Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Kempelen - Eva Bolemant, Občianske združenie Bratislavské rožky, 2013

9,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Kempelen - Eva Bolemant, Občianske združenie Bratislavské rožky, 2013
Kempelen - Eva Bolemant, Občianske združenie Bratislavské rožky, 2013

Kempelen

Bratislavské rozprávky

Knižná edícia s názvom Bratislavské rozprávky bola vydaná s cieľom predstaviť známe osobnosti, ktoré sa nejakým spôsobom viažu k Bratislave. Ako prvá časť edície vyšla... Čítať viac

Vydavateľstvo
Občianske združenie Bratislavské rožky, 2013
40 strán
34 minút čítania

Knižná edícia s názvom Bratislavské rozprávky bola vydaná s cieľom predstaviť známe osobnosti, ktoré sa nejakým spôsobom viažu k Bratislave. Ako prvá časť edície vyšla populárno-náučná detská kniha o Wolfgangovi Kempelenovi. Eva Bolemant... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Ďalšie knižné vydania
Kempelen - Ěva Bolemant, Občianske združenie Bratislavské rožky, 2020
Pevná väzba
Maďarčina, 2020
Do štyroch dní
-3 %

11,64 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Vražda v Mena House - Erica Ruth Neubauer, Slovenský spisovateľ, 2023

Viac o knihe

Knižná edícia s názvom Bratislavské rozprávky bola vydaná s cieľom predstaviť známe osobnosti, ktoré sa nejakým spôsobom viažu k Bratislave.

Krásne a bohato ilustrovaná kniha chce oboznámiť detských, ale aj dospelých čitateľov s históriou Bratislavy a so životom slávnych osobností, ktoré žili a pôsobili v našom meste.
Mladý čitateľ spozná v knihe dobrodružný život významného výskumníka, vynálezcu a konštruktéra Johanna Wolfganga Kempelena, bratislavského rodáka.

Ako prvá časť edície vyšla populárno-náučná detská kniha o Wolfgangovi Kempelenovi. Eva Bolemant v knihe s názvom Kempelen načrtáva celý životný príbeh titulnej postavy s hlavným dôrazom na bratislavské súvislosti.

Margit Garajszki v pokračovaní edície napísala príbeh detstva a dospievania svetoznámeho hudobného skladateľa Bélu Bartóka, ktorý vyšiel pod názvom Bartók.
Prostredníctvom titulnej postavy jednej Bartókovej tanečnej hry Drevený princ sa môžeme zoznámiť s detstvom hudobného skladateľa, ako aj s rokmi jeho gymnaziálnych štúdií v Prešporku. Špecifický uhol pohľadu Dreveného princa vedie k unikátnemu prelínaniu fikcie a skutočnosti. Čitateľ sa v rámcoch rozprávkového príbehu nebadane dozvedá početné informácie o Bartókom ranom živote.Béla Bartók je svetozámy hudobný skladateľ. Kedysi však bol aj on dieťaťom. Dokonca chodil aj do školy. V čase, keď sa Bratislava volala Prešporok. Béla Bartók mal jedného kamaráta, volal sa Drevený princ. No je možné, že ich kamarátstvo si Drevený princ iba vymyslel.
Čítať viac
Počet strán
40
Väzba
pevná väzba
Rozmer
165×245 mm
Hmotnosť
281 g
ISBN
9788097122010
Rok vydania
2013
Edícia
Bratislavské rozprávky
Naše katalógové číslo
162619
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Občianske združenie Bratislavské rožky
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Zuzana Laubertová
Overený nákup
21.11.2019
Pekná kniha
Veľmi pekne, jednoducho a zaujímavo napísaná knižka. Ľahko sa číta (prečítali sme ju s dcérou na jeden krát) a hlavne približuje detskému čitateľovi známu postavu bratislavských dejín aj ľudskej stránky. Čítať viac

„Garretovi Grahamovi som dovolila naplniť ma najdeštruktívnejším pocitom, aký ľudstvo pozná - nádejou. “

Návrh - Elle Kennedy, 2019
Návrh
Elle Kennedy