Vianoce
Běh z pohledu anatomie - Chris Napier
Běh z pohledu anatomie

18,87 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Běh z pohledu anatomie - Chris Napier
Běh z pohledu anatomie - Chris Napier

Běh z pohledu anatomie

Správná technika, prevence před zraněním, nastavení tréninku

Objevte vědecké poznatky, které vám pomohou rychleji běhat, déle vydržet a vyhnout se zranění. Analyzujte svůj běžecký styl a naučte se, jak zlepšit svou chůzi pro optimální... Čítať viac

Vydavateľstvo
Esence, 2022
Počet strán
224

Objevte vědecké poznatky, které vám pomohou rychleji běhat, déle vydržet a vyhnout se zranění. Analyzujte svůj běžecký styl a naučte se, jak zlepšit svou chůzi pro optimální efektivitu a bezpečnost při běhu. Zdokonalte svůj výkon pomocí cviků... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština
19,80 €

18,87 €

-5 %
Posielame do piatich dní
Stíhame do Vianoc
Ďalšie knižné vydania (2)
Beh - Chris Napier
Pevná väzba
Slovenčina, 2021
Na sklade

22,90 €


Science of Running - Chris Napier
Brožovaná väzba
Angličtina, 2020
Viac ako tri týždne
-4 %

18,78 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Objevte vědecké poznatky, které vám pomohou rychleji běhat, déle vydržet a vyhnout se zranění. Analyzujte svůj běžecký styl a naučte se, jak zlepšit svou chůzi pro optimální efektivitu a bezpečnost při běhu. Zdokonalte svůj výkon pomocí cviků zaměřených na sílu, flexibilitu a regeneraci – ke každému cviku najdete komentář, který vám objasní svalovou mechaniku. Tak si ověříte, zda jej provádíte správně. Vyzkoušejte tréninkové a cvičební programy přizpůsobené různým schopnostem a vzdálenostem, od pětikilometrového výběhu až po maraton. Ať s běháním začínáte, nebo jste zkušení běžci, tato kniha vám pomůže dosáhnout vašich cílů – a bez zranění.
Čítať viac
Originálny názov
Science of Running
Počet strán
224
Väzba
pevná väzba
Rozmer
206×240 mm
Hmotnosť
800 g
ISBN
9788024284026
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1664083
Jazyk
čeština
Pôvod
Kanada
Vydavateľstvo
Esence
Pre koho
pre športovcov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

3 hodnotenia

1
1
0
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jozef
16.4.2022
Najprv nadšenie, nakoniec sklamanie
Pri prvom prelistovaní som bol nadšený z tých farebných obrázkov postáv s kosťami, svalmi, cievami, orgánmi. Lenže keď máte 5 takýchto obrázkov na každej dvojstránke (napr. postava so zakrúžkovaným kolenom, aby sme vedeli, kde sa nachádza), tak to začne nudiť. Dôležité su fakty. A tých je tam práve pre zanalyzovanie a zlepšenie techniky veľmi málo. Máte tam miesto toho latinské názvy každého svalu a kosti, ale kniha ma úplne stratila keď tvrdí, že dopad na pätu je rovnako dobrý alebo trochu lepší ako dopad na stred/predok chodidla. Alebo genderizmus, že to nie ženy majú širšiu panvu, ale nižší ľudia všeobecne. Veľká časť knihy je o cvikoch na silu a o zraneniach. No a záver knihy tvoria zbytočné tréningové plány, ktorých je všade milión. Perlička: zakladajú sa na maximálnom pulze, ktorý si máte vypočítať ako 220 mínus vek. O nejakom LTHR sa tam ani nechýruje. Záver: kniha o technike hovorí žalostne málo a aj to zamlžuje pochybnými štúdiami. Čítať viac
Jakub
14.8.2021
Kniha je napísaná na vysokej vedeckej úrovni. Rozdelená do 4 častí a to :
1. Anatómia behania- tu sa rozoberá biológia človeka v spojení s behaním, čiže svaly, kĺby, vnútorné orgány a žľazy. Vyobrazené je to dôkladne na obrázkoch.

2. Ako predísť bežeckým zraneniam- táto časť rozoberá druhy bežeckých zranení a cviky, ktoré pomáhajú znížiť náchylnosť na bežecké zranenia, všetko je znázornené na obrázkoch anatómie človeka a dôkladne vyznačené svaly, šlachy zapájajúce sa do cvičenia.

3. Posilňovacie cvičenia - znovu sú tu obrázky anatómie človeka pre každý cvik vyznačená svalová skupina ktorá sa posilňuje.

4. Ako trénovať - posledná časť, ktorá sa zaoberá tréningovými plánmi, stravovaním a dobrými radami pre behanie.
Knihu by som odporučil ľuďom, ktorí sa venujú behu s cieľom sa chcieť zlepšovať. Takisto ľuďom ktorý sa chcú dozvedieť o behu niečo nové a ktorý chcú poznať anatómiu behu do vedeckej hĺbky.
Čítať viac

Čítať viac

„Charlie jemne pohladil povrch pultu. Koľko rozhovorov viedol ponad tento kúsok kameňa? A koľko kníh sa prenieslo ponad tento pult, aby zmenili život? Dokonca aj zachránili život? Knihy to dokážu. To bol hlavný dôvod, prečo Charlie veril v kníhkupectvo.. “

Most - Karen Kingsbury
Most
Karen Kingsbury