Zamlčané dejiny - Viktor Timura
Zamlčané dejiny
29,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
29,00 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Upozornenie: Obsah tejto knihy je vnímaný ako kontroverzný. Vážime si však slobodu prejavu a výberu, a preto v našej ponuke nájdete diela na rôzne témy. Pri ich čítaní odporúčame nezabúdať na kritické myslenie a na názory odborníkov, ktoré rozšíria vaše vedomosti v danej oblasti. Zisk z predaja tejto knihy putuje na podporu občianskeho združenia OZ Mladí a neziskovej organizácie Slovenská debatná asociácia. O tom, prečo túto aktivitu robíme sa môžete dočítať v našom článku.

Zobraziť anotáciu ku knihe od vydavateľa

Viac o knihe

Minulosť Slovanov, a s ňou súvisiaci pôvod a začiatky Slovenov-Slovákov, sú zaťažené účelovými dezinformáciami. Ich minulosť bola dlho zamlčovaná, prekrucovaná, spochybňovaná, zahmlievaná a odsudzovaná. Toto úsilie malo za cieľ vytrhnúť Slovákov z ich vlastných koreňov. Historiografia pritom vyzdvihovala barbarstvá západného sveta, ako ideál ľudstva. Zamlčiavanie viacerých skutočností v historických udalostiach, a tých čo sa na nich zúčastňovali, vyplývalo z glorifikácie európskej historiografie o poslaní a víťaznom ťažení románsko-germánskych národov, o ich nadradenosti, a vydedením Slovanov z európskych dejín pri formovaní dnešnej Európy. S tým bola spätá snaha nahradiť Slovanov v najstarších európskych dejinách etnicky, národne i územne bezprizornými, nikdy neexistujúcimi „Indoeurópanmi“. Ani opakované pokusy západoeurópskych expanzionistov však nepriniesli cieľ. Slovanov sa nepodarilo vykynožiť, ani z nich urobiť otrokov a zmocniť sa ich bohatstva a územného priestoru. Aj keď diskreditácia Slovanov pokračuje.
Zamlčiavanie našej najstaršej minulosti je dôsledkom zaťaženosti historikov a západnej, dnes euroatlantickej civilizácie, jej politických reprezentácií s faustovským princípom – princípom lovcov-predátorov, založeným na expanzii, výbojoch a parazitovaní na bohatstve iných. Korisť z výbojov umožnila západnej civilizácii bohatnúť a rýchlejšie napredovať. Dôsledky výbojov sú žalostné. Vyvraždené a zdecimované mnohé spoločenstvá, rozrušené vzťahy a väzby porazených, podmanených a ozbíjaných národov s deštrukciou ich prirodzeného vývoja a zavedením pomerov, ktoré znemožnili žiť ľuďom v primeraných podmienkach dôstojných človeku. Nemá to nič spoločné s humanizmom alebo kultúrnou či civilizačnou misiou iba s nadvládou, podmaňovaním, ovládaním a s parazitovaním.
Európa a Európania žijú vo falošnom historickom povedomí. Teoretické konštrukcie z 19. storočia sa v nových poznatkoch rozplynuli, ale relikty na pôvod, začiatky a úlohu Slovanov a Slovenov-Slovákov pretrvávajú.

Publikácia Zamlčané dejiny vychádza z pomerne širokého záberu interdisciplinárnych poznatkov a ich vzájomných súvislostí. Analýza poznatkov historických vied (filozofie, antropológie, archeológie, jazykovedy, mytológie, kulturológie, historiografie, ale aj paleopsychológie, genetických výskumov DNA, spoločenských teórií, teórie vzniku a vývoja reči a jazyka a i.) ponúka iný pohľad na slovenskú, slovanskú i európska minulosť ako sme ju doteraz vnímali.

Doplnkový text k publikácii Zamlčané dejiny

V dotlači (vydanie 2015) autor popri drobnejších zásahov text rozšíril o tri dôležité dodatky, ktoré ďalej významne menia pohľad na našu minulosť. V prvom rade sú to nové poznatky o Nitrianskom kniežactve, ktoré podľa výskumov nemeckého historika H. D. Tönsmeyera už od polovice 8. storočia spolupracovalo s bavorskými vojvodami Tassilom a Odilom, v druhej polovici 8. storočia sa objavuje meno Pribinovho otca a potom aj brata. Kresťanstvo prijali Nitrania od Salzburského arcibiskupstva už v druhej polovici 8. storočia a v celkom inom svetle sa javí aj vyhnanie Pribinu – v dôsledku sporov o misijné teritórium medzi salzburským a pasovským arcibiskupstvom.
Na základe nových poznatkov sa celkom reálne vyjasňuje aj koniec Veľkej Moravy – nijaká bitka pri Banhide nikdy nebola, vymysleli si ju maďarskí historici. Tretím rozšírením je súhrn vyjadrení ideológov, politikov a štátnikov o Slovanoch od 19. storočia do súčasnosti, ktoré jednoznačne ukazujú na úsilie západnej civilizácie o zotročenie aj o likvidáciu slovanských národov.

Čítaj viac
Počet strán
504
Hmotnosť
1781 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Eko-konzult
Rozmer
220×300 mm
ISBN
9788080791971
Naše katalógové číslo
171455
Čítaj viac

„Bojte sa človeka, ktorý prečítal iba jednu knihu.“

Denis Diderot