Okamihy - Ľudovít Fulla
Okamihy
5,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Okamihy

Spomienky, myšlienky, postrehy, zápisky, kresby, skice

Q111, 2013
2-3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Q111, 2013

Knihu tvoria dve zložky:textová a výtvarná. Aj texty sú dvojakého charakteru. Jednak ide o spomienky na uvedomovanie si výtvarnosti sveta a na jeho kresliarske a neskôr i farebné zobrazovanie z obdobia raného detstva...

Čítaj viac

5,00 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Knihu tvoria dve zložky: textová a výtvarná. Aj texty sú dvojakého charakteru. Jednak ide o spomienky na uvedomovanie si výtvarnosti sveta a na jeho kresliarske a neskôr i farebné zobrazovanie z obdobia raného detstva. Pútavo rozprávajúc v drobných záznamoch dal čitateľom nazrieť do svojho prežívania a vnímania toho, čo ho obklopovalo - otcovský dom a krčmička, dvor, zvieratá na ňom, rodičia i starí rodičia, krajina v okolí Ružomberka, kde sa narodil, a čo formovalo jeho osobnosť. Pravda, sú tam aj spomienky na školu a umelecké začiatky budúceho národného umelca.

Druhé, väčším písmom sádzané, sú výňatky a citácie z rozhovorov a článkov v tlači - na mikrofón sa akosi ostýchal hovoriť- v podobe viac-menej uzavretých ktrátkych výpovedí, najmä o výtvarnom umení.

Výtvarnú časť tvoria hlavne drobné kresbičky, záznamy z plenéru, skice, prípravné kresby k maliarskym a grafickým dielam.

Monografistka Fullovho celoživotného diela Katarína Bajcurová píše, že knižka je veľmi cenná i tým, že je to jediný autobiografický prameň o umelcovi.
V súťaži o najkrajšiu knihu roka 1972 sa knihe Okamihy dostalo dvoch ocenení: Fulla dostal cenu za najkrajšiu knihu roka a zostavovateľka a autorka grafického riešenia Kveta Dašková čestné uznanie.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Okamihy - Ľudovít Fulla
Fulla - Katarína Bajcurová
80,89 €
Ušetríte 3,11 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
112
Hmotnosť
594 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Q111
Rozmer
241×211 mm
ISBN
9788089092673
Naše katalógové číslo
162758

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0
Čítaj viac
Kúpte spolu
Okamihy - Ľudovít Fulla
Fulla - Katarína Bajcurová
80,89 €
Ušetríte 3,11 €

„Čítaj, aby si žil.“

Gustave Flaubert