Knihy
E-knihy
26,19 €

Bežná cena Bežne 27,48 €

Ušetríte 5%

Posielame do 11 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe


Špecifické posunky, výrazy zahalené tajomstvom komunity Nepočujúcich.
Veronika VojtechovskáŠpecifické posunky sú pre tlmočníkov ťažkým orieškom, ktorý treba rozlúsknuť. Nie je to jednoduché. Každý tlmočník by mal poznať a preložiť danú vetu so špecifickými posunkami tak, aby sa nestratil jej význam a citové zafarbenie. Preto je dôležité vedieť, čo sú to špecifické posunky a akú dôležitú rol zohrávajú v komunikácii medzi Nepočujúcimi.

Cieľom tejto publikácie je oboznámiť čitateľov s problematikou špecifických posunkov ako súčasťou posunkovej zásoby posunkového jazyka, resp. slovenského posunkového jazyka, rozoznať ich významy.

Záujemcovia o slovenský posunkový jazyk a používatelia slovenského posunkového jazyka majú možnosť v tejto publikácii nahliadnuť do tajomstva gramatiky viet v slovenskom posunkovom jazyku a oboznámiť sa s ich prekladom do slovenského jazyka. Spoznať špecifický gramatiky slovenského posunkového jazyka a posunkovú zásobu.

Súčasťou tejto publikácie je aj DVD s príkladmi špecifických posunkov v slovenskom posunkovom jazyku, keďže posunkový jazyk je jazyk, kde sa informácie prijímajú zrakom a produkujú pohybmi rúk. Je to vizuálno-motorický jazyk spätý s mimikou a hornou časťou trupu, ktorý sa vyjadruje sa v trojrozmernom priestore.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Špecifické posunky v slovenskom posunkovom jazyku + DVD - Veronika Vojtechovská, Roman Vojtechovský
Lazár - Lars Kepler
38,98 €
Ušetríte 4,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Príloha
DVD
Rozmer
143×200 mm
Rok vydania
2012
Počet strán
244
Hmotnosť
330 g
Vydavateľstvo
Myslím - centrum kultúry Nepočujúcich
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
162837

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

O autoroch

Čítaj viac
Kúpte spolu
Špecifické posunky v slovenskom posunkovom jazyku + DVD - Veronika Vojtechovská, Roman Vojtechovský
Lazár - Lars Kepler
38,98 €
Ušetríte 4,40 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev