe na starosť svojich príbuzný

Čítať viac
9,95 €
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ako mať zdravý mozog a chrániť si jeho funkčnosť v každom veku? Táto otázka trápi každého z nás. Nik nechce ostať odkázaný v starobe na starosť svojich príbuzných. Mozog nám umožňuje myslieť, analyzovať, syntetizovať situácie, prijímať rozhodnutia, pamätať si, priestorovo sa orientovať, učiť sa básne či riešiť zložité matematické úlohy. Aj vďaka tomu má človek v prírode výnimočné postavenie. Väčšina z nás si ani neuvedomuje, že aj mozog má nárok na adekvátnu starostlivosť. V našom každodennom živote ho často však zanedbávame. Nadobudli sme falošný pocit, že je oveľa menej zraniteľný, ako iné orgány. Keďže mozog nie je inervovaný, mnohé jeho nemoci sa rozvíjajú v tichosti celé roky i desaťročia. Medzi najzákernejšie a najobávanejšie ochorenia patria Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Kniha Kataríny Horákovej prináša osvedčené recepty, ktoré nám pomôžu uchovať si zdravú myseľ a výbornú pamäť až do vysokého veku. Autorka upriamuje svoju pozornosť na základné komponenty stravy, ktoré sú podstatné pre plnohodnotnú prevádzku nervového systému. Dozvieme sa, čo potrebuje mozog, aby správne fungoval, ale aj čo je nevyhnutné na jeho obnovu a optimálnu funkčnosť. Vysvetľuje prečo treba predchádzať Alzheimerovej alebo Parkinsonovej chorobe už od mladosti. Ďalej autorka odhaľuje, ako si máme chrániť mozog, popisuje prameň dobrej nálady a spôsob výroby hormónov šťastia, poukazuje na to, čo spôsobuje psychickú labilitu a predovšetkým čo je kľúčom k zdraviu nášho mozgu.

Podrobne sa Katarína Horáková venuje následkom nezdravého životného štýlu na náš mozog. Dlhodobý stres je jeden z faktorov vážneho ohrozenia našej mysle a jeho najhoršie formy sú podľa autorky tvrdou ranou, ktorú si neraz zbytočne dávame sami. Atraktívnym spôsobom ponúka rôzne rady, ako sa dá tejto hrozbe ubrániť. A nie sú to len jogové cvičenia proti stresu, únave a bolesti. Dáva praktické návody, ako sa dostať von z krízy, ktorá nám poškodzuje náš mozog a oslabuje jeho schopnosť brániť sa ničivým chorobám. Jedným z týchto návodov je plnohodnotný spánok. Autorka vysvetľuje, prečo nám chýba uspávací hormón melatonín, prečo nesiahnuť po uspávacích práškoch a dáva námety, ako dosiahnuť dobrý nočný spánok, ktorý je kritický pre detoxikáciu mozgu.

Čitateľa neraz prekvapí najnovšími vedeckými objavmi, z ktorých vyplýva, že máme dva mozgy – jeden v lebke a druhý v čreve, ktorý vyrába viac hormónu šťastia ako mozog. Ďalej sa dočítame, že pravidelným cvičením podporíme tvorbu nových mozgových buniek v každom veku a že počúvanie hudby pozitívne ovplyvňuje emocionálne a intelektuálne centrá mozgu. K. Horáková zdôrazňuje, že najcitlivejším orgánom na nedostatok vody, kyslíka a zdroja energie - glukózy je mozog.

Kniha Ako mať zdravý mozog v každom veku je vhodná pre všetky vekové skupiny – deti, ženy i mužov. Kto chce mať múdre deti, kto sa chce dozvedieť, ako docieliť produktívnu inteligenciu a konkurenčné schopnosti, ako sa ľahšie učiť, ale aj kto sa nevie a nechce zmieriť s trápnymi "seniorskými momentami" a nepovažuje ich za normálne, venuje autorka túto knihu. Dáva každému šancu skvalitniť svoj život po všetkých stránkach a prežiť ho v plnej kvalite bez zabúdania a iných nepríjemných prejavov.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
2014
Vypredané
Kniha
2017
Vypredané
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
212
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×190 mm
Hmotnosť
441 g
ISBN
9788089642175
Rok vydania
2014
Edícia
Ako byť zdravý v každom veku
Naše katalógové číslo
172039
Téma
pamäť
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Plat4M Books

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

18 hodnotení

7
4
2
1
4

Najužitočnejšie recenzie

5
20.6.2015
niekto sa tu rozculoval,ze v knihe je vela reklamy na vseliake vitaminove preparaty. A co? Ja som to prijala velmi dobre,pretoze si aspon mozem vybrat z toho,co je na urcity druh choroby spravne uzivat. A nie to,co mi bude ponukat lekaren,ktora chce urobit trzbu.
Tuto knihu som citala dost dlho,lebo som si hned robila poznamky a zapisovala si,ktore vitaminy su velmi dolezite a ktore nie az tak. Naucila som sa napr.aj to,ze vrasky,ktore mam pod nosom, poukazuju na nedostatok vitaminu B12...Odporucam fakt kazdemu.
Čítať viac
1
27.11.2014
Tešila som sa na túto knihu, aj som si v nej našla zaujímavé informácie, ale celá kniha je prešpikovaná propagáciou farmaceutických produktov ... škoda.
Čítať viac
8

„Najlepší spôsob obrany je nepodobať sa tým, čo nám ubližujú.“ Marcus Aurelius Koľko kníh si prečítal, toľko krát si človekom. Zo zásady však nečítam knihy v českom jazyku suplujúce slovenčinu.

Tomáš Mičenec
10.2.2022
Slovenský génius!
Prof. RDNr. Katarínu Horákovú, DrSc., proste žeriem. Jej vedomosti mi doslova zmenili život. Pomohla mi nájsť kľúč k lepšiemu fungovaniu mozgu. (astaxantín, resveratrol, 3- omega, antokyány) Skutočne ju mám rád a dodržujem všetky jej rady. Posielam jedno veľké ďakujem. Čítať viac
Ján Šoltész
29.12.2021
čakal som viac
Knihy od autorky majú skvelú úroveň. V knihe je neskutočne veľa reklám na lieku čo pre mňa uberá z hodnoty knihy . Čítať viac
8

„Najlepší spôsob obrany je nepodobať sa tým, čo nám ubližujú.“ Marcus Aurelius Koľko kníh si prečítal, toľko krát si človekom. Zo zásady však nečítam knihy v českom jazyku suplujúce slovenčinu.

Tomáš Mičenec
30.8.2021
TOP kniha
Jenda z najlepších kních aké som kedy čítal. Táto kniha dosť pozitívne ovplyvnila moje zdravie. Mám rád všetky knihy od Kataríny Horákovej. Čítať viac
Emil
26.6.2020
K reklamám v knihe
Kniha je na predaj za dostupnú cenu. Z takej ceny ide asi veľmi ťažko vydať naučnú knihu. Pri vyššej cene by bola aj nižšia predajnosť a neplnila by osvetový charakter.
Takže ak chcela autorka vydať "ľudovú knihu" potrebovala sponzora.
Druhá vec je, že špeciálne prípravky , o ktorých sa v knihe píše, sa bežne nepredávajú, takže aspoň má človek info, kde to hľadať.
Sám musím priznať, že ma tie reklamy rušili a aj som, pod dojmom reklám, zapochyboval o odbornej hodnote knihy. Ale po prečítaní knihy a zvážení faktov , ktoré som uviedol svojim známym túto knihu doporučujem aj s upozornením na reklamy.
Myslím si, že kniha pochopiteľným spôsobom popisuje ako funguje ľudský organizmus. Zrozumiteľne vysvetľuje aké problémy, ktoré môže spôsobiť nesprávna funkčnosť mozgu. Ale hlavne ponúka ako môžeme tieto problémy odstrániť.
Čítať viac
Mia
12.9.2018
Reklama a nie informácie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Presne ako opisujú nespokojný zákazníci tak isto sa pridávam aj ja....Objednala som si knihu teraz mi prišla a tak povediac šok, samá reklama na lieky a výživové doplnky, zámerne väčšie písmo, samé obrázky, a keď odrátam 25 strán reklamy tak sa dostaneme pod hranicu 200 strán , už od tejto autorky nič nekúpim, bol to omyl, kniha sa vrátiť už nedá....kto chce kvalitnú knihu s rovnakou tématikou si priplatí pár eur na vyše autor David Perlmutter Zdravý mozog alebo Pšeničný mozog...a nie platiť za reklamu farmaceutickým firmám čo zdierajú ľudí a nie im pomáhajú...takže hnus. Čítať viac
3
Dar - Edith Eva Eger, Esmé Schwall Weigand
Práve čítam
Dar

Som vyštudovaná klinická logopédka, neskôr som sa venovala sociálnej práci so zameraním na psychoterapiu a vyštudovala som v Anglicku neurofyziologickú psychológiu. Mám za sebou psychoterapeutický výcvik, mnohé koučingové výcviky, špecializované kurzy a vzdelávania, pričom vzdelávať sa je moja neutíchajúca vášeň, túžba a potreba. V roku 2010 som založila poradenské centrum AVARE, kde sa venujeme jednak deťom s vývinovými poruchami ako napríklad poruchami učenia, správania, koncentrácie, reči a komunikácie, ale tiež dospelým s podobnými ťažkosťami, alebo rôznymi ťažkosťami osobného či pracovného charakteru. Mám dcérku, skvelého manžela, troch psov a milujem jazdu na koni.

Tomáš Sipos
31.10.2017
Kniha plná reklamy
Kniha je plná reklám na rôzne lieky, výrobky farmaceutockých firiem. Z môjho pohľadu je tam minimum užitočných informácií. Dizajn pôsobí veľmi mätúco, doslova je kniha robená prevažne ako marketingový ťah na zákazníka, a to sa mi teda vôbec nepáči. Kníh čítam veľmi veľa a málokedy ma nejaká pobúri. Ale toto bola jedna z nich. Vďaka tomu si už určite nekúpim žiadnu ďalšiu knihu od tejto autorky. Čítať viac
6
20.6.2015
vyborna
Overený nákup
niekto sa tu rozculoval,ze v knihe je vela reklamy na vseliake vitaminove preparaty. A co? Ja som to prijala velmi dobre,pretoze si aspon mozem vybrat z toho,co je na urcity druh choroby spravne uzivat. A nie to,co mi bude ponukat lekaren,ktora chce urobit trzbu.
Tuto knihu som citala dost dlho,lebo som si hned robila poznamky a zapisovala si,ktore vitaminy su velmi dolezite a ktore nie az tak. Naucila som sa napr.aj to,ze vrasky,ktore mam pod nosom, poukazuju na nedostatok vitaminu B12...Odporucam fakt kazdemu.
Čítať viac
ana.novotná@centrum.sk
6.6.2015
Názor čitateľa
V tejto knihe som ja aj moja rodina našla veľa zaujímavých tém, poučných mne nevadili ani "akože reklamy" na niektoré odporúčané lieky - veď je len na nás po porade s lekárom pre ktorý liek sa rozhodneme. chválime Čítať viac
Jožko Mrkvička
23.5.2015
selé zle
dedko kúpil ....... veľká škoda teraz ho musím presviedčať o opaku ..... staćilo prećítať si jednu tému z názvom raňajky a stačilo mi ...... bohužial autorkine informácie sú zastaralé a v dneśnej dobe už úplne nevyužiteľné (možno to bude jej vekom).......poznám ľudí ktorí neraňajkujú (zámerne) a to by asi autorka riadne pozerala keby videla čo so svojim telom dokazu .... proste veci typu musím raňajkovať nato aby som mal energiu , obedovať aby som nebol hladný a večerať aby som cez deň nestratil svaly už neplatia .... prečítajte si radšej Fořtove knihy Čítať viac
Andrej Mrkvička
29.3.2016
Názor čitateľa
Hlupák, hlupák a ešte raz hlupák. Už to meno dokazuje, že je to provokatér. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Padol v októbri 1918, jedného dňa, čo bol na celom fronte taký pokojný a tichý, že sa správa z bojiska obmedzila iba na vetu: Na západe nič nové...“

Na Západe nič nové - Erich Maria Remarque
Na Západe nič nové
Erich Maria Remarque