Sloboda prejavu a sloboda po prejave - Ján Drgonec
Sloboda prejavu a sloboda po prejave
19,99 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
19,99 €

Bežná cena Bežne 20,00 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Autor sa vo svojom najnovšom diele znovu zaoberá problematikou, ktorú má rád a ktorej sa dlhodobo venuje. Predkladá v ňom posun vo výklade podmienok uplatňovania slobody prejavu podľa rozhodnutí, ktorými Európsky súd pre ľudské práva v roku 2013 obohatil svoje case-law, ako aj najnovšie rozhodnutia slovenských súdov a českých súdov, vrátane ich rozhodnutí v mediálne široko sledovaných kauzách. V tejto súvislosti si osobitnú zmienku zaslúži jeho hodnotenie predbežného opatrenia súdu zakazujúceho uverejnenie knihy o kauze Gorila.

Účelom publikácie nie je vyvolávanie lacných senzácií, ani využívanie pozornosti, akú v masmédiách získali niektoré súdne spory, ale na známych udalostiach vysvetliť podstatu niektorých problémov súvisiacich s uplatňovaním slobody prejavu alebo s jej zneužívaním, a najmä upozorniť na to, že vývoj v oblasti slobody prejavu neustrnul a na miesto v minulosti sporných otázok sa už tisnú nové, rovnako problematické.

O problémoch spojených so slobodou prejavu treba veľa uvažovať a hľadať pre ne optimálne právne riešenia. Autor kladie otázky a ponúka na ne odpovede s plným vedomím, že nie každý čitateľ sa s nimi stotožní. Za dobrú však pokladá samu vyhliadku, že svojimi otázkami rozdúcha diskusiu, ktorá by mohla priniesť úžitok, najmä ak by sa jej zúčastnili právnici, politici a novinári.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sloboda prejavu a sloboda po prejave - Ján Drgonec
Nadácia a impérium - Isaac Asimov
31,50 €
Ušetríte 1,99 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
416
Hmotnosť
541 g
Rok vydania
2013
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Heuréka
Rozmer
145×210 mm
ISBN
9788089122899
Naše katalógové číslo
162799

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

1 hodnotenie

0
1
0
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Sloboda prejavu a sloboda po prejave - Ján Drgonec
Nadácia a impérium - Isaac Asimov
31,50 €
Ušetríte 1,99 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia