Karibské tajomstvo

Slečna Marplová neznáša nečinnosť, a tak nečudo, že kolieska v jej hlave sa neprestanú krútiť ani počas dovolenky v horúcom Karibiku. Náhly skon majora Palgrava v nej napriek... Čítať viac

4,6 29 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2022
200 strán
3-4 hodiny čítania

Slečna Marplová neznáša nečinnosť, a tak nečudo, že kolieska v jej hlave sa neprestanú krútiť ani počas dovolenky v horúcom Karibiku. Náhly skon majora Palgrava v nej napriek jeho vysokému veku ihneď vyvolá podozrenie, ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

K. Ploig: Irgur. K. Ploig. 2023

Viac o e-knihe

Jedna z najznámejších detektívok kráľovnej zločinu Agathy Christie z roku 1964, ktorú vám ponúkame v novom vydaní, vás zavedie na nádherný karibský ostrov, kam sa za oddychom vybrala legendárna Jane Marplová.

Rozhovor je vždy nebezpečný, ak niečo tajíte.
Slečna Marplová

Slečna Marplová neznáša nečinnosť, a tak nečudo, že kolieska v jej hlave sa neprestanú krútiť ani počas dovolenky v horúcom Karibiku. Náhly skon majora Palgrava v nej napriek jeho vysokému veku ihneď vyvolá podozrenie, veď iba deň predtým si od neho vypočula zaujímavú historku o sériovom vrahovi. Ibaže miestne úrady vyhlásia jeho smrť za prirodzenú. Aj okolnosti vraždy domorodej slúžky, ktorú krátko nato nájdu mŕtvu na pláži, je ťažké objasniť bez spojencov, akých slečna Marplová bez problémov nachádza v Anglicku. Hľadať ich medzi hotelovými hosťami je nanajvýš riskantné, no bystrá stará dáma sa nevzdáva. Použije svoju najsilnejšiu zbraň – nenútenú konverzáciu –, aby si získala náklonnosť čudáckeho milionára pána Rafiela, a s jeho pomocou sa pokúsi usvedčiť skutočného páchateľa.
Čítať viac
Originálny názov
The Carribean Mystery
Počet strán
200
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1665709
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
, Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

29 hodnotení

5
2
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

2.5.2023
Karibské Tajomstvo
Karibské tajomstvo patrí medzi moj najobľúbenejší diel zo série Slečny Marplovej roky som ju zháňal , kniha bola nedostupná. Konečne ju mám už sa neviem dočkať na čítanie.

(Snáď po rokoch vydajú aj staršie nedostupné diely ako je napr. Hroziaci prst , Ohlásená vražda atď )
Čítať viac
10

Snažím sa nájsť si vždy čas na dobrú knihu. Nie vždy sa mi darí počas všedných dní čítať toľko, koľko by som chcela, ale potom prídu vianočné alebo letné prázdniny a vtedy neviem prestať. Vďaka svojmu štúdiu a zamestnaniu som si našla cestu aj k literatúre pre deti, najmä k rozprávkovým knižkám a užívam si ich snáď ešte viac, než v detstve.

Paulína Herceg Jurisová
Overený zákazník
16.11.2022
Skvelé čítanie. Ako vždy napínavé až do konca, neodhadnuteľný záver. Jednoducho Agatha je kráľovná detektívok. Navždy. Čítať viac
19.10.2022
Jej jedinou zbraňou je rozhovor. Nezlomná, na oko krehká starenka – slečna Marplová – rieši ďalší zamotaný prípad, ktorý jej dá poriadne zabrať.
Vynikajúca zápletka, rýchlo ubiehajúci dej a postavy, ktoré majú svoje tajomstvá. Ak máte radi detektívky, ktoré prečítate na jeden dych a ktoré vás v závere dorazia prekvapivým rozuzlením, Karibské tajomstvo je určite dobrá voľba. Ja som si knihu nesmierne užila.
Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„When you are measuring life, you are not living it.“

The Time Keeper - Mitch Albom, 2013
The Time Keeper
Mitch Albom