Knihy
E-knihy

Právnofilozofické východiská práva duševného vlastníctva

VEDA, 2014
Vydavateľstvo
VEDA, 2014

Všeobecným právnofilozofickým a právnoteoretickým otázkam sa doteraz nevenovala dostatočná pozornosť. Predkladané dielo predstavuje pokus vyrovnať sa...

Čítaj viac

16,68 €

Bežná cena Bežne 17,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Všeobecným právnofilozofickým a právnoteoretickým otázkam sa doteraz nevenovala dostatočná pozornosť. Predkladané dielo predstavuje pokus vyrovnať sa s týmito problémami nielen v rovine práva, ale najmä za asistencie a využitia poznatkov iných odborov, skúmaním aj širších mimoprávnych súvislostí. Ide najmä o zohľadnenie filozofických, kultúrnych a hodnotových aspektov, ktoré majú svoje nezastupiteľné miesto v diskusii o tvorbe práva. Je však potešiteľné a nádejné, že záujem všeobecnej právnej teórie aj pozitívnoprávnych disciplín verejného i súkromného práva riešiť niektoré všeobecnejšie otázky vo viacodbornej spolupráci postupne vzrastá.

Právna veda si začína čoraz viac uvedomovať, že na riešenie aktuálnych spoločenských problémov poznatky jednej vedy alebo z jedného odboru nestačia, preto prekračovanie tradičných hraníc jednotlivých odborov práva a rozvíjanie medziodborovej spolupráce sa stáva absolútnou nevyhnutnosťou.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Právnofilozofické východiská práva duševného vlastníctva - Marián Kropaj
Nikdekoľvek - Neil Gaiman
28,58 €
Ušetríte 2,87 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Hmotnosť
600 g
Vydavateľstvo
VEDA
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
165912
Rozmer
170×240 mm
Rok vydania
2014

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

2 hodnotenia

1
0
0
1
0

Peter H.
24.10.2016
Názor
Text pôsobil miestami neodborne a miestami zas veľmi fundovane čo mi evokovalo dojem akoby knihu písalo viac ľudí. Je to len môj dojem a dúfam, že sa mýlim. Niektoré state pripomínajú eseje a odborné články, ktoré som už čítal od iných autorov. Téma je inak veľmi zaujímavá a mala by byť viac spracovávaná.
Čítaj viac
Natália L.
2.7.2014
Názor čitateľa
Ďakujem autorovi za prehľadné spracovanie problematiky práva duševného vlastníctva a jeho súvisov aj s inými oblasťami. veľmi mi publikácia pomohla
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Právnofilozofické východiská práva duševného vlastníctva - Marián Kropaj
Nikdekoľvek - Neil Gaiman
28,58 €
Ušetríte 2,87 €

„Niektoré knihy sú nezaslúžene zabudnuté, žiadna však nie je zapamätaná nezaslúžene.“

W. H. Auden