Knihy
E-knihy

Výtvarné umění na Slovensku

Petit Press, 2014
Okamžitý download
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Petit Press, 2014

Nechal som svoje povolanie a Prahu, bez ktorých sa mi zdalo do tých čias, že by som ani žiť nevedel a ako dobrovoľník zostal som na Slovensku. Od prevratu chodil som ako dôstojník, pridelený vojenskému veliteľstvu, od mesta k mestu...

Čítaj viac

2,50 €

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

„Nechal som svoje povolanie a Prahu, bez ktorých sa mi zdalo do tých čias, že by som ani žiť nevedel a ako dobrovoľník zostal som na Slovensku. Od prevratu chodil som ako dôstojník, pridelený vojenskému veliteľstvu, od mesta k mestu, od dediny k dedine, rozprával som o nových pomeroch. Železnice nechodily, novín nebolo, ľud a inteligencia nebola vôbec informovaná, čo sa vlastne vo svete stalo… Na tých cestách ochraňoval som aj umelecké pamiatky a staval ich pod ochranu vojenských posádok či jednotlivcov…“ Tak po niekoľkých rokoch života v Košiciach spomínal riaditeľ Východoslovenského muzea JUDr. Josef Polák na začiatky svojho pôsobenia na Slovensku. Venoval sa dejinám umenia, pamiatkovej starostlivosti, bol propagátorom divadiel a knižníc. Spracoval dejiny slovenského výtvarného umenia od prehistórie až do svojej súčasnosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Výtvarné umění na Slovensku - Josef Polák
Hříšné dopisy - Vi Keeland, Penelope Ward
11,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
63
Vydavateľstvo
Petit Press
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
171556
Rok vydania
2014
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Výtvarné umění na Slovensku - Josef Polák
Hříšné dopisy - Vi Keeland, Penelope Ward
11,40 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green