Život a názory blahorodého Tristrama Shandyho - Laurence Sterne
Život a názory blahorodého Tristrama Shandyho
17,13 €
Knihy
E-knihy

Život a názory blahorodého Tristrama Shandyho

Academia, 2014
7-8 hodín čítania
Vydavateľstvo
Academia, 2014
Edícia
Europa

Jak a za jakých okolností vyrůstal vypravěč Tristram? To se dozvíte spolu se spoustou historek navíc v humoristickém románu, nejslavnějším díle britského spisovatele a filozofa Laurence Sterna (1737 – 1768)...

Čítaj viac

17,13 €

Bežná cena Bežne 17,97 €

Ušetríte 5%
Stíhame do Vianoc

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jak a za jakých okolností vyrůstal vypravěč Tristram? To se dozvíte spolu se spoustou historek navíc v humoristickém románu, nejslavnějším díle britského spisovatele a filozofa Laurence Sterna (1737 – 1768). Ten jako první porušil kompoziční skladbu klasického románu a svými novátorskými postupy boural konvence a založil tradici tzv. antirománu.
Děj se nevyvíjí lineárně, nýbrž četnými odbočkami, které hlavní příběh neustále narušují, umožňují vypravěči navázat důvěrný kontakt se čtenářem a vyznívají humorně. Právem tak toto dílo bývá považováno za předchůdce moderního románu 20. století.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Život a názory blahorodého Tristrama Shandyho - Laurence Sterne
Kronika Pickwikova klubu - Charles Dickens
30,72 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
480
Hmotnosť
688 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Academia
Rozmer
141×208 mm
ISBN
9788020023520
Naše katalógové číslo
171735

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,5 / 5

2 hodnotenia

0
1
0
0
1

6

Ak raz knihu začnem čítať, nikdy ju nenechám nedočítanú. Čítam poéziu, prózu i drámu, novšiu, staršiu, i literárnu klasiku, pôvodom domácu i zahraničnú. Skrátka všetko bez rozdielu. Hrubšie knihy doma, tenšie v električke. V posledných rokoch ma najviac tematicky zaujali knihy rozhovorov a životopisy, lúskam však aj severské thrillery. Čítam naozaj rozmanito. A predovšetkým, rád.

Dominik Kuchta
12.8.2019
Špecifická kniha pre špecifický okruh čitateľov
Táto kniha rozhodne nie je pre každého. Kto však rád sonduje špecifiká národných literatúr, literárnu minulosť a to, čo a akým spôsobom bolo v danej lokalite/kultúre/v danom období napísané, môže siahnuť aj po tomto vysoko špecifickom a originálnom diele. Treba akceptovať (vskutku obrovské) množstvo digresií, kniha sa nečíta ľahko ani rýchlo. Trpezlivý, zvedavý čitateľ by si však mohol prísť na svoje - tobôž ak je gramaticky a jazykovo zdatný. So zreteľom na všetky mnou vymenované aspekty sa mne osobne tento nezvyčajný románový počin pozdával. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Život a názory blahorodého Tristrama Shandyho - Laurence Sterne
Kronika Pickwikova klubu - Charles Dickens
30,72 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green