Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom
Když Nietzsche plakal

18,75 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom
Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom

Když Nietzsche plakal

Román o romantické posedlosti, osodu a lidské vůli

Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta. Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty... Čítať viac

4,5 28 hodnotení
Vydavateľstvo
Portál, 2014
405 strán
6-7 hodín čítania

Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta. Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty fiktivního příběhu jsou filozof Fridrich Nietzsche a psycholog, jeden z otců... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

18,75 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania (2)
Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2010
Vypredané

19,04 €


Když Nietzsche plakal - Irvin D. Yalom
Brožovaná väzba
Čeština, 2003
Vypredané

18,28 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Jeden z bestsellerových románů prominentního amerického psychoterapeuta.

Děj románu nás přivádí do Vídně devatenáctého století, do kolébky psychoanalýzy. Hlavními protagonisty fiktivního příběhu jsou filozof Fridrich Nietzsche a psycholog, jeden z otců psychoanalýzy, Josef Breuer. Breuer je na vrcholu kariéry. Nietzscheho trápí sebevražedné myšlenky i bolesti hlavy. Když Breuer vyhoví prosbě Lou Salomé léčit Nietzscheho experimentální metodou rozhovorů, ještě netuší, že i on najde v těchto setkáních útěchu.

Na pozadí vztahu mezi jedním z největších evropských filozofů a nadaným terapeutem dochází k setkání světů filozofie a psychologie. Když Nietzsche plakal je příběh o posedlosti, o zachraňující moci přátelství, o úkolu odborníka pohlédnout do tváře vlastnímu démonu a tak nalézt schopnost pomoci svému klientovi.
Čítať viac
Počet strán
405
Väzba
pevná väzba
Rozmer
155×211 mm
Hmotnosť
485 g
ISBN
9788026206415
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
171657
Štýl
psychologický, filozofický, historický
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Portál
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
37,03 €

Hodnotenia

4,5 / 5

28 hodnotení

18
8
1
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Eliška
4.1.2020
Velmi čtivá psychoanalýza, která vnímavému čtenáři odhalí kus sebe sama, možná pomůže vyřešit skrytý problém, nebo se vyrovnat se vzpomínkami. Čítať viac
5
20.4.2019
Sokrates
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
tejto knihe niečo chýba.. Yalom má lepšie knihy hodné všetkých hviezdičiek..kniha je chvíľami nudná,ľudia sa tu môžu stretnúť s tým, čo už dávno poznajú..Preto hodnotím na dve hviezdičky. Čítať viac
Martin Marko
2.6.2010
Skvelá kniha
Dlho som váhal koľko hviezdičiek zadeliť.


Je to momentálne najlepšia fikcia, ktorú som čítal - pretkaná faktami jedného z mojich najobľúbenejších filozofov histórie. Pokus o vykreslenie Nietzscheho a náhľad do jeho mysle bol spracovaný veľmi dôverne. Čitateľ poznáva nie len hlavné postavy J. Brunera a F. Nietzscheho (pomimo aj S. Fredua, ktorý zohráva svoju rolu) ale pri čítaní objavuje aj sám seba, čo je nesporne päť-hviezdičkovou výsadou tejto knihy. Krásny no trpký príbeh hrdinov na pomyselnom medzníku ich života, plný intelektuálnych rozhovorov a vkusného štýlu autora.

V úcte ku klasickým literárnym umelcom a ich umu však nakoniec predsalen hodnotím .
Čítať viac
Eva Sládeková
27.7.2009
Po nobelovsky...
Táto kniha si veru získala moje srdce po nobelovsky.
Už roky viem, aký je Yalom skvelý, iný i rovnaký, ak to vnímame okom či nárokom literárnej veľkosti vzdušných rozprávačov dávnovekých Tolstojovcov.
Yalom... To je zážitok. Doporučujem každému, kto by váhal pri Nietzscheho mene. Príbeh je fikcia, ale tak perfektne zvládnutá v rámci psychológie reálnych postáv, ľudí, nielen citovaných a poklonkovaných osobností, až je to neuveriteľné.
Nech Vás neodradí to, že sám autor je emeritný profesor. Je to jeden úžasný pozorovateľ a zručný pisateľ. Konečne niekto dal pozitívnu satisfakciu tušenému reálnemu Friedrichovi Nietzschemu.
Ak niektoré moje slová znejú prehnane, zdanie klame. Príbeh je čistý a silný. Dôležité PS: Kniha neznechutí.
Jedno ma mrzí. Ospevujeme magickosť, numerologickosť, filozofickosť a iné ozdôbky a špekulácie v rámci tvorby a napríklad takýto jedinec, ktorý vie písať, je stále relatívne neznámy. Nech ho hneď zahaľuje odbornosť ostrejšou tajomnosťou ako iných... Toto je naozajstná literatúra, toto je literatúra!!
Čítať viac

Čítať viac
Kúpte spolu
37,03 €

„Sklouzla rukou k srdci a spočinula na něm dlaní. Zde se skrývá síla, na níž záleží, řekla její matka neskutečně dávno. Ať jsi kdekoli, ať se ocitneš jakkoli daleko, zavede tě domů.“

Království popela - Sarah J. Maas
Království popela
Sarah J. Maas