Faith, Hope and Carnage - Nick Cave, Canongate Books, 2022

23,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Faith, Hope and Carnage - Nick Cave, Canongate Books, 2022
Faith, Hope and Carnage - Nick Cave, Canongate Books, 2022

Faith, Hope and Carnage

Faith, Hope and Carnage is a book about Nick Cave's inner life... Čítať viac

Vydavateľstvo
Canongate Books, 2022
304 strán
4-5 hodín čítania

Faith, Hope and Carnage is a book about Nick Cave's inner life... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Angličtina

23,95 €

Posielame do troch dní
Ďalšie knižné vydania (2)
Faith, Hope and Carnage - Nick Cave, Seán O'Hagan, Canongate Books, 2023
Brožovaná väzba
Angličtina, 2023
Viac ako 30 dní

14,95 €


Viera, nádej a masaker - Nick Cave, Seán O'Hagan, Ikar, 2023
Pevná väzba
Slovenčina, 2023
Na sklade
-5 %

18,96 €

Naši škriatkovia odporúčajú

55 trpkých právd, ktoré ti osladia život - Dušan Kadlec, Motivation-Man, 2023
Faith, Hope and Carnage - Nick Cave, Canongate Books, 2022
23,95 €

Viac o knihe

Faith, Hope and Carnage is a book about Nick Cave's inner life.

Created from more than forty hours of intimate conversations with the journalist Sean O'Hagan, this is a profoundly thoughtful exploration, in Cave's own words, of what really drives his life and creativity.

The book examines questions of belief, art, music, freedom, grief and love. It draws candidly on Cave's life, from his early childhood to the present day, his loves, his work ethic and his dramatic transformation in recent years.

Faith, Hope and Carnage offers ladders of hope and inspiration from a true creative visionary.
Čítať viac
Originálny názov
Faith, Hope and Carnage
Počet strán
304
Väzba
pevná väzba
Rozmer
240×162 mm
Hmotnosť
510 g
ISBN
9781838857660
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1714791
Jazyk
angličtina
Pôvod
Austrália
Vydavateľstvo
Canongate Books
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

18
Overený zákazník
27.6.2023
Patrí medzi svetové hudobné hviezdy a napríklad jeho skladba Into my Arms má na Spotify vyše 100 miliónov prehratí, ďalších 30 miliónov na Youtube. Austrálsky spevák, textár, básnik a herec Nick Cave sa aktívne venuje hudbe vyše štyridsať rokov a kniha Viera, nádej a masaker je o jeho živote, hudobnom, i súkromnom. O hudbe, filme, o tvorbe ako takej, viere, slobode, láske aj smútku.
Nick v nej otvorene hovorí o detstve, pracovnej etike a inšpirácii, o dramatickej premene, ktorou v posledných rokoch prešiel, ale napríklad aj o pandémii covidu, či strate dvoch synov, Arthura a Jethra.

----- Je slabosť ležať celé dni v posteli, lebo ste prišli o dieťa? Je sila držať hlavu hore a bojovať? Podľa mňa sem tieto výrazy nepatria. Ľudia mi často hovoria: „Ako dokážeš byť taký silný?“ Hovoria to aj Susie: „Si taká silná.“
Ale my nie sme silní. Prežili sme, lebo sme zostali spolu. To je celé. -----

Viera, nádej a masaker nie sú memoáre, či klasický životopis, ale sú to krásne rozhovory o hudbe, živote, bolesti, trápení, ale aj láske a nádeji. Povinná jazda pre všetkých fanúšikov Nicka Cavea – pri čítaní budete dojatí, inšpirujú vás mnohé jeho myšlienky, budete obdivovať jeho kreativitu. Je to kniha o živote a smrti, o viere i beznádeji. O témach, ktorými žijeme, pričom Nick o nich hovorí otvorene, až intímne.

----- Pokiaľ ide o texty, nikdy som neimprovizoval od základu. To treba zdôrazniť. Keďže som nad týmto projektom dlho rozmýšľal, prišiel som do štúdia s kopou nápadov a s obrovským množstvom napísaných slov, z ktorých som, mimochodom, väčšinu zahodil. Vždy však existuje niečo, čo by sa dalo nazvať textovým obsahom, a takisto určité dominantné alebo ťažiskové témy, ktorými som sa zaoberal týždne či mesiace pred nahrávaním. Je to veľmi oslobodzujúci spôsob práce. -----

Miestami je to cesta smutná, nostalgická, plná trápenia...aby ste si napokon uvedomili, že je možné opäť nájsť radosť a šťastie v živote. Že máte byť za čo vďační, aj keď vám osud pripravil tvrdé rany, po ktorých zostávajú jazvy.

----- Improvizácia je v podstate aktom akútnej zraniteľnosti. Ale zároveň je to cesta k tvorivej slobode, k divokému dobrodružstvu, pri ktorom sa skutočne hodnotné veci neraz vynárajú vďaka hudobným nedorozumeniam. Naše improvizácie sú málokedy harmonické. Často je to zápas o nadvládu, ale potom na okamih nastane splynutie – tak trochu ako pri rozhádaných milencoch!-----
Čítať viac

„Bola to tá tajomná vzrušujúca časť dňa, keď slnko zapadá a svetlo mení farbu z červenej na vyblednutú krvavú, neprestajne sa mení a temnie, akoby deň ešte žil, ale už umieral.“

Malý strom - Forrest Carter, 2016
Malý strom
Forrest Carter