Knihy
E-knihy
33,36 €

Bežná cena Bežne 35,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Náročnosť liptovskej paličkovanej čipky spočíva okrem v technických prvkov v jej hustote, ktorá veľmi sťažuje presnú identifikáciu vzorov. Čipkárky v pôvodnom prostredí, ktoré túto techniku poznali, už nežijú. Spôsob paličkovania mnohých vzorov na čipkách starých čepcov je už dávno zabudnutý. Jediný spôsob ako znovu nájsť tieto vzory bolo dôkladne ich naštudovať pod lupou, rozpletať zachované čipky, každý krok dôsledne zapísať a znovu paličkovať. Rozsiahlu, náročnú a jedinečnú prácu vykonala pani Mária Čobrdová. Po dvadsiatich rokoch neúnavnej činnosti spolu so svojimi spolupracovníkmi predkladá čitateľovi časť výsledkov ojedinelej a zaslúžilej práce. Práce, ktorá vzdáva hold fantázii a šikovnosti našim predkom, ktorá prispieva k zachovaniu kultúrnych vzácností. Práce, ktorá nabáda a dáva možnosť súčasníkovi naučiť sa ďalej rozvíjať nepopierateľné hodnoty, ktoré nám v minulosti v tichosti, bez „hlasných fanfár“, zanechala. Veríme, že túto knihu prijmete s úctou k neznámym tvorcom minulých generácií a stane sa Vám pomocníkom k vytvoreniu nových, obdivuhodných diel.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajomstvá liptovskej čipky - Mária Čobrdová, Marta Hauserová a kolektív
Nikdekoľvek - Neil Gaiman
45,26 €
Ušetríte 3,69 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
119
Hmotnosť
810 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Pôvabnica Turca
Rozmer
215×303 mm
ISBN
9788097103019
Naše katalógové číslo
171299

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Erzsébet Molnár
29.3.2019
Liptovská čipka
Bola som príjemne prekvapená s krásnou publikáciou z oblasti ľudovej kultúry. Liptovská paličkovaná čipka, prakticky už "vyhynutá", vďaka autoriek sa znovu ožíva. Je tu množstvo krásnych fotografií zo starých čipiek, pritom kniha nám ukazuje aj možnosť dnešného využitia. Je tu veľa technických nákresov "podvinkov", aby čipkárky mohli vniknúť do tajov tejto jedinečnej paličkovanej krásy.
Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tajomstvá liptovskej čipky - Mária Čobrdová, Marta Hauserová a kolektív
Nikdekoľvek - Neil Gaiman
45,26 €
Ušetríte 3,69 €

„Kompilátor je autor kníh z cudzích citátov, aforista je autor citátov z cudzích kníh.“

Wiesław Brudziňski